ד' תשרי תשפ"א
לוי אשכנזי י"ג תשרי תשע"ד    18:16 פעילים של יהדות התורה בחיפה: "לא נעבוד" אם שס תקבל מקום שלישי

פעילים של יהדות התורה בחיפה בבחירות האחרונות, אומרים הערב כי אם יחברו לשס לפני הבחירות, וייתנו להם שתי מקומות או אפילו מקום שלישי, הם לא יעבדו בבחירות. "לא נעבוד למען מפלגה אחרת".

דגל התורה ואגו"י סיכמו כבר בערב יו"כ, על רציתם המשותפת בעיר חיפה, שלשום ישבו שני הנציגים לחתימה ביניהם וכעת נסגרים הדברים האחרונים, ולאתר לדעת נודע כי בשעות האחרונות גורמים באגו"י מחוץ לחיפה הפעילו לחץ כבד לחבור גם לשס, ולהעניק להם את שני מקומות ברשימה המשותפת בתמורה לריצה משותפת של שלושת המפלגות.

בקרב העסקנים של אגו"י ודגל התורה בעיר, שורר כעס גדול על ההוראה שבאה מלמעלה, ואם אכן יחתמו על ריצה משותפת, נראה כי רבים בקרב הפעילים של יהדות התורה בעיר, לא יעבדו בבחירות הקרובות.

ממידע שהגיע לאתר לדעת, עולה כי ההסכם עם שס נכתב כבר, אך עדיין עמלים על דברים שונים שעליהם רוצים לתת את הדעת, וההחלטה אם לרוץ במשותף או לא תתקבל רק ברגע האחרון. במהלך היום עלתה הצעה לתת לשס את המקום הראשון במקום דגל התורה, ובכך לא לתת להם שני מקומות ברשימה, דבר שנשלל על הסף ע"י נציג דגל התורה.

גורמים ביהדות התורה ששוחחו עם אתר לדעת, בורים כי אין מקום לרוץ עם שס יחדיו שכן מדובר בבריחת קולות. "דגל התורה לבד ואגו"י לבד היו מכניסים שני נציגים בשקט, יש לנו קרוב לוודאי את המנדט השלישי אם נעבוד טוב, והנה כעת צריכים לתת מקום שלישי וגם רביעי לשס? מדוע שנעבוד בשביל שמועמד ספרדי ייכנס?" אמר אחד האנשים ששוחח עם אתר לדעת.

גורמים בקהילה החרדית בחיפה, אמרו כי אמנם מדובר באחדות שזה דבר חשוב, אך אין שום סיבה לתת לשס אפילו לא מקום אחד. "הם נמצאים עם מנדט אחד בלבד בעירייה. הבחירות לכנסת ידועות ככאלו שלא משקפות לגבי שס, ומבחינת יהדות התורה זו מתנת חינם שנותנים לשס, ואין סיבה לכך". עם זאת אותו גורם אמר כי בוודאי שיהיה נכון לשתף פעולה עם שס מיד לאחר הבחירות. "אדרבה שיוכיחו את כוחם לבד, ונחבור לאחר הבחירות להיות גוש אחד. אם הם שווים שני מנדטים ואנו רק שניים, הנה שאחרי הבחירות, נוכל לבוא עם כוח רב".

בשעה זו כאמור מתכנסים הנציגים של יהדות התורה, והחלטה סופית צפוייה להיות בעוד פחות משעתיים.  

הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה י"ד תמוז תשע"ח
קרונות הכרמלית החדשה בדרך לחיפה כ' סיון תשע"ח
לקראת תרגיל: ספינות מלחמה של נאט"ו הגיעו לחיפה י"א סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. חבורה שלמפגרים שרק מה שמענין אותם זה הם עצמם
17/09/2013
יהודי
חבורה שלמפגרים שרק מה שמענין אותם זה הם עצמם
הגב לתגובה
2. בחירות
17/09/2013
שלמה
הם לא יעבדו אבל אם הרבי ייתן פקודה לעבד אז יעבדו
הגב לתגובה
3. חחחח נפלת בפח של הנחש מרשת הגנים
18/09/2013
יונתן
חחחח נפלת בפח של הנחש מרשת הגנים מר ש.פ. חחחח הנוכל הרי הוא האיש שבגלל נהיה כל כך הרבה מחלוקת בחיפה והפעם גם לא קיבל לידיו את ניהול המטה
הגב לתגובה
4. מנהל מטה חדש בחיפה
19/09/2013
חיים של חיפה
שמוליק סיימון הוא הוא מנהל המטה החדש מטעם אגודת ישראל בחיפה סיימון אברך צעיר ונמרץ שכבר הוכיח יכולות לא מבוטלות בתחומי עסקנות מחליף את שאול פרידמן זאת לאחר מתנגדים רבים שקמו לפרידמן בחסידות גור הן המקומית והן הארצית פרידמן שעדיין מנסה את מזלו ניסה בימים ובשעות האחרונות לשנות את רוע הגזרה אך יאלץ להשלים אם העובדה שהפעם המטה לא ינוהל על ידו ולכאורה גם לא יקבל בו כל תפקיד
הגב לתגובה
אכן גורמים רשמיים מאשרים שפרידמן לא ינהל כלום במטה
19/09/2013
מוטי
גורמים רשמיים באגודת ישראל אישרו הערב כי שאול פרידמן לא יקבל כל תפקיד במטה יהדות התורה למרות שמיכי אלפר ממש התחנן וירד על הברכיים בשביל שאול פרידמן אצל הגורמים באגודת ישראל יש החלטה רשמית. בגור כי פרידמן שחתר בשנים האחרונות תחת הנהגה המקומית והארצית בגור והציג תמיד את גור בעיני הליטאים כמפסידנים ואת בליטנטל כמי שלא שווה פרוטה ולא מסוגל לקבל ולהוביל החלטות למרות כל העזרה והביצועים של בליטנטל בכל תחום בעיר החליטו בגור שלא עוד וכך יצא שפרידמן לא רק שלא קיבל טלפון שלא הודיע לו על עריפתו מהמטה והעסקנות בחיפה מטעם גור אלא קיבל הודעה שבפעם הבאה שידבר בשם גור המכה תהיה כואבת הרבה יותר ומשמעותית יותר
הגב לתגובה
העסקנים הנמרצים
18/09/2014
חיפאי
עכשיו כעבור תקופה מהבחירות כולם רואים שמאז שגור העיפה את שאול פרידמן היא רק מתנהלת בחוסר מקצועיות ונופלת מפלה אחרי מפלה. בא נראה איך תסתדרו עם הבית ספר לבנות, סוף מעשה במחשבה תחילה.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי