כ' אב תש"פ
חני ב. גננת מוסמכת ח' אלול תשע"ג    14:23 ילדכם עולה לגן? קחו מספר טיפים מהגננת

מגיעים עם הילד פעם הראשונה לגן? זו המסגרת החינוכית הראשונה. חני הגננת נותנת לכם את הטיפים שיעזרו לכם ולילדכם לצלוח את הצעדים הראשונים בגן.

זה הולך ומתקרב בצעדי ענק. היהלום שלנו שעד עכשיו היה במעון, או אצל מטפלת ואולי בכלל אצלנו בבית, יוצא עכשיו לתחילת דרכו החינוכית.

 

הגן, הוא המקום הראשון בו הילד הופך להיות חלק ממסגרת חינוכית, כזו שלא רק באה לשמור עליו ולהעביר איתו את שעות הבוקר, אלא גם ככזו שמטרתה להקנות לו את תחילת הבסיס לקראת החיידר ובית הספר.

 

אם זה ילדכם הראשון, אז בטוח שההתרגשות והחששות יותר אצלכם מאשר לילדכם, ובטח כאשר מדובר בשנה ראשונה שבגן. החשש הינו הכי טבעי, ואנסה בשורות הבאות לתת לכם מספר טיפים וצעדים על מנת לגרום לשנה להיפתח בצורה הטובה והרגועה ביותר. זה יהיה נכון גם לגבייך וגם לגבי הילד/ה שמגיע לגן.

 

ראשית, הילד/ה שלכם נבון/ה ולא משנה באיזה גיל מדובר. לכל אחד קשה להסתגל למשהו חדש, ולכן חשוב מאוד שתכירו לו/ה את הגן, הסבירו לו היכן החצר, ספרו לו והציגו לו את הגננת, הראו לו את פינת המשחקים שבגן, וכן גם את השירותים. זה חשוב שההסבר יבוא מכם מכיוון שאתכם ההורים הוא מכיר, וטוב הדבר שלא יקבל את הבום לפרצוף ביום הראשון. אם יש לכם יום היכרות כדאי לעשות זאת כבר אז באותו יום, ואפשר לרענן זאת גם ביום הראשון להגעתו לגן.

 

היום הראשון לגן הוא יום מיוחד. אתם נרגשים וגם ילדכם. תנו לו את הזמן להסתגל למקום החדש. אחת המחשבות המוטעות זה לתת לילד משחק ובשקט-בשקט להיעלם מהנוף. זה אחד המעשים הלא נבונים שתעשו לילדכם. במקום זאת, גשו אל ילדכם ושחקו איתו עם משחקי הגן. דברו איתו על הגן החדש ועל הכיף עם המשחקים שיש, לאחר מכן להציב לו את הגבולות. "נשחק עוד משחק אחד ואני אלך לעבודה ואחזור עוד מעט לקחת אותך". אל תגידו לילדכם שאתם הולכים עוד חמש דקות, או שתחזרו עוד שעה. ילדים בגיל הזה לא יודעים להעריך זמן. זכרו! אם תיעלמו לו/ה בפתאומיות תאבדו את האמון שלו, שיהיה חשוב גם לימים הבאים.

 

אל תצפו שהילד או הילדה ירצו מיד להיות יום שלם. זה לא יקרה, זה קשה להם וזה הכי טבעי שבעולם. לכן, עשו זאת בהדרגה נכונה ונבונה. ביום הראשון השאירו את הילד/ה שעתיים, ביום השני תנו כבר מעט יותר זמן והוסיפו שעה נוספת, ביום השלישי השאירו אותו/ה ארבע שעות, ולאחר מכן כבר יום שלם.

 

אם חשבתם שבתוך יום-יומיים ואפילו שבוע, הילד יסתגל למציאות החדשה, הינכם טועים. ישנם ילדים שמסתגלים תוך שעה, וישנם כאלו שגם תוך חודש. הסתגלות יכולה להיות כרוכה בבכי, ובהבעת עמדה של אי רצון ללכת לגן, אל תלכו ראש בראש, אלא שכנעו אותם בדרך הנכונה של המבוגר המחבק והאוהב.

 

אחד הדברים שחשובים מאוד להתחלה אך גם למשך כל השנה, זה מה שאתם ההורים משדרים. הראו לילדכם שיש לכם אמון בצוות. חלילה אל תתנו לו הרגשה שאין לכם אמון בגננות. גם אם אתם חושבים שזה לא משהו שעובר לילד/ה, תתפלאו לשמוע אך זה עובר והילד/ה חש/ה בכך והדבר מתורגם לחוסר ביטחון אצלו בגן.

 

ולסיום, נקודה חשובה מאוד שתעזור גם לילדכם וגם לגננות. באו לקחת את ילדכם בזמן שהגן מסתיים ואפילו בואו 3 דקות קודם לכן. ראשית, כי הדבר חשוב כלפי ילדכם שלא יראה את עצמו נשאר אחרון בגן ובסוף גם יפתח אצלו חרדת נטישה. שנית, תיהיו פיאיירים כלפי הגננות. גם להם מחכים ילדים בבית, והם לא אלו שצריכות לשלם את המחיר שלכם. זכרו גם על גזל זמן שיש בכך.

 

יש לכם שאלות? אתם מוזמנים לפנות באמצעות המייל הבא: [email protected] ואי"ה אענה לכם כאן בטור הבא.

 

 


צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום י"ג תמוז תשע"ח
דיווחים בסוריה: ישראל תקפה מחסן נשק של איראו י"ג תמוז תשע"ח
רקטה התפוצצה בצמוד לגן ילדים שעות לפני שהילדים הגיעו ז' תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה