ו' תמוז תשע"ח
מוטי גולד י"א כסלו תשע"ד    19:23 חרדי במכתב לאפיפיור: החזר את כלי המקדש

יהודי חרדי פנה במכתב מיוחד לאפיפיור בבקשה יוצאת דופן בו הוא מבקש מהאפיפיור שיחזיר את כלי המקדש שעל פי המסורת שוכנים במרתפי הותיקן ברומא. הוא מגולל את השתלשלות האירועים ההיסטורייים של העם היהודי ומבקש למסור אותם למשמרת עולם לעם היהודי.

כך נכתב:

 

הנדון: השבת כלי הקודש ממקדש עם ישראל בביקורך הקרוב בישראל

בשנת 03 לספירה הנוצרית, שנת ג'תתכ"ח לבריאת העולם ע"פ הלוח העברי, נכנסו חיילי רומי למקדש ישראל בהר הבית בירושלים, ממלכת יהודה באותם שנים, הביאו לחורבנו ונטלו מהמקדש את כלי הקודש אשר שימשו את העם והכהנים בעבודת אלוקי ישראל האחד והיחיד, שהתנהלה במקדש ובמשכן ובעניין זה, כמי שנכנס לתפקידו זה מקרוב והביא עימו רוח חדשה

ויצירתית אין לי אלא לפנות אליכם כדלקמן:

 

השבת כלי הקודש במיוחד באמצעותך תקנה מעמד מיוחד לתפקידך בעמי אומות העולם ותשמש נדבך אמיתי לנאמר בתפילת ישראל "ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים".

 

אני פונה איפוא ממעמקי ליבי בראש וראשונה אל ליבך ומצפונך ורק אחר כך אל שכלך וההיגיון הישר השזור בכל מימדי הידע אשר לך, לעשות את הצעד הנכון.

 

מתואר בספרות התיאולוגית הנוצרית ב-הבשורה ע"פ לוקאס:

" וַיָּקוּמוּ וַיַדִּיחוּ אוֹתוֹ אֶל-מִּחוּץ לָּעִּיר וַיְבִּיאֻהוּ עַד-גַב הָּהָּר אֲשֶר נִּבְנְתָּה עִּירָּם עָּלָּיו לְמַעַן הַשְלִּיכוֹ מָּטָּה׃ אַךְ -הוּא עָּבַר בְתוֹכָּם וַיֵּלֶךְ לְדַרְכּוֹ"

 

הגיע הזמן והעת כי כלי הקודש אשר נגזלו במועד בו היו האירועים ההיסטוריים הקשים האלו והובלו אל רומא כשלל מלחמה, ומצויים עד היום בידי שלטונות הותיקן ובשליטתך, ישונה מעמדם !

 

בידך הכח לעשות הקפיצה, החידוש בהשבת הכבוד למחזיקים מחד ולנהנים מאידך בדרך של השבת הכלים יחד עימך ברגע שתדרוך כף רגלך בארץ הקודש.

 

בשל כל אלה אני מבקש כי תקדיש מעט מזמנך להתבונן התבוננות פנימית אמיתית ועמוקה אל אותם צדדים בלבך ובנפשך אשר הביאו אותך אל תפקידך הרם, ותנצל באופן מיוחד וייחודי את תפקידך זה ותורה להכין, לאסוף, לארוז ולקחת איתך יחד איתך בהגעתך לישראל את הכלים – כלי הקודש, למסירתם למשמרת עולם לעם היהודי.

 

 

בכל הכבוד הראוי,

הרב יונתן שטנצל


תלמידי בני יששכר חדרה זכו למכתב ברכה מיוחד מהרב בעדני ז' אייר תשע"ח
ח"כ פרי מ'יש עתיד' הודיע על התפטרותו מהכנסת כ"ב שבט תשע"ח
ח"כ גואטה משס מסר מכתב התפטרות ליו"ר הכנסת כ"ו אלול תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. pope
14/11/2013
shulem
there is a lot more important item hiding in the cellar of the vatican than the kailim of the Bet Hamikdosh, that is a LIST OF JEWISH CHILDREN that were given away to non-jews during the holocaust and whose parents never survived. The vatican has refused to release the list
הגב לתגובה
2. כותרות
15/11/2013
שפוי
הבן אדם הזה תמיד רק מחפש כותרות
הגב לתגובה
3. הרב שטנצל לא יודע את הסוד איפה כלי המקדש
15/11/2013
ג'וני פ.
יש רק אחד בצמרת של 770 נ.י. שיש לו את המפתחות לכניסה הסודית למנהרה מתחת לבנין ה-770 שם נמצאים כלי המקדש, במעמקי האדמה. הרבי בחר דווקא במקום הזה אחרי שבכיר בכנסיה שהיה בסוד הדברים במסגרת התפקיד שלו בואתיקן פלט לרבי את הסוד בתקופה שלמד הנדסת אוניות בצרפת, כשהנוצרי היה שיכור. הרבי ברוח הקודש הבין שהנוצרי מצוי בסוד חשוב קשור ליהדות והתחיל להתידד עם הנוצרי עד שהוציא ממנו את האינפורמציה בשיטת נכנס יין יצא סוד.
הגב לתגובה
4. אין מקום באברבנל
15/11/2013
יוסי
זה טור הבדיחה שלכם ? קשקוש בלבוש של אעבל עב״מ שלא מוצא מקומו בחיים? מאיפה המצאתם אותו? לאחר בירור מסתבר שאין מקום במקומות לריפוי כאלה. אולי מישהו יודע על כדורים מתאימים?
הגב לתגובה
מי מהשניים היה השיכור ???(ל"ת)
15/11/2013
וודקהוליסט

הגב לתגובה
5. שוטה
15/11/2013
יענקי
אין לאפיפיור מה לעשות חוץ מלקרא את המכתב שלו
הגב לתגובה
6. שהצרפתים יחזירו את הקונקורד למצרים
15/11/2013
תגובת האפיפיור
שהישראלים יחזירו את השניצל לאוסטרים את הפלאפל ללבנונים את חג החנוכה לנוצרים את הסופגניות שהישראלים יחזירו את השניצל לאוסטרים. שהישראלים יחזירו את הסופגניה לאוסטרים. שהישראלים יחזירו את הפלאפל ללבנון. שהישראלים יחזירו את חמת גדר לסורים. שהאמריקאים יחזירו את אמריקה לאינדיאנים. שהאוסטרלים יחזירו את אוסטרליה לאבוריג'ים שאלוהים יחזיר ליהודים את שפיות דעתם שנטרפה עליהם מלפני אלפיים שנה.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
חפרפרת של איראן השר לשעבר גונן שגב נאשם בריגול למען איראן
לילה של תקיפות תקיפה משמעותית של צה"ל הלילה ברצועת עזה
סיור מסוקים השר גלנט ובכירים חרדים בשטח העיר "דורות עילית"
קמפיין נגטיבי על רקע מתווה הגיוס מודעות ברחוב החרדי נגד ליברמן
השר לשעבר גונן שגב נאשם בריגול למען איראן שלום בר ששת
תקיפה משמעותית של צה"ל הלילה ברצועת עזה שלום בר ששת
השר גלנט ובכירים חרדים בשטח העיר "דורות עילית" אלי שכטר
על רקע מתווה הגיוס מודעות ברחוב החרדי נגד ליברמן ירוחם שמואלביץ
ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד ירוחם שמואלביץ
למדור אקטואליה