כ"ב תשרי תש"פ
ירוחם שמואלביץ כ"ח אייר תשע"ב    23:19 טרנד המקוואות המפוארים כובש את המדינה

מאות מקוואות טהרה לנשים שופצו ופותחו בשנים האחרונות ברחבי הארץ, בסטנדרטים גבוהים במיוחד. צפו בתמונות.

טרנד המקוואות המפוארים כובש את המדינה: מאות מקוואות טהרה לנשים שופצו ופותחו בשנים האחרונות ברחבי הארץ, בסטנדרטים גבוהים במיוחד. השר מרגי: "שירותי הדת שודרגו בצורה משמעותית".

מדיניות השר לשירותי דת יעקב מרגי לאפשר למועצות הדתיות והרשויות המקומיות לפתח ולשפץ מבני דת ומקוואות באמצעות תקצוב ישיר למועצות הדתיות הוכחה כהצלחה. בנייה ושיפוץ מבני הדת עלו באופן משמעותי ובנוסף נרשמת מגמה שהתרחבה בשנים האחרונות בדרישה לשיפוץ ובניית מקוואות מפוארים בסטנדרטים גבוהים. 

בנוסף לסיוע שמעניק המשרד לשירותי דת אנו נחשפים למגמה חיובית של נדיבי עם המתגייסים להשתתף במימון הקמת המקוואות המפוארים כגון עמותת אורם-מקוואות שהחלה בפרויקט שיפוץ מקוואות רבים בערים ויישובים ברחבי הארץ וכך בשנים האחרונות, שופצו ונבנו בערים רבות מקוואות מפוארים ביישובים, הר אדר, כפר תבור, קריית ים, חבל מודיעין, כרמיאל, תל אביב, ועוד...

לאחרונה סייר השר לשירותי דת יעקב מרגי יחד עם צוות לשכתו ביישובי חבל מודיעין ועמד מקרוב על נושא שירותי הדת. יחד עם ראש מועצת חבל מודיעין, מר שמעון סוסן, , בכפר טרומן, ביישוב גמזו, בכפר רות, ובבית הספר התורני "למען אחי" השייך למעיין החינוך התורני.

בביקורו בבית הספר התורני ביקש  לעמוד מקרוב על העשייה הרבה במוסד וההקפדה על חינוך ודרך ארץ והופתע לטובה. לאחר קבלת פנים חמה וברכתם האישית של תלמידי בתי הספר נשא השר מרגי דברים והדגיש שמסירות הנפש שיש להורים, למורים ולילדים הינו לשם דבר וכי יש צורך למקם את המוסד לאחר שנים של תלאות במבנה של קבע שיאפשר את גידולו והתפתחותו. ראש המוסדות הרב שמואל גבאי, שנלווה אף הוא לסיור, הודה מקרב לב לשר ולראש המועצה על תרומתם הרבה לקידום המוסדות שבאחריותו.

ביישוב כפר רות ביקר השר מרגי במקווה טהרה הטעון שיפוץ דחוף. נציגי היישוב הוסיפו כי "גודלו של המקווה אינו יכול להכיל את כמות המשתמשים בשירותיו". השר מרגי הצהיר כי הוא שמח ששירותי הדת שודרגו בשנים האחרונות בצורה משמעותית בכל רחבי הארץ והמענה לבקשות נעשה בצורה יעילה ומקצועית. השר מרגי עדכן את נציגי היישוב כי באפשרותם להגיש בקשה לשיפוץ למשרד לשירותי הדת ובשיתוף נדיב שגויס בו במקום לטובת הנושא, מתוכננת בימים אלו הרחבה ושיפוץ מקווה מפואר לרווחת התושבים". יצוין כי בלשכת השר מונה יועצו יאיר עוז כאחראי על הנושא ופועל במסירות על מנת לסייע למועצות הדתיות לקדם את מדיניות השר.

במהלך הסיור השתתף השר מרגי בחנוכת מקווה טהרה ביישוב גמזו. ראש המועצה הדתית-מר משה מעטוף, ראש המועצה מר שמעון סוסן ונציגי המועצה וכן הרב אהרון בוטבול הרב האזורי .

סיור נוסף התקיים לאחרונה בקריית ים בהשתתפות השר מרגי, בו נחנך מקווה טהרה מפואר במעמד הרב הראשי לישראל הראשל"צ שלמה עמר שליט"א, הרב יוסף הלוי רבה הראשי של קריית ים, ראש העיר עו"ד שמואל סיסו, עמי אילוז יו"ר המועצה הדתית ונבחרי הציבור. המקווה שופץ ונחשב לאחד המקוואות המפוארים בארץ וביצוע עבודות התשתית כלל החלפת צנרת, ריהוט, ואביזרים בעלות של מאות אלפי שקלים. ראש העיר הודה בדבריו לשר מרגי על אישור תקציב למקווה נוסף בעיר קריית ים המתווסף לבנייתם של שתי מקוואות נוספים אשר בקרוב תונח אבן פינה לבנייתם ויו"ר המועצה הדתית עמי אילוז שפועל ללא לאות למען שירותי הדת באזור.

מקווה פקיעין בתל אביב
מקווה פקיעין בתל אביב
מקווה בקריית ים
מקווה בקריית ים
מקווה בקריית ים

צפו: הסיפור השמימי על המקווה והרכב שהתהפך י"ט ניסן תשע"ח
זכות ראשונים: מקווה טהרה ראשון ע"ש "האיילת השחר" י"א ניסן תשע"ח
קרעטשניף: המקווה של האדמו"ר נחשף לאחר 60 שנה ז' אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מקווה
24/06/2012
ח
אין דברים כאלה למה אין כאלה מקוואות בב"ב?
הגב לתגובה
2. מקווה פקעין
09/07/2012
הכי טוב
איפה המקווה הזה בתל אביב?
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה