כ"ט שבט תש"פ
רחלי לוין ט"ו אלול תשע"ג    23:42 החולים השתתפו במחנה נופש והניתוחים בוטלו

3 ניתוחי גסטרו של חולים שהשתתפו במחנה 'חיים לילד' בוטלו בעקבות השיפור הדרמטי במצב הרפואי של חולים במחנה, לאחר שהם עלו במשקל במשך 22 ימי המחנה לחולי CF ריאה ומונו.

עשרות חולי CF  שבו ממחנה הנופש הבריאותי המתקיים זו השנה ה-15 בידי ארגון החסד "חיים לילד".

 

קדם למחנה, מחקר רפואי מקדים על כל מבריא. שלושת הרופאים המומחים שליוו את המחנה, עברו בדקדקנות על התיק הרפואי, כדי להיות ערוכים לכל. בנוסף, יצרו קשר מוקדם עם בית החולים המרכזי בקנטון שבו התארח המחנה.

 

בתרומתם האדיבה של ארגון "עזר מציון" ואגודת "עזרה למרפא", התאפשר להטיס ציוד רפואי מלא ומתקדם אל המחנה, ציוד שלא היה מבייש שום חדר מיון קדמי.

 

השינוע נעשה באמצעות ר' יוסי לנדא מנכ"ל  "ב.ס.ד. שילוח בינלאומי" אשר שינע בהתנדבות מלאה  ובאמצעות חברת "אל על", טונות של מטען – מזון ולא מזון. צוות מתנדבים עמל על כך. את הארגון הלוגיסטי המורכב, ניווטה בחריצות אין קץ, סמנכ"ל הארגון, הגב' קוריאט, שדאגה שלא יחסר המזג מהמחנה.

 

מנכ"ל "אל על", אליעזר שקדי, ליווה את הקבוצה בצאתה בנתב"ג. כמסורת מדי שנה, הגיע רב "אל על", הרב יוחנן חיות, אל המחנה לקראת שובו, כדי לתאם את צאת הקבוצה.

 

המחנה הנפלא הזה, מסכם הרב ראובן סקלר יו"ר חיים לילד, התקיים במשך שלושה שבועות רצופים. אני חושב שהסדנה הכי חשובה שהתקיימה בו, היתה הסדנה למסור את הכל לזולת. כולם פה היו מוכנים למסור את כל אשר להם, לקרוע את חולצתם ולחבוש מכאובו של מישהו אחר.

 

במסיבת הסיום של המחנה, הוגשה לרב ראובן סקלר מתנה עצומה ומרגשת, שכהגדרתו: "זה בעצם היה פרי עמלי על כל הטרחה הגדולה". בדומה למתנה שמוגשת לרבי: "שעות לימוד גמרא רצופות", הוגשה לר' ראובן מתנה: מספר שעות של טיפולי פיזיו, שעות של אינהלציה, ומשקל כולל של עשרות ק"ג, שהחולים עלו במשקל.

 

המרגש ביותר היה, שעם הגיעם חזרה לארץ הקודש, היה תור מוזמן ל 3 חולים לעבור ניתוח גסטרו: עקב המשקל הירוד במיוחד שלהם, הם חויבו לעבור ניתוח ולהשחיל צינורית חיצונית לקיבה, להזנה קבועה של מזון. מיותר לציין כי הדבר מגביל את הילד ומצריך ביקורות קבועות למניעת זיהומים וכד'.

כעת, עם חזרתם ארצה, ועלייתם במשקל קיבל ר' ראובן מתנה נוספת, בצורת הודעה, שבעקבות העליה המשמעותית במשקל הניתוח בוטל.

 

במחנה השתתף הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א, רב ארגון "חיים לילד" ורב מערב בני ברק, שמסר שלושה שיעורים ביום במחנה.

 

במחנה פעל "חיימלנד", מוקד אטרקציות מיוחד. בחצר המלון הוצב מזרון קפיצים מקצועי ענק, שהובא במיוחד למחנה מציריך, והקפיץ את הילדים לגבהים.

 

בחגיגות המחנה, היה גם ערב של "זיץ", לכבודו הגיעו במיוחד מציריך, המשורר ר' שרולי במברגר והמנגן ר' מנחם צבי גרינוולד, ששימחו את הקהל בשירי רגש ונשמה, ובנעימות של שמחה יהודית סוחפת.

 

והיה כמובן הטיול השנתי הגדול, שבו ביקרו בלונה פארק, במפל מרהיב עין עוצר נשימה, וסיימו בשייט, לאורך המים הרוגעים של אגם ציריך.


ביה"ח ברזילי מציג: שולחן ניתוחים שמרפא י"ג תשרי תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות