עולם החסד היהודי במוסקבה חגג את שנתו ה-16

בפעם ה-16 ברציפות, התאספו נגידים ואנשי-שם, תומכים וידידים נאמנים, בשבת אחים גם יחד, לערב הערכה והוקרה על התמיכה הנרחבת עד כה, וגם מתוך מטרה למען קידום והגדלת פעילות החסד המפוארת במוסקבה.

לכתבה המלאה

מאות אברכים במבחן של ועד 'מאור הכשרות'

יוסף לוין

מאות אברכים מכל רחבי הארץ, השתתפו במבחן הראשון של תכנית המבחנים המיוחדת להכשרת מומחים לכשרות מעשית.

לידיעה המלאה

כשהביאו אל מרן הגר"ח קנייבסקי את המגילה הגדולה

ירוחם שמואלביץ

זוהי מגילת אסתר הגדולה בעולם. לאחר הפורים היא הובאה אל מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א שהתפעל מלראותה. בכדי להציגה נאלצו כמה להחזיקה, ומרן התעניין כמה זמן לכתוב אותה וכיצד נעשתה מלאכת הסת"ם.

לידיעה המלאה

שמחת התנאים בחצרות: ספינקא, דארג וקרעטשינף

חזקי פרידמן

קהל רב בראשות אדמו"רים ורבנים השתתפו השבוע בשמחת התנאים לנכד כ"ק האדמו"ר מדארג בן חתנו עם נכדת כ"ק האדמו"רים מספינקא וקרעטשינף בת הרה"צ אברהם אביש וויס. גלריה.

לידיעה המלאה

ערב הצדעה לידידי ותומכי בית הכנסת המרכזי במוסקבה

צבי גלברד - רוסיה

עם ציון 16 שנה למהפכה הגדולה, ארגנו גבאי בית הכנסת "ערב הערכה", שנערך בהפלגה מיוחדת על-גבי ספינה ששטה בנהר מוסקבה, ובו השתתפו ידידי ותומכי בית הכנסת, כדי להביע בפניהם את ההוקרה וההערכה על פועלם הקבועה, כאשר בזכותם מתאפשרת הגדלת הפעילות בפעילות העקבית ורבת-ההיקף בבית הכנסת המרכזי

לידיעה המלאה

שמחת פורים אצל האדמו"ר מנדבורנה ביתר שליט"א

אבי אפלבוים

בהתרוממות אדירה עברו ימי הפורים בחצר הקודש נדבורנה ביתר, ביום הפורים לאחר תפילת שחרית נערך מעמד הסיומים על מס' מגילה לאור קריאתו של האדמו"ר שליט"א לסיים המסכת לקראת פורים, כשזקנים עם נערים זכו לסיימה, האדמו"ר חילק בקבוקי יין למסיימים. לפנות ערב נערך השולחן הטהור, בהשתתפות רבים מהחסידים ותושבי העיר, השמחה הרקיעה שחקים, כשהאדמו"ר שופע בדברי תורה עמוקים בעניני היום וברכות לרוב. הטיש ננעל לאחר חצות הליל.

לידיעה המלאה

משתה היין אצל האדמו"ר משאץ ויז'ניץ

צילום: אהרון ברוך ליבוביץ

בחצר הקודש שאץ ויז'ניץ בחיפה נערך משתה היין אצל האדמו"ר שליט"א כמצוות היום, בשמחה עצומה. האדמו"ר בירך בשפע ברכות את קהל המשתתפים.

לידיעה המלאה

גלריה של פורים אצל זקן המשגיחים הגה''צ רבי דב יפה שליט''א

צילום: אהרון ברוך ליבוביץ

מקריאת המגילה ועד לסעודת מצוה, מעמד סדר לימוד בליל פורים ותפילה מיוחדת עבור הזקוקים לישועות בהשתתפות מאות מתושבי רכסים, במהלך היום פקדו רבים את מעונו לברך ולהתברך.

לידיעה המלאה
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 

ברכת מרן התגשמה - מובראק שוחרר ממעצר לביתו

נשיא מצרים לשעבר שוחרר היום לביתו לאחר שש שנים במאסר בבית החולים הצבאי. בזמנו בירך מרן הגר"ע יוסף זצ"ל את הנשיא כי ישוחרר ממעצרו. אז זה היה נראה דימיוני, אך היום הוכח כי ברכת צדיקים לא הולכת לריק.

הכותל המערבי נבדק - מצבו טוב מאוד

כמו בכל שנה בערב חג הפסח מגיעים מהנדסים לבדוק את יציבות אבני הכותל. גם השנה הגיעו כאשר אתמול (חמישי) הובא מנוף מיוחד שהרים את המהנדסים לגובה. התוצאה: הכותל יציב ובטוח.

ירושלים: מאות בתפילה בהר הזיתים בהילולת הגרי"ח זוננפלד

שמונים וחמש שנים לפטירת רבה של ירושלים מרן רבי יוסף חיים זוננפלד זצוק"ל, מאות אנשים העתירו בתפילה ביום הילולא בציונו בהר הזיתים בירושלים.

תחנת המשטרה הראשונה בעיר חרדית - בביתר

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה חנכו היום את תחנת משטרת עציון הממוקמת בתוך העיר בית"ר עילית.

האם קוקה קולה בדרך לקבל קנס עצום של 60 מיליון

האם קנס של 62 מיליון שקלים יושת על קוקה קולה ישראל? ברשות להגבלים עיסקיים עשויים להטיל כבר בקרוב את הקנס העצום שהינו הגדול ביותר בתולדות הרשות.

אבי בר רכש את כל מניות רדיו קול חי ומחזיק ב-100%

אבי בר, מבעלי ערוץ 20 השלים את רכישת כל מניות רדיו קול חי, וכעת הוא אוחז בשליטה מלאה. הרשות השניה צפוייה לאשר את הרכישה. מכריו אומרים: "עם אישור הרשות הוא בהחלט ייתן חותמו ויתווה דרך ברדיו".

אריק אליוביץ חוזר לבולטון פוטנציאל וינהל את אגף התקשורת

אריק אליוביץ שעזב לפני שש שנים את משרד הפרסום 'בולטון פוטנציאל' ועבר אל העיתונות, שב בימים אלו אל כור מחצבתו.

מנכ"ל הרבנות חיתן את הבן והרבנים הגיעו לשמח

בחתונת בנו של מנכ"ל הרבנות הרב משה דגן השתתפו הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרה"ג יצחק יוסף, הרה"ג דוד לאו, שר הפנים הרב אריה דרעי, השר לשירותי דת, רב הכותל והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ, מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס.

בלב פראג: הרשי אייזנבך בביצוע מרגש לשיר "אדרבה"

פראג היהודית חוותה אמש היסטוריה של ממש: זה קרוב ל-80 שנה! שספר תורה מהודר לא הוכנס לבין כותלי בית מקדש מעט. באירוע ההיסטורי הרשי אייזנבך ריגש עם אדרבה ביום היארצייט של רבי אלימלך מליז'ענסק.

האזינו: 'בואו נשמח' - הסינגל החדש של דדי גראוכר

הזמר דדי גראוכר, החתום על להיטים רבים במוסיקה היהודית, שב ומפתיע עם להיט קצבי חדש ."בואו נשמח" - סינגל מתוך אלבום חדש שדדי עובד עליו בימים אלו. על ההפקה המוסיקלית מופקד המעבד- מאסטרו יואלי דיקמן. האזנה עריבה.