י"ח אב תשע"ט
ירוחם שמואלביץ ז' אב תשע"ג    16:16 אייכלר הגיש תלונה במשטרה נגד דובר אגד

דברים שאמר דובר אגד - רון רטנר, בראיון לרדיו, הצליחו להוציא משלוותו את העיתונאי החרדי יעקב אייכלר, שהחליט להגיש תלונה במשטרה נגד רטנר. לדברי אייכלר: "אני מרגיש עצמי נפגע, מדבריו של רטנר, גם אם אמת דיבר".

העיתונאי יעקב אייכלר, הגיש תלונה במשטרה נגד דובר אגד, רון רטנר, בשל שידור רדיו שבו לטענת אייכלר הוא הרגיש נפגע מגזענות כלפי המגזר החרדי.

 

בראיון ששודר בתחנת הרדיו 'גלי ישראל', אמר דובר אגד רון רטנר כי התופעה של אי תשלום אצל חלק מהנוסעים, מתפתחת בשנה וחצי האחרונות. רטנר הדגיש כי אמנם לא מדובר בכלל הציבור החרדי, אך הבהיר כי מדובר בקומץ מטריד שמכתים את הציבור, וכי לדבריו זו בעיה סופר ארצית.  "יש מאות אלפי משתמשים ישרי דרך שמשלמים עבור הנסיעה, ויש קומץ שמונה אלפים ומכתים את הכלל", אמר רטנר והוסיף: "הציבור הערבי בישראל להבדיל מהציבור החרדי מצא לעצמו אמצעי נסיעה אחרים, אך אלו שכן משתמשים בשירותי אגד ברחבי  הארץ רובם המכריע משלם".

 

לדברי יעקב אייכלר, התלונה מתבססת על דברים שאמר וחזר במהלך הראיון כשדיבר על "שיעור לא מבוטל" מהציבור החרדי שאינו משלם בעבור נסיעותיו בחברת אגד. אייכלר אומר כי "רטנר אף ציין מקרה בו מתוך 51 נוסעים באוטובוס, 27 לא שילמו בעד הנסיעה, וכי לא מדובר במקרה בודד אלא בבעיה ארצית המתפרסת מצפון לדרום, תוך שהוא מפרט קווים ייחודיים לציבור החרדי בהם לדבריו רווחת תופעת ה"מיעוט הלא מבוטל" שאינו משלם עבור נסיעותיו בחברת אגד.

 

לדברי אייכלר גם כאשר בהמשך הראיון הוא החל לדבר על קומץ, הוא ציין לפחות פעמיים את העובדה ש"הקומץ" מונה אלפים רבים, והדגיש כי זאת בניגוד למגזר הערבי שם רוב הנוסעים משלמים, וכי גם בציבור הדתי לאומי לא קיימת התופעה בה האשים את החרדים.

 

בשיחה עם אתר לדעת אומר יעקב אייכלר כי כיהודי הנמנה על המגזר החרדי, יכול להיות שסומנתי כאחד מאותם 27 שלא שילמו באוטובוס אחד, או שאני אחד מהאלפים שלא משלמים כתופעה, ואני מרגיש עצמי נפגע. "גם אם אמת דיבר, אין זו הגנה בעבירה הנ"ל", שלדברי אייכלר היא עבירת גזענות על פי חוק העונשין.

 

לצד זאת אייכלר גם טוען כי יש בדבריו של רטנר, עבירה על חוק איסור לשון הרע, כשעל פי החוק נקבע כי לשון הרע הינו דבר שפרסומו עלול –   להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם".

 

ניסינו לקבל את תגובתו של דובר אגד רון רטנר, אך עד כה ללא הצלחה.


"נשי אגודת ישראל פעלה לסיכול התאגדות עובדות" י"ב שבט תשע"ח
ירושלים: קו חדש להר הזיתים יצא לדרך י"ט כסלו תשע"ח
45 אלף איש בתביעה ייצוגית נגד חברת אגד כ"ט אב תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אני מתבייש להיות חרדי!!!אני רואה תמיד חבר'ה
14/07/2013
חיים
שלא משלמים באוטובוס ודרשני!
הגב לתגובה
2. לא מכיר כזו תופעה
14/07/2013
נוסע באגד
אני נמנה על נוסעי אגד, לא מרצוני אלא בעל כורחי, ואינני זכור ולו פעם אחת בחברתי ושלא בחברתי שמאן דהו לא שילם לנהג. לעיתים רחוקות קרה אולי כשהאוטובוס היה מפוצץ בזמנים שייש מחסור באוטובוסים ואז אי אפשר טכנית להגיע אל הנהג לשלם וכדומה. אבל כללית הקווים הידועים ובכלל ברחבי הארץ לא שמעתי על מושג כזה שלא לשלם, כנראה טעה הדובר עם הציבור החילוני ששם יותר שייך הענין וכו'. חבל שכך מתנהגת חברה שלקוחותיה הם הציבור היקר ביותר והערכי בערכים יותר מכל ציבור אחר במדינה
הגב לתגובה
3. החרדים החדשים
14/07/2013
מישאל רייכר
החרדקים בלע"ז, הם אלו שלא משלמים. נקווה שאגד תרגיש בקרוב בכיסה ובצורה כואבת, את תשובת הציבור החרדי, להאשמה הפרועה והכוללנית נגד החרדים הגזלנים והנצלנים, שלא מבינים שצריך פשוט לשלם על נסיעה באוטובוס.
הגב לתגובה
4. בדיוק כמו חלה
14/07/2013
אויבער חכם
כשם שאם קנית חלה ואתה מתחרט אתה מחזיר, כך אם נסעת באגד ליעד ולא נהנית, אתה נוסע חזור, ומחזיר את הנסיעה.
הגב לתגובה
5. למה מפרסמים את קמפין אגד
14/07/2013
יענקי
צריך לדפוק אותם
הגב לתגובה
6. כל הכבוד לאייכלר
14/07/2013
מז
שהרים את הכפפה, צריך לתבוע גם את יאיר לפיד
הגב לתגובה
7. שקר וכזב
14/07/2013
1
אני נוסע המון עם אגד ועשרות אם לא מאות פעמים עלה פקח ולא זכור לי מקרה אפי' אחד שהפקח גילה שיש מי שלא שילם לא יתכן שזה אמת שכ"כ הרבה לא משלמים ואם כן שיקנסו את הנהגים או את הפקחים ולא לצאת ולהשפיל ציבור שלם
הגב לתגובה
לשיטתך, החיילים הרי לא אמורים לשלם, אז מי שיצא
14/07/2013
דוד
הגנב זה אתם הסיקריקים, אתם בטוחים בזה שאתם גונבים את המדינה ושנאתכם לאגד ידועה, ומי שאין לו בעיה עם אלימות לא אמורה להיות לו בעיה עם גניבה ורמיסת שאר ערכי התורה.
הגב לתגובה
חחחח גנב, אסור לצחוק, אבל אתה פשוט גנב!
14/07/2013
אברהמי
לא נורא, תחזור לכאן בגלגול ותיסע כל היום באוטובוסים.
הגב לתגובה
8. אנטישמיות המזכירה את שנת 1935
14/07/2013
יהודי
חברת 'אגד' כפוי הטובה ראויה לכל גנאי, היא מזכירה את התנהגות הגרמנים ב'דר שטירמר', לא יאומן, בשעה שרובם המוחץ של הציבור החרדי משתמשים בשירותי אגד, ועוד דווקא כעת, מצאו להם אגד להשתמש בכספנו בכדי להוסיף שמן למדורה, בשעה שהדברים פשוט לא נכונים, מעולם לא ראיתי חרדי בן תורה מהשורה שלא ישלם!!!, אם היה שייך להחרים את אגד, היו צריכים לעשות את זה מיד. היכן דוברי אגד החרדים, שבעד בצע כסף רודפי שלמונים, מונעים בכל תוקף מלכתוב גם חצי מילה שלילי נגד אגד
הגב לתגובה
אני ממש נפגעתי
14/07/2013
משה
לא יודע כמה הדברים נכונים בכל מקרה אני לא מכיר כזה תופעה ואני נוסע הרבה עם אגד אבל אין שום הצדקה להכללה הזאת זוהי ממש הוצאת שם רע על חצי מליון איש זה מה שהיה בעבר האנטישמיות לקחו מקרה רע והכתימו את כל היהודים זה לא יסולח לאגד יש להתאגד מולם ולבדוק תגובה חריפה
הגב לתגובה
9. כל הכבוד לאייכלר, יישפט רטנר לאלתר !!!!(ל"ת)
14/07/2013
שונא שקרים

הגב לתגובה
בגלל זה אתה לא חרדי
14/07/2013
דוד וי
אם היית חרדי והיית נוסע באגד לא היית נתקל באף נוסע שלא משלם, ורואה גם את הזלזול שהחברה נותנת לציבור הנוסעים והחוסר שירות, לא היית כותב את זה
הגב לתגובה
על ראש הגנב בוער הכובע
14/07/2013
מישאל רייכר
הקנאים החשובים המכונים סיקריקים הרי מחרימים לגמרי את אגד ולא נוסעים בה, החרדים הותיקים הרי חוששים מחשש גזל, מי שנשאר זה החרדקים והחרדים החדשים, שאין עליהם לא מורא שמים ולא מורא בשר ודם, וכמובן זה לא פוטר את אגד מאשמת ההסתה הפרועה, והיא תצטרך לשלם את המחיר על התנהגותה הבזויה.
הגב לתגובה
10. יעקב כל הכבוד
14/07/2013
עוזר פרלמנטרי
יעקב כל הכבוד על המהלך. אין ספק שכל דבר שכזה גרם בסוף לאגד להתקפל.
הגב לתגובה
11. מתי יעופו ממנו כל מתחזי "חרדים" הללו
14/07/2013
אלמוני
שבכל הזדמנות הם מצהירים שהם מתביישים בחרדיותם?אלה הם המהרסים וזה המתבייש מודיע אני לכם שמצויד הוא באמצעים שאינם כשרים-תבדקו ותראו שצדקתי כי אם לא כן מהיכן ההשפעה ההרסנית הזאת?
הגב לתגובה
12. תגובה הולמת ומציאותית לאגד!!!
14/07/2013
3
מאחר ואין אנחנו יכולים לאיים על אגד ב"אי נסיעה" כיוון שאנחנו תלויים בהם (תרתי משמע) הפתרון להבהיר להם את מקומם, הוא כך: כולנו, כשאנחנו עולים לאוטובוס, דבר ראשון אנחנו מתיישבים בסדר מופתי על המקומות, משלמים? כן, רק לפקח!!! בשום פנים ואופן לא משלמים לנהג! מה ייצא לנו מכל הענין? א. אגד תראה שאנחנו לא גנבים... מפתיע אה? ב. אגד רוצים שנשלם כשעולים, אנחנו רוצים לשלם כשאנחנו ישובים ומבוטחים במקום... המום? כן זה יכול לקרות! ג. אגד יצטרכו להמציא לפחות עוד 500 פקחים, הוי אומר 500 משכורות... עצוב! אבל זה המצב! ד. פקח שעובר באוטובוס אורך לו כ-10 דק' זה ישנה לאגד את כל המערך ואז הם יבינו שאנחנו (הלקוחות) קובעים כאן ולא הם... כועס? מה לעשות! ה. הנהג זה מסוכן מאוד שתנקב באמצע הנסיעה! ראה הוזהרת! זה לא מתפקידך!!! ו. זה מציאותי! גם נסענו! גם שלמנו! גם הבהרנו לאגד, שהלקוחות קובעים!
הגב לתגובה
13. כתבה שקרית
14/07/2013
נהג אגד ותיק
כנהג אגד ותיק מאד, נהג חילוני שמסיע באזורים חרדים. אני חייב לומר שאני מתפעל מהיושר וההגינות של הנוסעים. לא היה כזה מקרה בהיסטוריה שחרדי עלה ולא שילם ויעידו על זה הפקחים. ואינני יודע מי זה שיזם והפיץ כזו כתבה שקרית צריך לחקור את אותו כותב ולהתלונן על הוצאת דיבה.
הגב לתגובה
14. למה??
15/07/2013
נוסע באגד
אם החרדים גונבים כ"כ הרבה למה אגד נלחמו לקבל את קווים 400, 402??? למה באף חברה אחרת (סופרבוס, דן, קונקס וכו') אין טענות כאלה? רק באגד החרדים לא משלמים? אולי יש סיבה לדבר? הצפיפות הנוראה? חוסר תנאים נורמליים? שיפסיקו לבלבל את השכל ויתנו תנאי נסיעה נורמליים
הגב לתגובה
15. הגיע הזמן שיהיה לנן תחבורה משלנו
15/07/2013
וינאי
די לפרנס את אגד ודן....
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה