ט' חשון תשפ"א
צילום: לדעת.נט
אשר הלפרין א' תמוז תשע"ב    12:03 שיעור החיסונים נמוך באזורים החרדיים

שיעור חיסונים למחלות ילדים נמוך באזורים חרדיים, כך עולה מנתונים של משרד הבריאות. במקביל מחלת החצבת מתפשטת לאחרונה. בעוד מספר חודשים ייכנס לתוקפו חוק שישלול קצבאות להורים שלא יחסנו ילדיהם.

האם יש אידיאולוגיה מאחוריי הנתונים שמתפרסמים היום, ולפיהם בריכוזים החרדיים שיעור החיסונים נמוך? תשובה לשאלה זו לא ברורה אך הנתונים מלמדים כי ישנה תופעה שמתפשטת לאחרונה, ושבאזורים המוגדרים כריכוזים חרדיים, ישנם הורים רבים שמחליטים שלא לחסן את ילדיהם.

 

המדובר על חיסונים למחלות ילדים, שבשנים האחרונות נראה כי גם שיעור התחלואה עלה בהם, כמו למשל מחלת החצבת, שבשבועות האחרונים מתפשטת.

 

על פי נתוני משרד הבריאות, נראה כי שיעור נמוך של חיסונים נגד חצבת, חזרת ואדמת וכן אבעבועות רוח, קיים בשכונות חרדיות כמו למשל גאולה ומקור ברוך, סנהדריה וקמת אשכול, הר נוף וגבעת שאול, וכן סורוצקין, עזרת תורה ורוממה. במקביל שיעור נמוך של חיסון נרשם גם בביתר עילית ובאזורים החרדיים שבבית שמש.

 

בעקבות שיעור החיסונים הנמוך, החליטו במשרד הבריאות להגביר את מאמצי ההסברה נוכח מחלות הילדים המדבקות, שאף הופכות למסוכנות ובעבר גם גרמו למותם של מספר ילדים.

 

כאן המקום להזכיר ולציין כי ברקע קיים חוק שצפוי להכנס לתוקפו בעוד מספר חודשים, כשעל פיהם הורה שלא יחסן את ילדיו, לא יזכה לקבל קצבאות ילדים עבורו.


משרד הבריאות מאיים: נכפה חיסון על תושבי איתמר ט"ו סיון תשע"ח
שר הבריאות ליצמן קיבל חיסון לקראת החורף ו' חשון תשע"ח
גורמי כשרות: עופות כשרים מתגלים בפועל כ'טריפות' כ"ד שבט תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. חיסונים חיוני או לא?
22/06/2012
רופאת ילדים ותיקה
דעו מנסיון רב שנתי אני יכולה להגיד לכן שמחלות ילדים אדמת חצבת רובלה בעבועות רוח וכו' לא מסוכנים מטיבעם. המוטציות שנבעו בהחיסונים יותר קשים. ויש המון ממש המון תופעות לוואי שרוב האמיתים שלי לא מוכנים לוודות שקיימים. והכל בגלל כסף. כיום גם המשולש והמחומש די מיותרים ברוב המקומות. דעו אחיותי שחלק גדול של האלימות, הADD והADHD ואוטיסטים ומחלות עור ונשימה ואיכול ומיתות אריסה, נובעים מהחיסונים. רק שבוע שעבר באה אלי ילדה גיל 9 שקיבלה חיסון "MMR" (חצבת אדמת רובלה) וכמה חודשיים אחר כך פתאום עור רגליה מלה שטיפות דם מפחידים וכאבי פרקים כאבי בטן עזים נפיחויות בראש וכו'. תסמונת ידוע וקשה שעלול לפגוע בכליות. אבל לא ידוע איך נפל עליה! לנו יש רק סטרוידים ומשכיחי כאבים לתת. זה לא עזר הרבה. האמא לקחה הילדה למרפא הומיאופת קלאסית והוא נתן לילדה מנה מיוחד לנטרל תופעות לוואי של חיסון MMR. המלחה נסוג ובתוך שעות ספורות כמעט כבר נעלמה! זה לא ראשונה שהייתי עד לדבר כזה. החוק הנ"ל סתם רשעות לשמה. מערכת החיסונים לרוב סתם מפעל כספים וגורם נזק רב.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות