כ"ג חשון תש"פ
לאה שור י"ג אלול תשע"ג    13:25 את הכביסה הנקייה אפשר להוציא החוצה?

מדוע כביסה נקייה שנתלתה כלפיי חוץ, גרמה לי לשלוף מצלמה ולתעד את אשר ראו עייני. אולי זה רק לי צורם? מה עושות אותן משפחות בחורף, והאם תלייה בחלון בראווה שכזו, יש בה משום חילול ה'?

מי לא מכיר את המשפט הזה: "כביסה מלוכלכת לא מוציאים החוצה". הוא נאמר בכל כך הרבה סיטואציות, והוא מתאים לכל כך הרבה מצבים, אך ברשותכן, אני דווקא רוצה לדבר על הדבר האמיתי. על הכביסה ולא בסוג של מטאפורה, אלא על הכביסה ככביסה.

 

טוב, אף אחת מכן לא באמת חושבת שאני הולכת לפתוח כעת דיון האם להוציא כביסה מלוכלכת החוצה, והאם צריך לנקות את הבגדים בחוץ. למרבה המזל, איננו גרות בארה"ב, שם זו תופעה שהולכים אל חנות הכביסה השכונתית, וכל מי שרוצה רואה את סל הכביסה המלוכלכת שלך, בזמן שאת מכניסה את הכביסה אל מכונות הענק.

 

אני דווקא רוצה לפתוח כאן דיון על הכביסה הנקייה. כן, זו שאנו תולים בחוץ, בשמש. מה לא ננצל את היום החם הזה? ואם מנשבת לה רוח חמימה, אז בכלל מה טוב. ובכל זאת, יש משהו בדבר הזה של תליית כביסה, שנראה לעיתים כחורג מכל פרופורציה.

 

למה אני כותבת זאת? כי משהו הדהים אותי במה שראיתי בשבוע שעבר. הייתה זו שעת צהרים, עברתי לתומי באחד מרחובותיה של שכונה חרדית בירושלים, ולא יכולתי שלא לשלוף את המצלמה, ולצלם את התמונה המופיעה כאן.

 

מדובר בבניין עם לא מעט דיירים, כולם בלי יוצא מן הכלל משפחות חרדיות. נדהמתי לראות את הגופיות, התחתונים ולמעשה כל מה שרק ניתן היה לפרוס על הסורגים של החלון, בכדי שהשמש תביא זאת לייבוש.

 

זה לא קרה מדירה אחת, גם לא משתי דירות, התמונה מדברת בעד עצמה, והעובדה שהחלטתי לשלוף מצלמה, יש בה הרבה בכדי להביע את מה שחשתי באותה עת.

 

אותו בניין נמצא בסמיכות למקום חילוני משפיע, ואני חושבת לעצמי מה חושבים אותם חילונים שעוברים ורואים את הכביסה.

 

מעבר למחשבה זו, שאלתי את עצמי מדוע. מדוע דווקא על החלון? האם אין למשפחה חבל כביסה. לא, לא שאני חושבת שכל חבל כביסה טוב יותר מאשר אותם חלונות, ובכל זאת, חבל כביסה זה מקום המיועד לתליית כביסה. וכי מה עושה אותה משפחה בחורף?

 

אולי זה רק לי הפריע, כי יש לי את השיגעון של איך נראית הכביסה כלפי חוץ. למשל, הוחדר בי כל כך, שאין כביסה התלויה בשבת על החבל, כך שכל כך צורם לי לראות מקום שכן. מילא, כביסה בשבת, אך הצורה הזו, שבה היא נתלתה בימות החול, ולו רק בשביל לקבל מעט שמש, יש בה טעם לפגם. לפחות מזל שזו כביסה נקייה שהם מוציאים החוצה אותם דיירים.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. חשוב מאד מאד
19/08/2013
המגיב לענין
באמת חשוב וטוב מאד שתולים כביסה כאוות נפשם. זה טוב למקרה שאין על מה לכתוב, אפשר לכתוב מאמר נמלץ על הנושא הזה. - טוב שבגוף הכתבה לא נשאלה שנית השאלה המיותרת על חשש חילול ה'......
הגב לתגובה
2. משעמם לכם?
19/08/2013
משועשע
תגידו אין לכם על מה לכתוב? בסה"כ לא לכל משפחה יש מיבש ויש הרבה בגדים שזה הורס לשים במיבש וגם לא לכל המשפחות יש מקום להעמיד מתקן לתליה בבית מה שיוצא שתולים בחוץ ומי שמקנא מכמות הגדים או הילדים שימשיך בהנאה...
הגב לתגובה
3. העיקר שתלו גם תחתונים(ל"ת)
19/08/2013
חני

הגב לתגובה
4. צודקת, אנשים היום נסחפים לגמרי... אין גבולות!
19/08/2013
בתי
סליחה על הנחיתות אבל בצפון ת"א לא נראה את הדברים האלה.
הגב לתגובה
5. באמת לא נראה טוב
19/08/2013
מי
אבל זה לא אשמתם שמגיעים אליהם תיירים
הגב לתגובה
כי בדרום ת"א כן תמצאי את זה(ל"ת)
19/08/2013
די תפסיקי

הגב לתגובה
צודק מאד(ל"ת)
19/08/2013
דינה

הגב לתגובה
בלי נחיתות ובלי סליחה
19/08/2013
המגיב לענין
אין צורך להיות נחיתים ובד בבד להתנצל על כך. טוב שאצלנו לא רואים מה שרואים בצפון תל אביב (כמעט כתבתי "צפון סדום"). אשרינו מה טוב חלקנו...
הגב לתגובה
6. מדובר בשיכון הרבנים
19/08/2013
איש תקשורת
הצד השני של הבניין מוחשך ולא מגיע לשם שמש, לא רואה שום צורך להתנצל בפני שופכי הביבים בתקשורת החילונית השוכנת בבניין הסמוך....
הגב לתגובה
7. משוגעים, לא מצאתם חדשות אחרות?
19/08/2013
ט'שאלמר
ולכל המגיבים היקרים, אם זה מאוד מפריע לכם, אפשר לעשות מה שבתי עשתה, ללכת לגור בצפון תל אביב שם באמת לא רואים את זה. בירושלים החרדית, זה הדרך.
הגב לתגובה
8. עצם הנושא
19/08/2013
מימי
כשכבר בטור הראשון שלה, גילתה לאה את הלבטים שלה במה לכתוב ואיך לכתוב - גיליתי שאין לה רעיונות למכביר. הנה, רק הלכה ברחוב וראתה כביסה תלויה, כבר כתבה על זה מאמר. אלה הרעיונות שיש לה! אז בבקשה לאה, תמצאי לנו רעיונות מרתקים אחרים שאינם סובבים סביב הגופייה ואיך אנו נראים בפני ה'אחים' ואולי גם ה'בני דודים'....
הגב לתגובה
9. במקום גופות תלויות אנו תולים כביסה
19/08/2013
ב"ה לא לאה שור
כתבה פאטטית וחסר הבנה כנראה מדובר בחוזרת בשאלה או פוזלת לכיוון
הגב לתגובה
יפה 9!!!
19/08/2013
לא כל כביסה מלוכלכת צריך לפרסם..
ואולי זה בשביל לזרז את אותם "שכנים" לעוף מהאזור...
הגב לתגובה
10. בצפון תל אביב רואים את זה
19/08/2013
XXX
בלייף
הגב לתגובה
11. אין שום בקורת על הכתבות המתפרסמות?
20/08/2013
גועל נפש
מה האנטישמיות הזו? מיסיס לאה מתכבדת ללכת להתגורר בבתים אלו, אשר לדריהם אין כסף לרכוש מכונת ייבוש, או שאין להם כסף לשלם חשמל אחרי הקיצוצים, ולכן הם תולים בשמש. וסליחה שאני אומר, זה קצת ראש כחול לשים לב לתחתונים או לכל דבר אחר שתולה בחלונות. ולחילונים ליד אין שום בעיה עם זה... הם רואים א/נשים הולכים ברחוב עם הלבשה אישית בלבד, אז יש להם בעיה שזה תולה??? תמהני. על כל פנים, המלצה חמה לאתר, להעיף את הכתבה הזו לסל המחזור ולמחוק גם משם!!!
הגב לתגובה
12. שמעתי שיש כאן פורום נשים, מישהי יודעת איך
22/08/2013
רחלי
מתחברים?!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה