ו' ניסן תש"פ
אבי אפלבוים ט' חשון תשע"ד    10:36 הגרמ"מ קארפ: "לא נתנו לי להיכנס להגר"ש אויערבך"

בכינוס רבני הקהילות במודיעין עילית, לחיזוק 'יהודת התורה' בעיר, האשים הגרמ"מ קראפ מרבני העיר, כי ביקש להכנס להגר"ש אויערבך, כדי להגיע לפשרה ולמנוע מחלוקת ובחירות בעיר, אך לא נתנו לו להכנס, גוטרמן: "כפו עלינו מחלוקת שאיננו אשמים בה כלל".

לקראת הבחירות הקרובות, התכנסו רבני השכונות והקהילות במודיעין עילית בביתו של ראש ישיבת מיר ברכפלד הגר"א פינקל שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה.

 

ראש העיר יעקב גוטרמן, פתח את הכינוס ואמר כי "כפו עלינו מחלוקת שאיננו אשמים בה כלל, ובזכות האסיפה הזאת שנשמע כאן דברים ברורים, דעת תורה, ובודאי דברים היוצאים מן הלב יכנסו ללב, שכל תושבי העיר ילכו בדרך התורה לקדש שם שמים, להרבות שלום בעולם, ונזכה על-ידי הדברים הללו לעורר רחמים בשמים על עירנו, שלא ניכנס לפירוד ומחלוקת, והשלום והשלוה ישכנו בעיר הזאת".

 

המארח, ראש ישיבת מיר מודיעין עילית וחבר מועצגה"ת, הגאון רבי אריה פינקל שליט"א, סיפר כי "אתמול היה הגאון רבי משה מרדכי קארפ שליט"א, אצל מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א, ודיבר בחריפות גדולה לחזק אותנו בדרכו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א.

 

הגאון רבי ישראל זיכרמן שליט"א, רבה של אחוזת ברכפלד אמר כי "מנסים להדליק את הבירה, להכניס אש, ומחלוקת זה אש, והיזהרו בגחלתן שלא תיכוו, ואם חלילה פוגעים בכבודה של תורה – האש מלחכת, וכאן אנו צריכים להוכיח יש הנהגה יש מנהיג לבירה, ולקיים את מה שאנו מצווים 'שאל אביך ויגדך זקניך ויאמרו לך', זכינו שזקנינו יאמרו לך במשך כל השנים, בהנהגה מפורטת על כל צעד ושעל".

 

הגר:י זיכרמן הוסיף כי " מאחר ששמעתי שיש מטילים ספק בכך, שמעתי מהמרא דאתרא הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א, שנבצר ממנו להגיע לכאן, שלפני שלש עשרה שנה, כשהתחלפה המשמרת, ובמקום הר"ר יוסף שווינגר התמנה ידידנו ראש העיר הרב יעקב גוטרמן על-פי שליחותו של מרן ראש הישיבה שליט"א, היה נידון בעיר האם לקיים בחירות או לא, ומרן ראש הישיבה שליט"א אמר למרא דאתרא: 'בקרית ספר אני פוחד מבחירות', והתעניין האם יהיה אפשר ללא בחירות. לאחר מכן נסע לירושלים ונכנס אל הקודש מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, והציג לפניו את ההתלבטות, אמר לו מרן הגרי"ש זצוק"ל בהאי לישנא: 'אותי מעניין הבחירות בקרית ספר כמו הבחירות בקליפורניה, בקרית ספר תעשו כל מה שהרב שטינמן מצווה".

 

הגאון רבי משה מרדכי קארפ שליט"א, סיפר כי ניסה להכנס לגר"ש אויערבך אך לא נתנו לו להכנס "אנשים אומרים שיש כאן מחלוקת. אני יודע כמה ראש הישיבה, הגאון רבי שמואל אויערבאך שליט"א, מכבד את מרן ראש הישיבה שליט"א, כמה הוא מוחה על מי שח"ו מעיז לדבר סרה, כמה שחס על כבודו, וממש חרד על כבודו, גם עכשיו. הרב גוטרמן, שהינו שלוחא דרחמנא ושלוחא דגדולי ישראל ושלוחי דידן, ביקש ממני לפנות לראש הישיבה ר' שמואל בהצעות נכבדות שלא יהיה כאן מחלוקת, הצעות שאי אפשר לסרב להם. אבל שועלים קטנים לא נתנו לי להיכנס. דומני שעם ראש הישיבה ר' שמואל הייתי מסיים את העניין ברבע שעה".

 

הגאון רבי יהודה קנר שליט"א, רב הגבעה הדרומית, ציין כי "זכיתי להיות פעמים רבות אצל מרן הגר"נ קרליץ שליט"א, הפעם היחידה שראיתי את מרן הגר"נ קרליץ שליט"א כועס, היה על אדם שהעז לדבר סרה נגד מרן ראש הישיבה שליט"א ורבני העיר יצאו כנגדו. ראיתי את מרן שליט"א רועד כולו, הוא נעשה אדום וצעק: 'על מי אתה מדבר, על צדיק יסוד עולם, בזכותו אנו קיימים, איך אתה מעז לפתוח את הפה!' כך מתייחסים גדולי ישראל להנהגתו, יעזרנו ד' שנזכה לאחדות ולגאולה שלימה".

 

הגאון רבי שלמה פוזן שליט"א, רב נאות הפסגה, אמר כי "אנו צועקים כאן כי כואב, תמיד היינו גאים שבעיר הזאת הכל מתנהל על-פי גדולי הדור, לא היה צורך בבחירות, ועכשיו כואב שיש בחירות.

"זכורני בישיבה אצל רבינו הגדול מרן הגרא"מ שך זצוק"ל היו תלויים תמונותיהם של מרן הגאון רבי עקיבא אייגר זצוק"ל ושל מרן החפץ חיים זצוק"ל, משום שתמיד ראה לנגד עיניו את המנהיגים. תמיד דיבר על לשם שמים, על אחריות, לא לחשוב על עצמנו, מה כבוד יהיה לנו, זה החינוך שקבלנו והיה המשך הנהגה, מרן ראש הישיבה שליט"א אותו הדבר אנו רואים, כל מה שחשוב לו זה רק כבוד שמים, המשך הנהגתם של מרנן הגאון רבי עקיבא אייגר והחפץ חיים זצוק"ל, והכאב הזה שצריכים להיכנס למערכת בחירות, אנו נדבר רק 'כן', לא נדבר 'לא', נדבר חיובי".

 

הגאון רבי יצחק לוקסנבורג שליט"א, רב נאות שמחה – נופי עילית, אמר כי "נכפה עלינו שכביכול יש כאן משהו העומד לבחירה, כל גדולי הדורות הקודמים מרנן החזון איש, הסטייפלער, הגרא"מ שך, הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, אלו דברים שאין להם חולק רואים ממש שמן השמים הכריזו בעולם כולו על הנהגת כלל ישראל. וביחס לציבור כביכול מעמידים אנשים, אין כאן בחירות, צאי לך בעקבי הצאן. אנו צריכים להודות לקב"ה שאנו סמוכים לגדולי הדור, ובפתק שאנו שמים אנו מעידים על כך".


חודש לאחר שחלה: נפטר האברך השקדן ממודיעין עילית י"ד אלול תשע"ז
צפו: חזר מהחיידר ורכב פוגע בו במעבר חצייה כ"ו סיון תשע"ז
מודיעין עילית אחת הערים עם ריבוי מקרי הגירושין כ"ו סיון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מכתב הבהרה
13/10/2013
בנימין
היום בהפלס מובא מכתב מהרב קארפ שהוא מכחיש את כל הנאמר כאן
הגב לתגובה
2. זכותי לא להאמין לו(ל"ת)
13/10/2013
שפוי

הגב לתגובה
3. היום בהפלס מכתב הכחשה
13/10/2013
דובר אמת
בכתב ידו של הרב קארפ שהכל שקרים ולא היו דברים מעולם.
הגב לתגובה
4. תבררו לפני שאתם מפרסמים
13/10/2013
דוד
היום הרב קארפ פירסם מכתב שזה שקר אז איך אתם מעיזים לפרסם, הורידו מיד
הגב לתגובה
איפה
13/10/2013
מגיב
תביא לפה את המכתב!
הגב לתגובה
5. אין כזה מכתב
13/10/2013
לא ראיתי
שקר וכזב
הגב לתגובה
נוסח המכתב מילה במילה
13/10/2013
יוסף
בס"ד, משה מרדכי קארפ, קרית ספר, מוצש"ק פר' לך תשע"ד, הבהרה, בנוגע למה שהתפרסם בשמי בחוצות שהגעתי לבית מרן ראש הישיבה הגר"ש אויערבאך שליט"א ומנעו ממני להיכנס ולדבר עמו, הנני להודיע שנתברר שהדבר בטעות יסודו כי מרן ראה"י לא היה באותו היום בביתו, ולא היה אפשרות להיכנס אליו לכל אדם כלל. ולכן הנני לבקש בזה מחילה מידידי הגאון ר' יוסף פטרוב שליט"א שסבל משמועה זו על לא עול בכפו, וכידוע שהוא דואג במסירות לעולם התורה וישיבות ולכוללים, ואינו עושה דבר מדעתו בלא הוראת ראה"י שליט"א. והנה כל הדברים שנאמרו ונתפרסמו בחוצות נאמרו בענין כבוד התורה ומחאה על בזיון התורה ואינו נוגע לעצם הבחירות אשר אנכי תולעת ולא איש וכזבוב בין ההרים, וברור שאין נפק"מ בדברים הללו לעצם הבחירות, ואין להסיק מהם מכאן ולהבא דבר כלל בכל הענין הזה. וע"ז בעה"ח משה מרדכי קארפ
הגב לתגובה
תסתכל בפורום הביאו את המכתב במלואו
13/10/2013
דובר אמת
ופלא על אתר זה לאחר שהרב חזר בו מדבריו ממשיכים לפרסם דבריו, זה ממש ביזו תלמיד חכם.
הגב לתגובה
הרב קארפ כותב
13/10/2013
דוד
שבאמת ר' שמואל לא היה בבית באותו יום והוא חשב שמונעים ממנו , הוא מבקש התנצלות במכתב תתקשר אליו
הגב לתגובה
ואם על סגירת דלתות
13/10/2013
שמעון
אז ידוע לי מכלי ראשון על ראש ישיבה גדול שלא מתערב שביקש בתחנונים להיכנס לבית הרב שטיינמן עמ"נ לתווך והבטיח את העוה"ב שלו אם רק יתנו לו להיכנס ודוד שפירא מנע זאת בכח
הגב לתגובה
6. אתם חושבים שהגרמ"מ קארפ הוא מדומיין?
13/10/2013
ברצינות
הוא אמר את הדברים בכאב עצום, מישהו חושב שהוא בדה את הסיפור מליבו? רק פטרוב הפעיל עליו לחץ כבד שהוא מבזה אותו ברבים ומצא תרוצים למה הוא לא הכניס אותו, (למה למחרת הוא לא יכל להכניס אותו? זאת תמיהה שאין לה תשובה) אבל בסיום המכתב נאמר שזה לא נוגע לבחירות אלא רק לענין הכניסה לבית ר' שמואל. נא לא לבלבל את המח ולערבב את דעתם של הציבור! הגרמ"מ קארפ יזם את הפגישה הזו, ניהל אותה ואמר את מה שהוא אמר.
הגב לתגובה
7. חברה יש מכתב חדש מהרב קארפ
13/10/2013
אמסלם
הוא כתב מכתב חדש שחייבים להצביע גוטרמן ורק ג', עיינו את כל המכתב במלואו.
הגב לתגובה
מה דעתו האמיתית של הרב קראפ???
13/10/2013
רבותי החשובים להתבונן
האם ראינו פעם בכי מזויף??? הרב קראפ ידוע כחרד על כבוד מנהיג הדור מרן הגראי"ל שטינמן שליט"א ומרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א. לכולם ברור שהמכתב נכתב עקב עדינותו של הגאון שליט"א, משום שהרגיש שדבריו הם התקפה כביכול על הצד השני, והוא נזהר מלהתקיף ח"ו. אבל מי שמחפש את האמת מבין טוב טוב כמה צער גרמו לו השועלים הקטנים המחבלים בכרמים... ומה באמת הוא חושב עליהם...רבותי אל תעשו צחוק מעצמכם!!! אל תהפכו את הקערה על פיה ותמחקו את הנאום המרגש שלו, עם ליצנות של קורח וקרירות של עמלק.
הגב לתגובה
עוד מכתב חדש
14/10/2013
יעקב
חג פורים שמח
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי