ט"ו ניסן תש"פ
מוטי גולד י' כסלו תשע"ד    16:22 אושר בכנסת: חובה להכליל נשים ברשימות המתמודדות

בתום דיון סוער, אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק הרשויות המקומיות ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) ושל ח"כ חנין זועבי (בל"ד). ח"כ נסים זאב פנה לחכי"ת זועבי: אם היית נבחרת לראשות העיר נצרת – היינו מתפטרים ממך

הצעת חוק קנטרנית אושרה במליאה בקריאה טרומית. לפי הצעתה של ח"כ קריב, רשימה או סיעה שלא תשלב נשים ברשימה – אחת לכל שלושה מועמדים, יופחת סכום מימון הוצאות הבחירות שהן זכאיות לו לפי חוק זה בשיעור של 15%.

הצעתה של ח"כ זועבי היתה, שסכום המימון של סיעה או רשימה שלא תעשה יופחת ב-30%.

בדברי ההסבר להצעתה של ח"כ קריב, נכתב כי "נשים מהוות כ-51% מכלל האוכלוסייה, אך עדיין אינן זוכות לייצוג בסדר גודל דומה בגופים הנבחרים בשלטון המקומי. זאת, על אף שהיותן של הנשים חלק משמעותי באוכלוסייה מחייב כי יינתן ביטוי הולם לייצוגן המשמעותי בצמתי קבלת ההחלטות, דבר שיבטיח ויעודד השתתפות שוויונית שלהן בחברה. 

השר סילבן שלום, השיב להצעה בשם הממשלה: "יש חשיבות גדולה בייצוג של נשים הייתה לי זכות למנות שתי מנכליות משרדי ממשלה במשרדי יש 5 ראשי אגפים. מבקש לתמוך בהצעת החוק".

ח"כ משה גפני שהתנגד להצעת החוק אמר: "יהדות התורה תמכה בהעדפה מתקנת לנשים בפקידות הבכירה ובשלטון המקומי. חשבנו שנשים מופלות לרעה. אתם הולכים לפגוע בהצעת החוק באופן חמור. יגידו שהאישה מועמדת לא בגלל שהיא מתאימה אלא בגלל שגזבר המפלגה אמר שיש גרעון בתקציב ולכן כדאי להעמיד אשא ברשימה. אתם פוגעים פגיעה נואשת במעמדן של הנשים. הממשלה קיבלה החלטה לעודד נבחרות היא לא צריכה חוק אלא רק החלטה לעודד מינוי. מתוך 256 רשויות נבחרו רק 3 נשים. חברי החילוניים צבועים שכמותכם.

ח"כ ניסים זאב (ש"ס): הבלוף של כבודן של נשים במחיר כסף, כמה אתם יכולים לפגוע בנשים. יש כאן פגיעה בדמוקרטיה. חשבתי שרוצים לתת סכום נוסף. הוא פנה לחנין זועבי ואמר "למה לא בחרו בך לראשות נצרת? היינו מתפטרים ממך". הוא פנה לסיעת יש עתיד: "אתם לא תכתיבו. את הדיקטטורה שלכם תשאירו ליו"ר יש עתיד. לא תתנו לנו מוסר איך להתנהג".  

ח"כ גפני עלה להגיב לדברי ח"כ לביא: "יש כאן הרבה צביעות. עומדת כאן חברת כנסת מיש עתיד שהיו"ר שלה הוא שר האוצר. את הצבעת נגד גננות חרדיות בחוק ההסדרים והתקציב, את מעזה לדבר נגדי? אם קירות הכנסת יכלו, אם הייתה להם נשמה הם היו מסמיקים מרוב בושה. מה פשעו הגננות והמורות החרדיות? מה הן עשו לכן? את צבועה (ח"כ גפני חזר בו מביטוי זה). מי שעשתה את הרוע שנלחמנו עד כלות הנפש למנוע, התנהגותה חסרת תקדים. לא הייתה בושה כזו לכנסת. לא עזרה לנו המלחמה עבורן בגלל אוטם הלב. לא נראתה צביעות כזו".

בעד ההצעה תמכו 44 ח"כים 13 התנגדו לה וח"כ אחד נמנע. ההצעות יועברו לוועדת הכנסת שתכריע איזו ועדה תדון בהן, להכנתן לקריאה הראשונה.


רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. חוצפה וחרפה, עוד מעט יוציאו את יה"ת מחוץ לחוק
13/11/2013
נרוא ואיום
הם אלופי האלופים של הצביעות, התנועות הפמיניסטיות הרסו כליל את האישה, גזלו הימנה את היכולת להקים משפחה עם מספר צאצאים בכבוד ובשפיות, הפכו אותה לפרוצה הכל בשם "שחרור האישה". שכבר יחוקקו את החוק שהם בסתר כל כך מתכוונים לכך: מי שלא מתגייס לצבר ולא לימד ליב"ה ולא מסתכל בטלוויזיה ולא שונא את היהדות ולא אומר הלל ביום העצמאות אסור לא להיבחר לכנסת...
הגב לתגובה
2. לא להיבהל הם פשוט לחוצים(ל"ת)
13/11/2013
נתן

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה