כ"א שבט תש"פ
לאה שור ג' אלול תשע"ג    10:57 פתאום הבנתי את הבדלי הדורות - בגלל התמונות

בשבת שעברה כשהשכנה נכנסה והתחלנו להעביר חוויות מהטיול, הבנתי עד כמה השתנינו. החוויות שבעבר היו מוצגות עכשיו נמצאות על המחשב. פעם לחיצה על הכפתור הייתה עם הרבה ספיקות, היום בקלי-קלות, ויש לכך מחיר.

טור ראשון, ואני חושבת לעצמי על מה לכתוב. לא בכל יום אני מתיישבת לכתוב מקבץ של מילים שאחרות תקראנה אותן. המחשבה על ההערות שאני עומדת לקבל, קצת מלחיצה ומנגד גם פותחת איזה אפיק ללמידה. כבר אמר החכם מכל אדם כי מכל מלמדי השכלתי, אז החלטתי סופית: אני כותבת גם בכדי ללמוד. אין לי ספק שהטור הראשון והטור ה-100 לא יהיו זהים זה לזה. אין לי ספק כי גם הטור ה-100 וגם ה-101 לא יהיו שווי ערך, בכל זאת כל טור הוא בפני עצמו והוא למידה של עוד משהו.

 

אחריי ההקדמה הזו שלדעתי תבקשה, ולו בשביל שאפרוק ואנקה את השולחן שעליו אני כותבת, אז נתחיל במשהו שאני חושבת שקורה אצל אמהות רבות. אצלי הנקודה הזו הבשילה כעת, לאחר שהילדים החלו ללכת לחיידר.

 

סוף סוף מצאתי את כמה הרגעים שמאפשרים לי את השקט בבית, מבלי לבקש את הפסקת המריבות או את הגישה אל שולחן האוכל. אבל לא על זה אכתוב, אלא דווקא על החוויות שעברנו. האמת שלא ממש על החוויות, אלא על מה שהשאירו החוויות. ניחשתן נכונה. התמונות.

 

בעבר כשהיינו מצלמות, האצבע לא הייתה קלה על כפתור הצילום. כל לחיצה הייתה לה משמעות. הידיעה שהפילם ייגמר ולא נוכל לקנות בפארק פילם נוסף, הביאו אותנו לחשוב טוב לפני כל צילום. שלא לדבר על הכסף והפיתוח שהביאו אותנו גם לעשות את החישוב הכלכלי.

 

קידמת הטכנולוגיה שהוציאה את הסרט החום מהמצלמה, הביאה אותנו להחזיק בכל בית מינימום מצלמה אחת דיגטלית. יש מקצועיות, חצי מקצועיות, וגם לחובבים. בעבר החזקתי בבית מצלמה פשוטה, כמו זו שרואים בכל מקום. המצלמה הזו עדיין משמשת את המשפחה, אבל כשנוסעים לטיולים לוקחים את המצלמה החצי מקצועית, זו שבעלי קנה באמריקה.

 

לצופה מהצד בטוח שמדובר כאן בצלמת מקצועית שכעת מעניקה את הסטודיו לילדיה. רק למי שמבינה מעט במצלמות, ברור שהעדשה הגדולה והצבע השחור של המצלמה, לא בהכרח מעידים על תמונות טובות יותר. לא שלא תבינו לא נכון, זו מצלמה מעולה, היא מוציאה תמונות נהדרות ובהחלט נמצאת רמה אחת מעל המצלמה הקטנה ששוכבת בבית, ובכל זאת קצת פרופורציה לא תזיק.

 

ולמה אני כותבת כל זאת, כי התוצאה היא החשובה. רק כעת חצי שנה לאחר שקנינו אותה, מתברר לי עד כמה הלכנו דור אחד יותר מידי קדימה בטכנולוגיה. את ההלכה למעשה גיליתי בשבת האחרונה כאשר השכנה נכנסה והחלה לספר חוויות על הטיולים שעשו. גם אני השווצתי בטיולים שלנו לדרום ולצפון. "חבל שאני לא יכולה להראות לך תמונות" אמרתי, ואז הבנתי את השוני הגדול שהתחולל ב-15 השנה האחרונות. הגישה הישירה לראיית התמונות תוך פחות משניה לאחר הצילום, לצד התמונות שלאחר מכן עולות למחשב, הזניחו את האלבומים שהיו מופיעים לאחר יום הטיול. אני זוכרת איך כנערה רצתי מהר אל הפוטו שהבטיח חידוש "פיתוח תוך שעה". 36 תמונות המתינו לי לאחר שעה וחצי, את חלקן אהבתי יותר, את חלקן פחות, אך לפחות את שאהבתי הוכנסו לאלבום והפכו לשיחת הימים שלאחר מכן. היום? תמתיני למוצאי שבת, בתקווה שהמחשב יהיה פנוי באותו הזמן, ונוכל לשבת ולראות את התמונות.

 

נקודה נוספת שפתאום קלטתי כשישבתי מול המחשב עם מאות התמונות, שיש לא מעט תמונות שחוזרות על עצמן. את מה מהן אמחק שאלתי את עצמי, רק תמונה אחת אני צריכה. לבסוף התפשרתי על שלוש מתוך 11, עכשיו אתן יכולות לדמיין כמה עלה מחיר הפיתוח של טיול אחד, שבמקום 36 תמונות כמו בצעירותי, הפך ל- טיול עם 234 תמונות! הייתי חוזרת לימי הפילם? דילמה. מה שבטוח שחדר חושך כבר לא צריכים.


צפו: מחבל ניסה הבוקר לפגוע בתשתית ביטחונית ונעצר י"ד אייר תשע"ח
פרטיות: האם מותר לעקוב אחריכם במקום העבודה ? כ"ח תשרי תשע"ח
צפו: שידור חי מרחבת הכותל המערבי בתשעה באב ט' אב תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. תגובות
11/08/2013
מימי
לא יפה. תעשו לה טובה ותגיבו. היא חושבת על זה כל כך הרבה, מה יגיבו וכמה. נו, אז תגיבו. תגיבו כבר. אני? אני כבר הגבתי...
הגב לתגובה
2. חזק מימי!
11/08/2013
חסוי
המשיכי והצליחי.....:)
הגב לתגובה
קנאית
11/08/2013
תמי
כמה מרמור יש בתגובה שלך,ואהבתי שאת עפה על עצמך בתגובה 2..,
הגב לתגובה
תגובה1 ו2(חסוי ומימי)זה אותה אחת משועממת(ל"ת)
11/08/2013
יוסלה.

הגב לתגובה
3. התגובות
12/08/2013
מימי
1. להבהרת העניין, אני כתבתי את הערה 1. לא כתבתי את הערה 2. לא קורה שבן אדם נהנה מתגובה של מישהו אחר? זה חייב לביות אותו אחד? מסתבר שיש עוד קנאים בעולם... 2. ביקשתי שתכתובנה תגובות על גוף המאמר והנה בסוף כולם הגיבו אלי. בבקשה, תכתבו תגובות על המאמר עצמו, אני מבקשת יפה.
הגב לתגובה
ממש לא!
12/08/2013
חסוי
זה פשוט עוד משועמם....
הגב לתגובה
חחח מימי
13/08/2013
חסוי
אין עלייך..... (מקווה שלא תתעצבני שלא הגבתי למה שבקשת...:) )
הגב לתגובה
4. חסוי
14/08/2013
מימי
תודה לחסוי שנהנית מהתגובות שלי... אבל שתי בקשות אחת ממך ואחת מלאה: א. תגיבי גם ללאה. ב. מתי יבוא הטור הבא של לאה?
הגב לתגובה
מימי
14/08/2013
חסוי
א. אני גבר ב. פתאום את משדרת שנהנת מהכתבה שלה....
הגב לתגובה
חסוי
15/08/2013
מימי
גם אני גבר. יפה שהצלחתי להטעות עד כה
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה