47
יום

שהם שישה שבועות וחמישה ימים לעומר

 ג' סיון תש"פ
אשר הלפרין ח' טבת תשע"ד    21:01 יום מודעות לחולי מחלות הריאה תתקיים בכנסת

חולי מחלות הריאה מתקשים בנשימתם מידי יום. לא כל דבר מצליח להקל על סבלם היומיומי אבל ממחקרים שפורסמו עולה כי אחת ההקלות הבריאותיות הגדולות הינה שהיה בים המלח ושאיפת החמצן והאוויר במקום הנמוך בעולם, יו"ר 'חיים לילד' נפגש עם ח"כ מרגי לקיים בכנסת יום מודעות לחולי מחלות הריאה.

חולי מחלות הריאה מתקשים בנשימתם מידי יום. לא כל דבר מצליח להקל על סבלם היומיומי אבל ממחקרים שפורסמו עולה כי אחת ההקלות הבריאותיות הגדולות הינה שהיה בים המלח ושאיפת החמצן והאוויר במקום הנמוך בעולם.

אולם על אף המחקרים והעובדות המוכיחות כי חולי סיסטיק פיברוזיס זוכים להקלה בריאותית עצומה עם שהייתם בים המלח, קופות החולים בישראל אינן מממנות  את שהייתם של חולי מחלות הריאה בים המלח.

לאור זאת נפגש השבוע יו"ר ארגון 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר וסמנכ"לית הארגון הגב' מ. קוריאט, עם ח"כ הרב יעקב מרגי וביקשו ממנו לפעול לכך שקופות החולים יעניקו את המימון הנדרש בים המלח אף לחולי מחלות הריאה.

ח"כ הרב יעקב מרגי נענה לקריאתו של הרב ראובן סקלר והבטיח לפעול לקידום העניין, על מנת שקופות החולים יממנו לכל חולי מחלת הסיסטיק פיברוזיס את השהות והאירוח בים המלח. ח"כ הרב מרגי הודיע כי יפעל לקיים בכנסת יום מיוחד לחולי מחלות הריאה, שם תועלה המודעות למחלות הריאה השונות ולפעילות ארגון 'חיים לילד' העוסק במגוון פעילויות לרווחתם ובריאותם של החולים ובני משפחותיהם. 

במסגרת היום המיוחד שיוקדש בכנסת, יתארחו בכנסת רופאים ופרופ' מומחים לתחום מחלות הריאה וירחיבו בפני חברי הכנסת אודות המחלה  ודרכי ההתמודדות הנכונים.

החולים המשתייכים למגזר החרדי נאלצו עד לאחרונה להמעיט או להימנע כליל מביקור בים המלח, לאור העובדה כי אין בנמצא בית הארחה או מלון שמותאם לאורח חייו של המגזר החרדי.

בארגון "חיים לילד" ראו את הבעיה ופתחו מלונית בים המלח הנקראת "רגעים קסומים", המלונית משרתת חולי ופסוריאזיס ובני משפחותיהם תמורת סכום סמלי.

במלונית נהנים החולים ובני המשפחה מסוויטות מאובזרות לצד מטבחים כשרים, ויכולים במשך ימי שהותם ליהנות מהיתרונות הבריאותיים ומאוויר ים המלח, לו הם זקוקים על מנת לשפר את איכות חייהם, ואף לתת מרגוע לנפשם.

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות