מרן רה"י הגראי"ל: להתפלל על הממשלה שלא יישאר זכר ממנה

מרן רה"י הגראי"ל: להתפלל על הממשלה שלא יישאר זכר ממנה
התבטאות חריפה מאוד של ראש הישיבה מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א על הקיצוצים והגזירות נגד עולם התורה, כאשר ביקש מהרבנים שנסעו לציון מרן החפץ חיים זצ"ל להתפלל: שכל הרשעה כולה כעשן תכלה ולא יישאר שום זכר ממנה.
מוטי גולד כ"ז אלול תשע"ג 17:22

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א הכואב מאוד את מצבם הקשה של האברכים עקב הקיצוצים החדים שזמם והוציא לפועל שר האוצר לפיד, התבקש ע"י כמה תלמידי חכמים שבאו אליו, שיעודד את האברכים שממשיכים בלימוד התורה למרות המצב הנורא כשגזלו מהם פת לחמם.

 

ראש הישיבה השיב בכאב נורא: "האיך אני יכול לעודד בדברים אדם שאין לו מה לאכול, הרי קודם צריך להביא לו אוכל", וביקש מבעלי היכולת בחו"ל לפתוח את ליבם וארנקם למען לומדי תורה.

 

מרן הגראי"ל שאינו חדל מלהתבטא נגד הממשלה המכונים בפיו 'מתיונים' וכן 'זדים', ביקש מרבני קופת העיר שעלו לביתו להתברך טרם נסיעתם לציון החפץ זצ"ל להתפלל נגד הממשלה.

 

לגאב"ד חניכי הישיבות הגר"מ גרוס שליט"א אמר שיש להתפלל "שכל הרשעה כולה כעשן תכלה, לא יישאר שום זכר ממנה". הרב הוסיף שכל מטרת הממשלה היא "זיי ווילן פארברענען די תורה" - הם רוצים לשרוף את התורה.

 

מרן ציין כי כל עוד מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל היה בין החיים, היה מגן על התורה ולומדיה, ואילו זמן מה לאחר שנסתלק החלו הצרות על עולם התורה. כמו שאומרים בסליחות בימים אלה: "סעו המה למנוחות ועזבו אותנו לאנחות".

 

אך ניחם בכך שכמו אצל פרעה שרצה לעקור את עם ישראל אך הישועה החלה דווקא מביתו כשגידל את משה רבינו, כך גם יהיה סופה של הממשלה וגזירותיה, שהישועה תגיע דווקא דרכם אך הם לא יקבלו על כך שכר.הרב שטיינמן, ממשלה, גזירות, החפץ חיים, ממשלת לפידהוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.

הצג\הסתר כל התגובות
1. כסף כסף כסף
02/09/2013
יוחנן
גיוס, עקירת הדת לא הפריע, רק כשנוגעים בכיס.
הגב לתגובה
אם אין קמח אין תורה
02/09/2013
יהודי
צריך בימים טרופים אלה להיזהר מלהיכוות מגחלתם של ת"ח. -לתגובה למעלה יש ריח של חוסר כבוד לתורה :(
הגב לתגובה
כמה דפים למדת שמפריע לך הגיוס
02/09/2013
יעקב
כמה אתה מתפלל אחרי זמן תפילה שמפריע לך עקירת הדת ואיזה בית מלא רווחה אתה רוצה שאתה כ"כ בז לכסף , עם הארץ, אתה שונא ת"ח.
הגב לתגובה
פחד פחדים
02/09/2013
רח"ל
הביאו בפרי חיים מהגאון האדיר הרב שטיינמן שליט"א: בספר של"ה הקדוש כתב וז"ל, בזוהר פרשת פנחס מסיק - בראש השנה כשהקב"ה דן העולם, אזי "דין הראשון הוא במי שמבזה התורה ולומדיה" עכ"ל. (ווי העמודים - פרק ג').וזלעפה אחזתנו, כשהביאו לפני רבינו לאחרונה קובץ שיש בו דברים מאדם אחד שכותב שלא בדרך ארץ על פסק שיצא מתחת יד פוסק הדור מרן הגרי"ש זצוק"ל, וסיפרו לרבינו שמרן שר התורה הגרח"ק שליט"א אמר שעל המו"ל לקחת מנין ולעלות לציון מרן פוסק הדור זצוק"ל לבקש מחילה. הגיב ע"ז רבינו: און אויב מען גייט נישט אליין צום קבר, ברייננגט מען איהם צום קבר... " וחזר ואמר בלשון הקודש, "אם הוא לא הולך בעצמו לקבר, מביאים אותו לשם, כשכבר איננו יכול ללכת..." וכל השומעים חלחלה אחזתם מפחד הדין הנורא של בזיון תלמיד חכם.
הגב לתגובה
בושה
03/09/2013
חיים
תתבייש ערב ראש השנה תבקש מהר סליחה מהצדיק יסוד עולם הרב שטיינמן שליט"א
הגב לתגובה
2. תגובה
02/09/2013
אבג
א"א לעודד אז מה כן??? לצאת לעבוד???
הגב לתגובה
אני מרחם עליך בערב יום הדין, אני מבין מתוך דבריך
03/09/2013
דוד
המעוותים, שהעללת בעלילה שפילה, אתה וחבריך הנילוזים, שכביכול עם כל התיאוריות המוזרות והסיקריקיות החלטתם לבזות תלמיד חכם עצום ומנהיג הדור, היש מחילה על עוונכם זה? האם אינך חושש בערב ר"ה מדינך? אני מפחד, שוב בתשובה יום אחד קודם ראש השנה, חזור בך.
הגב לתגובה
3. צודק צודק צודק צריך לקרוע שערי שמים!!(ל"ת)
02/09/2013
ההזדמנות בידנו!!

הגב לתגובה
4. להכות חזרה בכלכלה
02/09/2013
יהודי
יש דברים שהמע"מ והמס גבוהים במיוחד ואם הציבור לא יצרוך את המוצרים הרי הצלחנו לפגוע חזרה בכיס האוצר, למשל הבנזין כ60% ממנו הוא מסים ובלו אילו הינו מחליטים שלא נוסעים יום או יומיים בשבוע הרי זו מכה אנושה להכנסות ויש דוגמאות נוספות.. וצריך לעשות.
הגב לתגובה
5. ישועה
03/09/2013
וולף
בהפטרה האחרונה קראנו: וישועתה כלפיד יבער. מתי תבוא הישועה כאשר 'לפיד' יבער...
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול

שס חתמה על הסכם קואליציוני - דרעי בכלכלה

שס חתמה על הסכם לכניסה לקואליציה בראשות נתניהו כאשר דרעי ימונה לשר הכלכלה ויקבל גם את המשרד לפיתוח הנגב והגליל מלבד שליטה מלאה במשרד הדתות. דרעי: יש הזדמנות לממשלה חברתית.

האם ליברמן ניסה לעשות פוטש לראש הממשלה?

לאחר שיו"ר ישראל ביתנו הודיע כי לא ייכנס לקואליציה כעת ואף התפטר מתפקידו כשר החוץ טען בכיר בליכוד כי הוא ניסה להדיח את נתניהו. ליברמן בתגובה: "לא היה דיל, נתניהו גרר לבחירות".

גלריה: טיש פסח שני בחצה"ק נדבורנא אלעד

כפי הנהוג בחצרות אדמו"רים רבים, ערך האדמו"ר מנדבורנא אלעד טיש ביום פסח שני כפי שנוהגים בליל הסדר. ארבע כוסות יין ומצות. צפו בתיעוד גלריה ממעמד עריכת השולחן בנדבורנא אלעד.

היכל אירועים חדש בכפר החינוך 'אור אבנר' באוקראינה

במעמד צנוע ורב רושם, נערך מעמד קביעת מזוזות בשילוב חנוכת הבית, ל"היכל האירועים - מסעדת הכפר" החדש, ב"כפר החינוך אור אבנר" הסמוך לעיר ז'יטומיר במערב אוקראינה. צפו בגלריה.

נתוני הלמ"ס: גידול במספר תושבי העיר בני ברק

מספר תושבי בני-ברק עומד, בהתאם לנתוני הלשכה למרשם אוכלוסין במשרד הפנים על 186,748, כן ירבו, במחצית שנת ה'תשע"ה, לעומת 182,916 בשנת ה'תשע"ד, ו-176,556 בשנת ה'תשע"ג.

ירושלים: הכשירו שטחים ייעודיים להדלקת מדורות

צוותי העירייה הכשירו בכל שכונה אזורים להבערת מדורות * הוכשרו אזורים מונגשים לבעלי מוגבלויות * העירייה תרכז מצבורי עצים לשימוש התושבים * תבוצע אכיפה למניעת פגיעה במרחב הציבורי ובגני המשחקים.

צפו: ניסו להבריח חומרים כימיים לייצור טילים

עובדי המכס במעבר גבול ניצנה בשיתוף השב"כ סיכלו הברחות לרצועת עזה של חומר הודף לרקטות ורכיבים לייצור אמצעי לחימה. מתברר כי זהו לא ניסיון ההברחה הבודד, וכי היו ניסיונות נוספים שנעצרו.

רמי לוי במגעים לרכישת סניפי רשת "מגה"

רמי לוי שיווק השיקמה במגעים לקראת רכישת סניפי רשת "מגה" השייכת לחברת "אלון". רכישת מגה עשויה להפוך את רמי לוי לרשת השיווק השנייה בגודלה בישראל לאחר חברת שופרסל.

מי הזמר שביטל הופעה בתוניסיה בגלל אזהרת המסע?

צמד זמרים עלו לתוכנית חידודון בהגשת עמי מיימון וסיפרו על הופעה המתוכננת להם בתוניסיה בל"ג בעומר. אחד מהם ביטל את ההופעה והשני דווקא מתכנן לנסוע כרגיל. האזינו לקטע במלואו.

רבנים ואישי ציבור השתתפו בברית לבן היחצ"ן אבי יוספי

קשת רחבה של רבנים ואישי ציבור, לצד בני המשפחה, נטלו חלק בשמחת הברית לבנו של היחצ"ן אבי יוספי. בין המשתתפים: הגר"א עמרני - רב שכונת הר חומה, יו"ר לב מלכה ר' אהרן הברמן, חברי עיריית ירושלים, יוסי דייטש, יצחק פינדרוס וישראל קלרמן, ח"כ גילה גמליאל. מוטי גולד הגיע לאחל מזל"ט. לרך הנולד קוראים 'אמיתי'.

צפו: ליפא שמעלצר מתכונן להופעה בל"ג בעומר

גדול הזמר ליפא שמעלצר מזמין אתכם בסרטון וידאו להשתתף בתוכנית מיוחדת בשידור חי ביום ל"ג בעומר יחד עם חיים ישראל ובליווי תזמורתו של יואלי דיקמן. ומדוע הוא מזמין במנגינת אבל של לוויות?

האזינו: להקת מיתרים בביצוע ווקאלי לשיר 'אדון עולם'

ביום שישי בתוכנית "שולחן שבת" בקול ברמה, אירח אלי שפירא את מקהלת 'מיתרים' האזינו לביצוע הווקאלי והמיוחד של להקת מיתרים לשיר "אדון עולם" מתוך התוכנית שולחן שבת ברדיו קול ברמה.