שומרי שבת? המדינה: ההלכה בבג"צ בנושא המרכולים – בדין נקבעה

המדינה הגישה את עמדתה בנוגע להחלטת ופסיקת בג,צ בנוגע למרכולים בשבת. בעמדה שהוגשה היום הובהר כי שר הפנים מבקש להביא עמדה שונה וקיבל את אישור היועה"מ, אולם המדינה סבורה כי ההלכה שנקבעה בבג"צ בדין נקבעה.

חיפה: שלושה חרדים לא נשמעו להוראות המציל ונסחפו

חיפה: שלושה חרדים לא נשמעו להוראות המציל ונסחפו

שלושה חרדים תושבי כרמיאל שהגיעו לרחוץ ב'חוף השקט' בחיפה, לא נשמעו להוראות המציל, שחו מעבר לקו המתיר רחצה, ונסחפו. סירה של השיטור הימי הצליחה לחלץ אותם באפיסת כוחות.

צפו: הרב דוד חבושה עם פרשת השבוע בראי האקטואליה

צפו: הרב דוד חבושה עם פרשת השבוע בראי האקטואליה

פרשת קרח יפה נדרשת, כך כותב רש"י על הפרשה שהכי מזוהה עם נושא המחלוקות, ואיך זה מתקשר לשבוע שלנו למשל המחלוקת בין הרופאים להנהלת בהדסה, המחלוקת בתוככי המגזר החרדי וגם על מה שבעולם.

בית ההלוויות שמגר הפך למתחם אבטחה מבוצר

בית ההלוויות שמגר הפך למתחם אבטחה מבוצר

בית ההלוויות שמגר הפך מאז אמש למתחם אבטחה מבוצר, וזאת בשל הלוויית דודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שנפטר כשהוא בן 108. חברת אבטחה חיצונית נשכרה, גדרות תחמו את האזור, ברזנטים נפרסו במתחם, ומאבטחי השב"כ פטרלו מאז אמש.

וידיאו
צפו: תיעוד נדיר ומרתק של זאב במרדף אחר גדי
לא בכל יום רואים זאת בטבע של מצוקי מדבר יהודה, אך לפני מספר ימים עדתו של פקח רשות שמורת הטבע וגנים קלטה את המרדף הזה לאור יום של זאב אחר גדי של יעל. ספויילר: הסוף היה מר מבחינת הגדי. צילום: מתן בוגומולסקי, רשות הטבע והגנים
בסלון של ליצמן חגגו שבע ברכות עם רה"מ והשרים
בסלון של ליצמן התקבצו שרי הממשלה ובראשם רה"מ נתניהו לחגוג את שמחת השבע ברכות לנכדתו של שר הבריאות. צפו מה דיברו שם. צילום שלומי כהן.
צפו: נסיעת בכורה לקטר החשמלי של רכבת ישראל
נסיעת הבכורה של הקטר החשמלי הראשון של רכבת ישראל התבצעה היום (שישי) בעיר קאסל שבגרמניה. הקטר המדובר יגיע רק עוד כמה חודשים, וכמוהו יהיו לרכבת 62 קטרים חשמליים
צפו: האלפים חוגגים בפארשפיל בבעלזא במוצאי שבת אופריף
שמחת בית בעלזא: השבוע ביום רביעי תתקיים בעז"ה שמחת נישואי נכדת כ"ק האדמו"ר מבעלזא בקרית בעלזא בירושלים. צפו בשירת האלפים במעמד הפארשפיל שהתקיים הערב, מוצאי שבת אופריף.
אקטואליה
בושה וחרפה

צפו: קיצוניים תקפו חיילים באמצע שהתפללו ערבית בשטיבלעך

שטיבלעך בית ישראל בירושלים הפך אמש לזירה של אלימות מצידם של פורעים וקנאים קיצוניים שתקפו שלושה חיילים שעה שהתפללו ערבית והיו באמצע שמונה עשרה. לבסוף אנשים טובים ושוטרים הצליחו להוציא אותם.

ללא תוצאות

קשיים משפטיים במהלך פגישת ראשי המפלגות ורה"מ

פגישת ראש הממשלה ושלושת ראשי המפלגות החרדיות ארכה כשעה וחצי, והסתיימה ללא תוצאות. במהלך הישיבה נכחו גם ראש הסגל ויועץ משפטי בלשכת רה"מ. בתום הישיבה הוחלט על פגישה נוספת מחר. הדרישה החד משמעית: אפס עבודות לא חיוניות בימי שבת.

מכבים אש

הרב הראשי כובל על התפטרותו של רב הכבאות

הרב לאו במכתב נוקב לראש מערך הכבאות בעקבות התפטרותו של הרב פרל: "מדוע כל הגופים בישראל האמונים על בטחון המדינה והציבור פועלים במסגרת ההלכה, ורק שירותי כבאות והצלה חריגים"?

הרב ישראל מאיר לוינגר בעקבות פרסום על בעיות בכשרות דגים שהתפרסמו לאחרונה. הרב ישראל מאיר לוינגר, אב"ד באזל וראש מ'אור הכשרות' מלבן את ההבדלים בין דג כשר לפסול.
ד"ר גיל שחר ד"ר גיל שחר מגלה לנו את הסודות הטמונים בספירת העומר, ואיך ייתכן ששני אנשים סופרים באותו יום ספירה אחרת ושניהם צודקים ? ומה המסר הטמון בהלכה זו ? תורני.
יצחק שרייבמן יצחק שרייבמן בטור נוקב תוהה האם הפרהסיה החרדית מופקרת למדביקי כרזות רחוב ללא כל פיקוח או בקרה. האם אין לרשות המקומית אחריות על הדבקת מודעות המכילות מסרים בוטים המנוגדים לדרך התורה וההלכה ? ביקורת.
חרדים
עולם חסד יבנה

הגרי"י ירוסלבסקי קבע מזוזה חדשה במרכז החסד במוסקבה

הרב ירוסלבסקי שביקר במוסקבה הגיע לסיור במפעלי החסד ולקביעת מזוזה בפתח המחודש של מרכז החסד - פתחו לי שערי צדק

מאבק השבת

שס ויהד"ת: מנדלבליט גורר רגליים בנושא השבת

בהודעה משותפת לשס וליהדות התורה נכתב כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט גורר רגליים בכל הקשור לנושא החלטת בג"צ בנוגע לפתיחת מרכולים בשבת, ובשל כך הוחלט על קידום חוק השבת על ידי המפלגות, תוך דרישה לכיבוד ההסכם הקואליציוני.

שישו ושימחו

אלעד: הכנסת ס"ת להיכל בית המדרש 'בית חסידים'

באלעד נערך מעמד הכנסת ספר תורה שע"י "קופת רבי ישעיה" ע"ש הרה"ק רבי ישעיה ב"ר משה מקרעסטיר זי"ע, להיכל בית המדרש "בית החסידים". כתיבת האותיות האחרונות ו"שיחת הכנה" למעמד ע"י המשפיע הגה"צ רבי יצחק משה ארלנגר שליט"א, התקיימו בבית הרה"ח אברהם חיים פנחס פלדמן שליט"א ומשם יצאה התהלוכה ברוב פאר והדר. בעריש פילמר תיעד.

מקומי
נגמר בנס

צפו: חזר מהחיידר ורכב פוגע בו במעבר חצייה

התאונה הזו יכולה הייתה להיגמר בצורה קשה יותר, ובנס היא נגמרה בפציעתו הקלה של הילד ששב מהחיידר, חצה במעבר חציה, ונפגע מרכב שלא נתן זכות קדימה.

הקפאת נתניהו

סגר"ע י-ם: "רה"מ מקפיא בנייה גדולה – גם ברמות"

יוסי דייטש, סגן ראש עיריית ירושלים וחבר הוועדה המחוזית, תוקף הבוקר את ראש הממשלה נתניהו ואומר כי בעוד שבערים אחרות יש בנייה, נתניהו מטיל ווטו על בנייה בירושלים, והכותרות על בנייה זה כותרות לעוסות וממוחזרות. לדבריו ההקפאה היא גם בשכונת רמות.

נפצע בתאונה

צעיר חרדי נפצע באורח בינוני בתאונה ברחוב הרב שך

בחור צעיר נפצע באורח בינוני בתאונת דרכים קשה שאירעה ברחוב הרב שך. הצעיר פונה לבית החולים כשהוא סובל ממספר פציעות.

כלכלה
צפו בגפני: אם אתם לא יודעים למה אני מסוגל - אז תלמדו"

צפו בגפני: אם אתם לא יודעים למה אני מסוגל - אז תלמדו"

נציגי בנק ישראל ורשות המיסים שמגיעים לוועדת הכספים, מצליחים להוציא את גפני מאיזון כאשר נוגעים בסיפור חוק הגמ"חים. היום גפני התפרץ אליהם שוב, והבהיר שאינו מוכן לקבל את ההתנהלות הזו. "אתם לא יודעים למה אני מסוגל".

אושרה הצעת חוק שמאשרת להוציא לכם אוויר מהאופניים

אושרה הצעת חוק שמאשרת להוציא לכם אוויר מהאופניים

נוסעים עם האופניים על המדרכה? פקח יוכל להוציא לכם את האוויר ולקנוס אתכם בקנס כספי, כך נקבע בהצעת חוק שעברה במליאת הכנסת בקריאה ראשונה, וצפוייה לעבור בקרוב בקריאה שניה ושלישית.

צרכנות
משקאות צוננים בנאמן

משקאות צוננים בנאמן


חבילת אמצע שבוע או  עונג שבת  בנירוונה ים המלח ים המלח

חבילת אמצע שבוע או עונג שבת בנירוונה ים המלח


 מבצעים מיוחדים בכל המחלקות של עמינח שינה טובה

מבצעים מיוחדים בכל המחלקות של עמינח


ברנז'ה
עסקנים ואישי ציבור הגיעו לאחל מזל"ט לעסקן מצאנז

עסקנים ואישי ציבור הגיעו לאחל מזל"ט לעסקן מצאנז

יוסי יעקבוביץ,עסקן לבית חסידות צאנז ועסקן בעיריית בני ברק ערך בר מצווה לבנו, ולאירוע המשמח הגיעו עסקנים, עיתונאים ואנשי ציבור. קבלו גלריה רחבה של הצלם משה גולדשטיין.

מוזיקה
צפו: פיני אינהורן בביצוע של 'ומשתוקק'

צפו: פיני אינהורן בביצוע של 'ומשתוקק'

השיר שריגש אלפים ״ומשתוקק״ בביצוע ר׳ פיני אינהורן, קבלו את הגירסה שתאפשר לכם לשיר יחד איתו.

בריאות
ליצמן: "שערי צדק הוא ברשימת בתי החולים המובילים בארץ"

ליצמן: "שערי צדק הוא ברשימת בתי החולים המובילים בארץ"

שר הבריאות יעקב ליצמן לקחשר הבריאות יעקב ליצמן לקח חלק בטקס חניכת היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית. חלק בטקס חניכת היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית.

משפחה
הורים לזוג טרי ? תנו לקן שלהם להיבנות בסבלנות

הורים לזוג טרי ? תנו לקן שלהם להיבנות בסבלנות

הניה גולדברג מבהירה שיש לתת לזוג הטרי זמן ומקום לבנות את קינם החדש, בסבלנות, במינימום התערבות והרבה תמיכה עקיפה. לדעת לחיות.

לימודים ותעסוקה
הצלחה ליריד הפרנסה הגדול של מפתח בנתיבות

הצלחה ליריד הפרנסה הגדול של מפתח בנתיבות

הצלחה גדולה ליריד הפרנסה שנערך השבוע בעיר נתיבות על ידי מרכז 'מפתח – נגב צפוני'. היריד התקיים בשעות נפרדות לגברים ולנשים, עם השתתפות מרשימה של למעלה מארבע מאות איש. פרנסה.

סקר שבועי
אלימות המשטרה במאה שערים
הצבע