ט' תשרי תשפ"א
צילום: אלי סגל
מוטי גולד כ"ג כסלו תשע"ד    12:22 מאות לומדים השתתפו במסיבה של 'רשת שיעורי הדף היומי'

בהשתתפות רבני העיר, אישי ציבור ומאות משתתפי השיעורים, נערך מעמד רווי הוד לכבודה של התורה ולומדיה על ידי רשת שיעורי הדף היומי בנשיאות הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט"א בביתר עילית

בהשתתפותם של רבני העיר, מאות בני משפחה נרגשים, ראש העיר ואישי ציבור מכל גווני הקשת, נחוגה בקול תודה ורינה מסיבת סיום על מסכת שקלים על ידי רשת שיעורי הדף היומי המפורסמת בעיר בנשיאותו של הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט"א, יחד עם התכנסות רבתי של מאות משתתפי השיעור לקראת ימי החנוכה.

באירוע שהתקיים במוצאי שבת פרשת וישב, השתתפו קרוב למאתיים משתתפי השיעורים, כאשר עוד רבים מבני העיר עלו ובאו לחלוק כבוד לתורה ולקובעים את עיתותיהם בה.

לא פחות מארבעה שיעורים, שהיו לשם דבר בביתר ומחוצה לה, נמסרים מדי יום על ידי מגיד השיעור פה מפיק מרגליות הרב אייזנבך שליט"א, אשר בכל אחד מהם מסובים קרוב לחמישים לומדים הנמנים על סלתה ושמנה של ביתר עילית. כל אלו באו והתכנסו לכאן למעמד של כבוד התורה אשר לווה בפרקי שירה וזמרה ובדברות קודש כנאה וכיאה לכבודה של תורה.

את מסיבת הסיום הנחה ביד רמה העסקן המפורסם הרב חונה דייטש הי"ו הנמנה בעצמו על משתתפי רשת השיעורים. אחר קבלת פנים וברכת 'ברוכים הבאים' למאות המשתתפים, הזמין ר' חונה את מגיד השיעור הרב אייזנבך לשאת את נאומו המרגש בו הביע את יפעתו של המעמד המתקיים ימים ספורים בטרם פרוס ימי חג האורים, בהם הוכרז "כתבו לכם על קרן השור שאין לכם חלק באלוקי ישראל", כאשר כל אחד מבני השיעורים המשתתף יום-ביום בשיעור הרי הוא מעיד על עצמו ועל בני משפחתו כי יש לו חלק ונחלה בתורת ישראל!

ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין הי"ו התומך ומסייע לכל אורך הדרך לרשת השיעורים המעטירה, עמד בדבריו על הזכות הגדולה בה זכתה העיר ביתר עילית, שרשת שיעורים מפוארת כזו מעטרת אותה המקרינה על העיר כולה באור יקרות. בדבריו בירך את הרב אייזנבך ואת מאות המשתתפים והביע את זכותו להיות לאחיסמך לצרכי הקהילה הגדולה הקונה לה מקום של כבוד בין קהילות העיר המעטירות.

אחריו עלה המחנך הדגול הרב משה קלצקין שליט"א לשאת מדברותיו, כאשר הדגיש את גודל השעה, אותה שעה בה יושב האברך והוגה בתורה, שמשפיעה על היום כולו.

במרכזו של האירוע הוזמן נואם הכבוד הרה"ח ר' פנחס ברייער שליט"א מחבר הספר 'שאיפות' ומראשי ארגון 'פלא יועץ' לשאת את נאום הכבוד. במתק שפתותיו הסביר כיצד נוצרת לה אותה שרשרת מרהיבה הבנויה חוליות-חוליות מעשרות אברכים שנטלו לעצמם את הזכות ואת החובה להפוך לחלק מהמשפחה המדהימה הזו – משפחת שיעורי הדף היומי של הרב אייזנבך שליט"א בביתר עילית, ששמעה יצא למרחקים הרבה מעבר לגבולותיה של העיר. הרב ברייער שנודע גם כבעל מנגן בחסד עליון ('השבעתי'...) השמיע מזמירותיו קטעים נבחרים כשהוא סוחף אחריו את הקהל כולו בשירה כובשת לבבות.

הערב לווה כולו בפרקי שירה וזמרה על ידי צמד האמנים המפורסמים, גם הם מבני רשת השיעורים ר' נחמן גולדמן ור' שרוליק קלצקין שהפליאו בביצועים מוזיקאליים שובי לב, כשהקהל כולו מצטרף לשירה המרגשת ולריקודים הסוחפים שנמשכו עד אור הבוקר.

ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, התכבד להעניק להגר"א איזנבאך תעודת הוקרה מהודרת בשם כמאתיים משתתפי השיעורים. בתעודת ההוקרה נכתב.

את העול הכלכלי של ערב ההוקרה והשי המהודר שחולק ללומדי השיעורים, נטלו על עצמם עשרות בעלי עסקים, מביתר עילית ומחוצה לה, אשר פרסו את חסותם ובכך הביעו יקר וגדולה לאברכים מסלתה ושמנה של העיר, הקובעים עתים לתורה.

ראש העירייה מעניק התעודה להרב אייזנבך
הרב משה קלצקין נואם
הרב אברהם אייזנבך שליט"א
הרב חונא דייטש
הרב פנחס ברייער
רב קהילת צאנז הגאון הרב שטיגליץ שליט"א

העדה והרב לנדא OUT - הרב וויס מכפר הראה IN ט' תמוז תשע"ז
יו"ר הכנסת ל'לב מלכה': נפעם מפעילותכם החשובה ד' טבת תשע"ז
חולי CF ובני משפחותיהם חגגו במסיבת חנוכה של ארגון 'חיים לילד' כ"ט כסלו תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. גאון ישראל ותפארתו מרן כ"ק רבינו חנא שליט"א
26/11/2013
מוצא חן בעיני
הכינוי הכי מדליק ששמעתי בחיים שלי "מנכ"ל הציבור החרדי" יעני הבעל הבית של הציבור החרדי, פני הדור כפני ה... סת---ם חנא חזק ואמץ. ש. ארנפלד - ביתר
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי