ברוך דיין אמת: איש החסד הרב מנשה אייכלר ז"ל

בירושלים נפטר בביתו איש מירון הרב מנשה אייכלר, מי ששימש את מרן האדמו"ר מבעלזא הקודם. הרב אייכלר חלה בשבועיים האחרונים ונחלש מאוד. הבוקר איבד הכרתו וכל ניסיונות ההחייאה לא צלחו. הלווייתו בהמשך היום.

לכתבה המלאה

עברתם עבירות תנועה? בקרוב זה יעלה יותר

אשר הלפרין

שר התחבורה ישראל כץ מבקש להחמיר את הענישה על עבירות תנועה, ובקרוב עברייני תנועה ישלמו יותר. כך למשל מי שעובר באדום יעלה 1500 שקל, כאשר היום הקנס הוא 1000 שקלים. אי מתן זכות קדימה תביא לתשלום קנס מה שלא בהכרח קורה היום.

לידיעה המלאה

תביעה ייצוגית אושרה להגשה נגד חברת אגד

אשר הלפרין

תביעה ייצוגית אושרה להגשה אלו על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב, כשמהות התביעה נגד חברת אגד שלטענת העותרים מסתירה הוזלות שיש בקווים הייעודיים של המגזר החרדי. אגד מתכוונת לערער בטענה כי אין בסיס לטענה שהייתה הטעיה.

לידיעה המלאה

הפגנות על רקע מעצר נערה חרדית בבאר שבע

שלום בר ששת

הפגנות נערכו הלילה בירושלים על רקע מעצר חרדית בכלא צבאי בבאר שבע. בנוסף, הפגנות עקב המשך מעצרו של מפגין חרדי שהפגין מול לשכת הגיוס בירושלים. ההפגנות בשני מוקדים בירושלים וכן בבית שמש. במקום מספר עצורים.

לידיעה המלאה

יו"ר השלטון המקומי: "יש אפליה לרעה של חרדים"

ירוחם שמואלביץ

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס, אומר כי אפלייתם לרעה של מנהלי מחלקות חינוך חרדים טעונה הסדרה ותנאי השכר ייבחנו. סגן השר פרוש: "נדרוש השוואת תנאי שכר מנהלי מחלקות חינוך חרדים ברשויות לעמיתיהם מהמגזר הכללי".

לידיעה המלאה

עורך ידיעות: "יש באוויר ובלב תחושת מועקה קשה"

ירוחם שמואלביץ

העיתון ידיעות אחרונות לא מסתיר את פרשית נוני -ביבי, ומביא הבוקר סיקור רחב סביב הפרשה שמביכה את מו"ל העיתון. עורך העיתון בטור מיוחד שפורסם בעמוד הראשי תחת הכותרת : כשהבית רועד', כותב על תחושת המועקה הקשה שיש באוויר ובלב.

לידיעה המלאה

צפו: הרב דוד חבושה עם פרשת שבוע בראי האקטואליה

מערכת אתר לדעת

הרב דוד חבושה על פרשת השבוע ויחי בה כולנו נאמר חזק ונתחזק. ואיך ל זה מתקשר עם מה שהיה לנו השבוע.

לידיעה המלאה

צפו: גניבות רכבים באומן על רקע אנטישמי

ירוחם שמואלביץ

האנטישמיות באומן ממשיכה להרים ראש, ולצד האלימות כלפי יהודים, גם ממספר המעשים הפליליים כנגד יהודים נמצאים בעלייה משמעותית, כשהערכה כי גם מקרים אלו הם על רקע אנטישמי. כך למשל נגנבים רכבים של יהודים. צפו בתיעוד מאומן המושלגת.

לידיעה המלאה
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 

היום - יומא דהילולא של רבינו ה'בני יששכר' זצוק"ל

המוני בית ישראל יציינו היום, י"ח טבת תשע"ז, את יומא דהילולא של מרן רבינו צבי אלימלך שפירא זצוק"ל, בעל ה'בני יששכר', אשר מנוחתו בעיירת רבנותו דינוב שבפולין. גם השנה הגיעו המונים לציונו הקדוש בעיירה דינוב לקראת ההילולא לשפוך שיח ולהעתיר בעד הכלל והפרט.

ברוך דיין אמת: הגה"ח הרב מאיר צבי גרוזמן זצ"ל

במרכז הרפואי 'שיבא' בתל השומר, נפטר בצהרים הגה"ח הרב מאיר צבי גרוזמן זצ"ל, מראשי ישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית שבכפר חב"ד. הרב גרוזמן שימש בתפקיד עד השבועות האחרונים, עת נפל למשכב.

בית שמש: נחנך רכב להסעות משפחות החולים המאושפזים

מערך היסעים פועל מהעיר בית שמש אל בית החולים 'הדסה עין כרם' ע"י ארגון 'עזרת אחים' * פעילות זו בנוסף לארגונים הפועלים בתוך העיר ירושלים.

בעקבות יידוי האבנים תושבי חוסן לא יכנסו לביתר

התגברות זריקת האבנים לעבר תושבי ביתר עילית והאזור על ציר עוקף חוסן, הביאה את מח"ט הגיזרה לקבל החלטה יחד עם ראש העיר רובינשטיין כי לא יוכנסו לעיר ביתר פועלים ערבים. במקביל נערכה הפגנת תושבים מול חוסן.

בית הדין השעה את נאמני הקדש 'עץ חיים' המיתולוגי

החלטה דרמטית: בית הדין הרבני בירושלים השעה את נאמני הקדש "עץ חיים" המיתולוגי ואסר למכור את נכסיו. בית הדין ציין כי עולה חשד של ממש שהקדשות עץ חיים אינם מתנהלים בצורה מתוקנת.

מעמד הפרשת תרומות ומעשרות ע"י בד"ץ העדה החרדית ביקב פסגות

מנכ"ל היקב, יעקב ברג, ציין בדבריו שבשנים האחרונות ישנה דרישה גוברת ליין איכותי עם כשרות מהודרת, ואיכות היקב הבלתי מתפשרת מתבטאת כעת גם בכשרות כאשר כל יינות יקב פסגות מבציר 2016 הינם בהכשר הבד"ץ העדה החרדית.

עיתונאים חרדים יחרימו את ועידת לע"מ למגזר החרדי

עיתונאים חרדים הודיעו כי לא ייקחו חלק בועידת לע"מ המתוכננת להתקיים ביום שלישי הקרוב. במכתב ששלח מנכ"ל רדיו קול ברמה למנהל לע"מ נכתב: "שילובו של השר דרעי חוטא למטרה אותה הצבתם לעצמכם ובמקום בו התכוונתם לתקן עלולים אתם להימצא כמקלקלים".

עמית סגל הפתיע: מעולם לא ביקרתי בקבר הרשב"י

עמית סגל הפתיע היום בשידור כאשר אמר כי לא ביקר בקבר הרשב"י במירון, כך גם לא בקבר רבי יונתן בן עוזיאל, ובכלל הוא אמר: "יש לי בעיה עם עלייה לקברים". בקברי האבות בחברון, הוא כן ביקר.

האזינו: חיים דבש – "בואי כלה"

לא-מכבר זכה המפיק והמוסיקאי חיים דבש להקים בית כשר ונאמן בישראל. כאות להכרת הטוב לקב"ה על הטוב שגמל עימו, החליט לכתוב לכבוד המאורע שיר כניסה לחופה. את המילים שכתב מעמקי הנשמה הלביש על הלחן של השיר "wind beneath my wings" של הזמרת היהודייה בט מידלר, שיר עליו גדל בילדותו, טרם חזר בתשובה. דבש רתם אליו את המעבד והמפיק המוסיקלי יניב בלאס שאחראי על העיבוד וההפקה המוסיקלית.

האזינו: אלעד ורפאל דניאל כהן - רפאני ה'

אחר "דואט הכהנים" המרגש לשיר "חנני ה", אותו הוציא בשנה שעברה הזמר אלעד כהן יחד עם הזמר שלמה כהן. ממשיך כהן בעוצמת הרגש, והפעם בדואט יחד עם בנו בן ה-7 רפאל דניאל נ"י, בשיר 'רפאני ה'. שיר מרטיט שכולו רגש ותפילה להשי"ת, מתוך תפילת החולה על עצמו שכתב ר' אליעזר פאפו זצוק"ל. על הלחן אחראי כהן, שמספר שתוך כדי תפילה שיצאה מעומק הלב על הרה"ג אליהו דרעי זצ"ל (תלמיד חכם ומו"צ שהתגורר בשכנות לכהן) עוד בהיותו שוכב על ערש דווי הולחן לו שיר התפילה הזה.