כ"ה אב תש"פ
ירוחם שמואלביץ ט"ז אלול תשע"ג    09:55 מסמך של משרד החינוך: היעדים הקמת ישיבות עם שילוב בגרויות

מסמך רשמי שנחשף הבוקר בעיתון 'יתד נאמן', מגלה כי במשרד החינוך הציבו יעדים אסטרטגיים, להקים עוד ועוד ישיבות חרדיות שבהם שילוב בגרויות. "המשרד פועל בעבודת מטה לקידום אידיאל חינוכי זה וקובע כי מדובר בנושא אסטרטגי".

למי שהיה צריך הוכחה לכך שמשרד החינוך רוצה לשנות את מה שנהוג מזה דורות בעולם הישיבות, הנה מגיע המסמך המופיע כאן, שבו נכתב מה הם יעדים משרד החינוך, כשמדובר בהקמת מסגרות של 'ישיבות חרדיות' ללימודי בגרות והשתלבות בלימודים אקדמאיים. "המשרד פועל בעבודת מטה לקידום אידיאל חינוכי זה וקובע כי מדובר בנושא אסטרטגי".

 

את הדברים חושפים הבוקר בעיתון 'יתד נאמן', כאשר במסמך רשמי קוראים לפעול באופן מעשי להבאת תלמידי ישיבה ל"ישיבות חרדיות – תיכוניות", וכי מבחינת משרד החינוך מדובר בנושא אסטרטגי.

 

המסמך שנשלח על-ידי מנכ"לית המשרד דלית שטאובר, לראש עיריית ירושלים ניר ברקת, עוד בזמן תקופתו של גדעון סער כשר חינוך,  היא כותבת: "כחלק מפעילותו של משרד החינוך לקידומן של מסגרות חינוכיות חרדיות המלמדות לקראת תעודת בגרות והשתלבות בלימודים אקדמיים ובשוק התעסוקה בהמשך, רואה המשרד חשיבות רבה לאפשר הקמתה של ישיבה חרדית תיכונית בירושלים וזאת בכדי לתת מענה לצורך ההולך וגובר בקרב האוכלוסייה החרדית בירושלים ובסביבותיה.

 

"בפגישה עם ראשי הישיבות החרדיות-תיכוניות שנערכה אצל שר החינוך ביום ה' ה-23 ליוני 2012 נקבע כי מדובר בנושא אסטרטגי מבחינתו של משרד החינוך ולפיכך אימץ את היעד להגדיל את מספר התלמידים הלומדים בישיבות החרדיות-תיכוניות פי שלשה בתוך חמש שנים. כמו כן המשרד, תחת פיקוחי, פועל כעת בעבודת מטה לקידום מטרות אלו ולגיבוש פתרונות מידיים ומתן מענה לחסמים השונים למסגרות אלו".

 

"להבנתי", מוסיפה המנכ"לית וכותבת, "'ישיבת נהרדעא לתורה ולתעודה' פועלת בהתאם לרוח החינוכית האמורה והעברתה לירושלים תיתן מענה לצורך הקיים בעיר ותקדם את השגת היעדים של המשרד. משרד החינוך מצדו פועל ויפעל ככל הנדרש לתמיכה באידיאל חינוכי זה בתיאום עם הרשות המקומית".

 

סגן ראש עיריית ירושלים הרב יצחק פינדרוס, שחשף את המסמך האמור ופעל לאחרונה יחד עם ח"כ הרב יעקב אשר בנושא זה, סיפר לעיתון "יתד נאמן" כי במסגרת מגמה חמורה זו, משרד הפנים פעל בשבועות האחרונים לכך שיוקצה על ידי עירית ירושלים מבנה לבית ספר עירוני למסגרת התיכונית האמורה 'נהרדעא', כשמדובר בישיבה שהגיעה מהיישוב נחלים, כשלדבריו זאת על חשבון מצוקה חריפה של ילדי החינוך המיוחד תושבי ירושלים שנושלו מהמוסד, ונאלצים לשהות בקרוואנים לוהטים בתת-תנאים.


בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר י"ג תמוז תשע"ח
תקציב הישיבות והכוללים נכנס אחרי שלושה שבועות י' שבט תשע"ח
תלמידי ישראל יחוייבו לדעת מי זה מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ח' אלול תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ה' יתברך קורא לכם אחים יקרים
22/08/2013
מרדכי לא יכרע
בס"ד כל הגזרות ר"ל המתחדשות עלינו חדשות לבקרים , הן איתותים מה' יתברך שאומר : בני היקרים אני מאוד רוצה לגאול אתכם ! " שובו אלי ואשובה אליכם " לא יעזרו כל ההתחכמויות ומניפולציות ותחמוני מערכת כזו או אחרת, השלטון של כפירה ערב רב ממש ללא ספק , שונאי תורה וכל רצונם לעקור התורה משורשה ויחד עם זאת אין להם כל בחירה כי " לב מלכים ורוזנים ביד ה' " והם בסה"כ כלבים עזי נפש שה' יתברך משסה בנו כדי שנחזור אליו . לכן אחים יקרים צאו אל השדות וצעקו !!! בחינת: " וַנִּצְעַק, אֶל-יְהוָה אֱלֹהֵי אֲבֹתֵינוּ; וַיִּשְׁמַע יְהוָה אֶת-קֹלֵנוּ, וַיַּרְא אֶת-עָנְיֵנוּ וְאֶת-עֲמָלֵנוּ וְאֶת-לַחֲצֵנוּ. ח וַיּוֹצִאֵנוּ יְהוָה, מִמִּצְרַיִם, בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרֹעַ נְטוּיָה, וּבְמֹרָא גָּדֹל--וּבְאֹתוֹת, וּבְמֹפְתִים. "
הגב לתגובה
2. תודה לכל האסטרטגיים הרוצים כ"כ לעזור לנו.
22/08/2013
חרדי
קודם נקדים ביריקה בפרצוף המדומה המגעיל הזה. שנית. כל מי שיודע טיפה מה שהולך בעולם התעסוקה יודע שרוב האנשים שלמדו מקצוע בצעירותם לא עוסקים בו למעשה, ולומדים משהו אחר או עוסקים בעבודה פשוטה. וא"כ האפקט היחיד שיש מלימוד מקצוע בשנים הצעירות הוא ששומרים על הכושר ללמוד ללמוד. (מי שלא למד מעולם לא יוכל בשנים המבוגרות ללמוד מקצוע) ולזה לימוד התוה"ק טובה לעין ערוך מלימוד בגרות. (כמובן שלא זה הסיבה ללימוד התורה, אלא גם לשיטתם..........)
הגב לתגובה
3. יש בו טובה עצומה
22/08/2013
רמיזא
למי שלא יודע בזמנינו לכל מקצוע שאתה רוצה לעסוק אתה חייב בגריות וכמי שכבר מזמן רצה לעשות משהו הרי זה שאין לי בגרות אחת המכשולים הכי גדולים בפני
הגב לתגובה
4. רואים הרוח הןדש של האדמו''ר מסאטמאר זצוק''ל
22/08/2013
יהודי
שאמר שאם ילקח ממון אז הממון אז הם....
הגב לתגובה
5. הפרופסור המלומד שי טירון יחד
22/08/2013
טוביה
עם הפרופסור המלומד יהיר לפיד יחד עם הפרופסור העולמי נפתלי בנט. מבקשים להשכיל את החרדים מתוך חכמתם המרובה... ולא יודעים כי חכמת עם היהודי לכל הדורות לא יצאו ממשחקי כדור רגל של בית"ר או מכבי, רק מבתי מדרשות שהגו בהם בתורה יומם ולילה....
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה