47
יום

שהם שישה שבועות וחמישה ימים לעומר

 ג' סיון תש"פ
אשר הלפרין י"ג טבת תשע"ד    21:31 קריאה לאוכלוסיה המצוייה בסיכון לחלות בשפעת - להתחסן

ארגון הבריאות העולמי, משרד הבריאות ומאוחדת קוראים לכלל האוכלוסייה להתחסן נגד מחלת השפעת ללא הבדל בין קבוצות גיל או סיכון, אבל ישנן אוכלוסיות מסוימות בהן הסיכון להידבק בשפעת או להידרדרות נוספת בשפעת הינו גבוה ביותר. מאוחדת רואה לנכון להגביר כפליים את המודעות בקרב אוכלוסיות אלו לחיסון וחשיבותו.

ארגון הבריאות העולמי, משרד הבריאות ומאוחדת קוראים לכלל האוכלוסייה להתחסן נגד מחלת השפעת ללא הבדל בין קבוצות גיל או סיכון, אבל ישנן אוכלוסיות מסוימות בהן הסיכון להידבק בשפעת או להידרדרות נוספת בשפעת הינו גבוה ביותר.

מאוחדת רואה לנכון להגביר כפליים את המודעות בקרב אוכלוסיות אלו לחיסון וחשיבותו:

ילדים מגיל חצי שנה ועד גיל חמש – בקבוצת גיל זו תסמיני השפעת כוללים – מעבר לתסמינים הרגילים – גם תסמינים במערכת העיכול המתבטאים בשלשולים והקאות. כמו"כ עלולה השפעת לגרום לדלקות שונות בריאות, באוזניים ועוד. בנוסף, ילדים מהווים מקור הדבקה משמעותי לשאר האוכלוסייה, זאת מכיוון שמטבעם רגילים הם לבוא במגע פיזי רב עם סביבתם.

נשים הרות - מחקרים הראו כי נשים המקבלות חיסון שפעת בזמן ההיריון מגינות בכך על העובר. למשל- תינוקות שאמם התחסנה במהלך ההיריון, נולדו במשקל לידה גבוה יותר מתינוקות שאמם לא התחסנה במהלך ההיריון.

חולים במחלות כרוניות – אנשים החולים במחלות כרוניות כגון מחלות ריאה, סוכרת, לב, כלי דם, ומחלות המשפיעות על המערכת החיסונית, עלולים לחלות בצורה חמורה יותר בשפעת ומצויים בסיכון גבוהה להיווצרותם של  סיבוכים מסכני חיים.

אנשים מעל גיל 65 - ככל שמזדקנים, המערכת החיסונית נחלשת. לאנשים מגיל 65 ומעלה יש סיכוי גבוה יותר להידבק בנגיף שפעת במידה ויחשפו אליו, כמו"כ הם נמצאים בסיכון גבוה יותר לסיבוכים כתוצאה מהשפעת, במיוחד עלולים הם ללקות בדלקת ריאות. מחקר בבריטניה שעקב אחר כל האוכלוסייה מגיל 65 ונערך במשך תשע שנים, מצא כי אנשים בקבוצת גיל זו המתחסנים נגד השפעת.- מפחיתים את הסיכון להתאשפז בחורף ב-30% !!!

עובדי מערכת הבריאות – אנשים אלו נחשפים הרבה מעבר לרגיל לאנשים חולים, ולכן הם מהווים מקור משמעותי להדבקה, עובדים אלה ממוקמים בראש רשימת ההמלצות לחיסון של משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי.

"אנו במאוחדת קוראים לאנשים הנמנים על בני אוכלוסיות אלו להגיע באופן מיידי למרפאת מאוחדת וליטול את החיסון", אומרת ליאורה ולינסקי - מנהלת המחלקה לאיכות קלינית במאוחדת ומדגישה כי "הדחיינות במקרה זה מסכנת את חיי האדם וסביבתו".

משרד הבריאות מאיים: נכפה חיסון על תושבי איתמר ט"ו סיון תשע"ח
שר הבריאות ליצמן קיבל חיסון לקראת החורף ו' חשון תשע"ח
גורמי כשרות: עופות כשרים מתגלים בפועל כ'טריפות' כ"ד שבט תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות