כ' תמוז תש"פ
חיים ברקוביץ ז' אלול תשע"ג    18:17 צפו: רב העיר אשדוד מספיד את אשתו הרבנית שיינין ע"ה

רבני ואדמור"י אשדוד וקהל רב, ליווה היום למנוחת עולמים, את אשת רב העיר הגר"י שיינין שליט"א, הרבנית עטרה הדסה שיינין ע"ה שנפטרה לאחר מחלה קשה, בגיל 70, הספידו אותה בעלה הגר"י שיינין, וכן ראש העיר יחיאל לסרי. צפו.

רבני ואדמור"י אשדוד, ראשי ישיבות ודיינים, תושבי אשדוד ומחוצה לה, ליוו למנוחות עולמים את הרבנית הצדקנית הדגולה והחסודה, עטרה הדסה שיינין ע"ה רעיתו של יבלחט"א הגאון רבי יוסף שיינין רבה של אשדוד, שנפטרה בגיל 70 לאחר מחלה קשה.


הרבנית נולדה לאביה הגאון רבי דוד סלומון זצ"ל הרב הראשי של כפר אברהם בפתח תקוה ונכדתו של הגאון מחרקוב זצ"ל וכן נכדתו של הרה"ג ר' ישראל אריה ספיר זצוק"ל אב"ד פ"ת. אחיה הוא הגאון רבי ברוך שמעון סלומון זצ"ל רבה של פתח תקוה וראש ישיבת 'נחלת דוד'.

המנוחה ע"ה הייתה אשת חינוך דגולה ומנהלת סמינרים, וידועה במעשי החסד הרבים, הייתה פעילה בקהילה באשדוד ולמאות הפונים לשאול בעצת בעלה.

לפני כשמונה שנים סבלה מאירוע מוחי כאשר עוד שנים רבות לפני כן סבלה יסורין קשים ולמרות זאת עמדה כל העת לימין בעלה, על מנת שיוכל להרביץ תורה ולקרב את העם לתורה ולמצוות בעולם הרבנות.

 

בחודש האחרון עברה ניתוח ולאחר זמן קצר חלה הידרדרות במצב בריאותה ואושפזה בבית החולים 'אסף הרופא' במחלקת טיפול נמרץ.

 

בהיכלי הישיבות ובבתי כנסיות התפללו לרפואתה ובעצתו של מרן הגר"ח קנייבסקי, הוסיפו לה את השם 'חיה'.

 

אמש בשעת ערב השיבה את נשמתה לבוראה כשבני משפחתה העונדים בסמוך למיטתה זעקו שמע ישראל. 

 

מי שפעל לארגן את מסע ההלוויה היה יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן שתיאם עם הגופים הנדרשים לכך כמו סגירת צירי התנועה בעת ההלוויה הכנת המודעות והדבקתם אוטובוסים לרשות המלווים ועוד.

 

קודם מסע ההלוויה התקיימו הספדים בסמוך לביתה ברובע ט', את מסכת ההספדים פתח הגאון רבי יעקב אדלשטיין רבה של רמת השרון, אחריו נשא דברי פרידה בעלה יבלחט"א הגר"י שיינין, אחריו הגר"י אזרחי מראשי ישיבת מיר, בניה הגר"ד שיינין והגרי"ז שיינין. דברי הספד קצרים בשם עירית אשדוד נשא ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

 

הרבנים הזכירו בדבריהם את מעלותיה הגדולות כשהחלה ב'לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה' כשהמטרה שעמד לנגד עיניה, זה חינוכם של בנות ישראל ברוח התורה והטהרה וכן בהקמת ישיבות להמשך דור העתיד שיעסקו בתורה בכל עת כשהכל נעשה במסירות רבה גם כשלא היתה בקו הבריאות.

 

בכל הזדמנות בקשה להוסיף עוד תורה ויראת שמים וזה היה כל הלבוש שלה להרבות תורה בישראל, למרות שהיא היתה בת של גדולי תורה אבל היא עצמה היתה 'תורה' כשזה היה ה'הוד והדר' שלה אהבת תורה אמיתית. הזכירו את החסדים שעשתה במשך ימי חייה.

 

כן הזכירו את הקמת הכולל לאברכים לפני 43 שנים בעת שהתגוררו בטירת הכרמל, כמה שלחמה להקים כולל לאברכים למרות ההתנגדות שהיתה במקום, אבל אחרי מסירותה שעמדה בהצלחה רבה זכתה לראות את הכולל והישיבה ואת תלמידיה שבהם כיום יש תלמידי חכמים.

 

בתום מסכת ההספדים אמר את המשנה עקביא בן מהללאל אומר הרה"צ רבי זלמן גרויס ולאחר אמירת הקדיש יצא מסע ההלוויה בראשם של גדולי תורה רבני ואדמור"י העיר עד לכיוון היציאה הדרומית, שם המתינו אוטובוסים ורכבים לכיוון בית העלמין סגולה בפתח תקוה, שם נטמנה בשעות הצהריים לצד אחיה הרבנים ובני משפחתה. 


רבני אשדוד על החוף הנפרד בעיר: פסול לרחצה ו' תמוז תשע"ח
אשדוד: במעמד מפואר הוכנס ספר תורה לביהמ"ד צאנז כ"ז סיון תשע"ח
מרזל ובן ארי הגיעו לביג באשדוד לחלק נרות לרוסים כ"ד שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. לא נורא לא קרה כלום(ל"ת)
14/08/2013
יצחק

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי