ב' שבט תשפ"א
חיים ברקוביץ ט' כסלו תשע"ד    00:12 יו"ר ועדת הרווחה ח"כ חיים כץ סייר באוהל שרה בב"ב

כשהוא מלווה בבכירי עיריית בני ברק, הגיע יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת ח"כ חיים כץ לסיור בבית הספר לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחות "בית חנוך" שע"י עמותת אוהל שרה.

ביקור רב רושם ומרגש ערך יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ בבית הספר בית חנוך של עמותת אוהל שרה.

 

בבית הספר בית חנוך מתחנכים תלמידים מגיל 6-14 עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמה של הפיגור הקל עד הבינוני.  בבית הספר מקבלים הילדים מענה מקצועי ייחודי מותאם והעוסק בהקניית כישורי חיים ומיומנויות למידה בקשת רחבה של תחומים. 

 

ביקורו של חבר הכנסת חיים כץ נפתח בכיתות הלימוד.  ח"כ כץ עקב מקרוב אחר היחס המיוחד והמסור של צוות בית הספר ומגישתו  החינוכית והפדגוגית. ח"כ כץ התרשם מקרוב מהמשוב החיובי של התלמידים שמתמודדים עם חיים מיוחדים ומלאי אתגרים. .

 

בביקור נטלו חלק בכירי עירית בני ברק. סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה הרב מנדל אייזנברג, מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריה, הגב' ארלט מויאל, וסגניתה הגב' רינה ציכטיגר.

 

במהלך הביקור קיבל ח"כ חיים כץ מפי מנכ"לית עמותת אוהל שרה הגב' מלכה וינברג, סקירה מקיפה על כלל פעילות מרכזי אהל שרה. על מערך החינוך, על מערך הדיור ומרכזי התעסוקה לבוגרים.

 

הגב' וינברג הדגישה את הרצף המקצועי המשמש כמעטפת חיים לאוכלוסיות עם מוגבלות שכלית התפתחותית מגיל 6 ועד שיבה. "באהל שרה זוכים החניכים לקבל את מלוא הצרכים בכל התחומים: בתחומי החינוך, בתחומי התעסוקה ופיתוח מיומנויות וכישורי חיים, בתחומי הדיור ומתן בית לחיים על כל המשתמע לאוכלוסיה המתבגרת" כך סכמה הגב' וינברג את דבריה. 

 

חבר הכנסת כץ שידוע ברגישותו החברתית ובחקיקת חוקים רבים המטיבים עם האוכלוסיות החלשות הבטיח להיות לעזר לעמותת  אוהל שרה בכל הנדרש ולשמש שגריר נאמן לטובת הרחבת הפעילות של אהל שרה במסגרת  עבודתו וקשריו הפרלמנטריים.

 

רגעים מרגשים במיוחד נרשמו כאשר החניכים העניקו לח"כ חיים כץ תמונת פסיפס מרהיבה של מנורת שבעת הקנים שאותה יצרו  חניכות  מע"ש "לב רבקה"  במסגרת פעילות האומנות היוצרת שנערכת במקום. 

 

חבר הכנסת חיים כץ סיכם את הביקור: "הביקור היווה עבורי חוויה מרגשת ביותר. אני נפעם אל מול עבודת הקודש שעושים באוהל שרה על מנת להיטיב עם התלמידים העם הפיגור השכלי ולקדמם על מנת לשלבם בצורה טובה יותר בחברה. הביקור העניק לי מבט נוסף על הנושא ואני מתכוון להיות שגריר אמיתי לטובת האוכלוסייה הזו ולמען המוסדות של אוהל שרה".

 

מנהלת עמותת 'אוהל שרה' הגב' מלכה וינברג: "אני מודה ליו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת על ביקורו ואני מקווה ובטוחה שהאוכלוסייה בעלת הפיגור בישראל תזכה לעזרתו וסיועו של ח"כ חיים כץ בפעילותו הענפה".


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי