ט' תשרי תשפ"א
צילום: בועז בן ארי
מוטי גולד ט"ז חשון תשע"ד    15:25 נחנך בית זק"א ביתר עילית

המחסן הגדול של זק"א שישמש גם כנקודת הזנקה בכל גוש עציון והסביבה הוקם בביתר עילית. המרכז החרום החדש ישא את שמו של מתנדב זק"א תושב העיר הרב אריה ברנשטיין זצ"ל שנספה לפני מספר שנים בתאונת הרכבת המחרידה.

'בית זק"א' ישמש כנקודת הזנקה של עשרות מתנדבי זק"א בעיר ובגוש עציון, כמחסן אזורי לציוד, וגם כגמ"ח ציוד לאבלים לתושבי העיר.

זה שנים בהם סבלה היחידה הדומיננטית של זק"א בביתר מחוסר מקום הולם בהם ירוכז הציוד הרב, וגם כמקום הזנקה ומפגש לפני ואחרי האירועים הקשים בהם הם מטפלים. לכל אירוע בסביבה היה צורך להביא ציוד שהיה מפוזר בכמה מקומות בעיר וכמובן שהדבר הקשה מאד על פעילות מבצעית תקנית של המתנדבים.

ראש העיר ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין נענה לבקשת יו"ר הארגון יהודה משי זהב, והקצה במתחם מרכז החירום החדש ההולך ונבנה, מקום הולם שישמש כ'בית זק"א' ביתר עילית, כמו גם ציוד רב שהעירייה רכשה לטובת היחידה.

בטכס השתתפו עשרות מתנדבי זק"א ביתר עילית, ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, חברי מועצת העיר, מנכ"ל העירייה הרב יהודה גרליץ, יו"ר המועצה הדתית הרב נח צדוק, יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, מפקד יחידת זק"א ביתר עילית הרב משה הולצמן, קציני משטרת ישראל מתחנת חברון, כשמעל כולם מפאר כ"ק אדמו"ר מנדבורנא שליט"א ביתר עילית.

ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין הבטיח בדברי ברכתו, להמשיך לעמוד לימין ארגון זק"א ומתנדביו, 'ראויים הם מתנדבי זק"א ביתר עילית שיהיה להם מקום הולם לפעילות הקודש רבת הפעלים למען החי והמת'.

כ"ק אדמו"ר מנדבורנא שליט"א ציין את 'קידוש השם' הגדול בארץ ובעולם העושים מתנדבי זק"א בעבודתם הקדושה, ראש וראשונים לכל דבר של עזרה וסיוע לזולת, אנשי 'חסד של אמת' ששכרם רבה מאד.

כמו כן נתנו דברי ברכה ותודה, יו"ר הארגון יהודה משי זהב, מנכ"ל העירייה הרב יהודה גרליץ, קצין אק"מ משטרת ישראל.

בסיום דברי הברכה, עברו המתנדבים לפני כ"ק אדמו"ר שליט"א להתברך ולהתכבד ב'לחיים'. ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין התכבד בגזירת הסרט, וכ"ק אדמו"ר מנדבורנא שליט"א התכבד בקביעת המזוזה.

יו"ר הארגון יהודה משי זהב הודה לכ"ק אדמו"ר מנדבורנא שליט"א על הכבוד הגדול בהשתתפותו בטכס חנוכת 'בית זק"א'. לראש העיר על היענותו המהירה ועמידתו רבת השנים לימין צרכי הארגון. כמו גם דברי תודה לעוזרי ראש העיר הרב יהודה דייטש ויוסי יונה שהקדישו מזמנם וממרצם להוציא לפועל את הוראת ראש העיר בבנייה ובזיווד 'בית זק"א' בטוב טעם ובהשקעה נכונה. במיוחד העריך את הפעילות הנמרצת של קמב"צ יחידת זק"א ביתר עילית ראובן ראובן ויחד איתו נוות ביתו הי"ו, המקדישים את מיטב זמנם למען ולטובת ארגון זק"א בכלל ויחידת זק"א ביתר עילית בפרט, והוא זה שעמד וליווה לאורך כל הדרך את הקמת 'בית זק"א' ביתר עילית עד לסיומו לטוב.


הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין ט"ו תמוז תשע"ח
ראשי זק"א ישראל התייעצו הלכתית אצל הרשל"צ הגר"י יוסף כ"ד סיון תשע"ח
הוכנס ספר תורה לזק"א ת"א שמיועד למשפחות אבלות ג' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי