ו' ניסן תש"פ
חיים ברקוביץ ד' ניסן תשע"ג    12:02 רבנים וחכי"ם בחנוכת פרויקט הבנייה 'נופי עמנואל'

רבנים חכי"ם ואישי ציבור השתתפו בטקס חנוכת פרויקט המגורים 'נופי עמנואל' ובו עשרות יחידות דיור חדשות שמרביתם אוכלסו כבר במהלך השנה האחרונה בעמנואל.

טקס חנוכת פרויקט המגורים 'נופי עמנואל' ובו עשרות יחידות דיור חדשות שמרביתם אוכלסו כבר במהלך השנה האחרונה, נערך אתמול בעמנואל שבשומרון.

 

באירוע המרשים והמושקע נטלו חלק רב העיר רחובות – הרב שמחה הכהן קוק שליט"א, ח"כ הרב נסים זאב, ח"כ הרב מאיר פרוש, יו"ר מועצת יש"ע מא אבי רואה, ראש מועצת עמנואל - הרב עזרא גרשי,  מזכ"ל תנועת אמנה – מר זאב חבר (זמביש) יחד עם בכירי ההתיישבות ביהודה ושומרון, רבני היישוב, ואישי ציבור מעמנואל ומחוצה לה.

 

בעמנואל ובשומרון רואים באירוע אבן דרך המציינת תפנית מהקפאה ארוכת שנים לחידוש הבנייה במקום.

חנוכת המבנים החלה בקביעת המזוזות שבהם כובדו גם הרב קוק שליט"א, ח"כ הרב פרוש וראש המועצה הרב גרשי.

 

על הפרויקט המדובר, 'נופי עמנואל', מספר הרב משה זינגר, מנהל 'קרן ידיד עמנואל' המובילה את הבנייה במקום: "מדובר במבנים שבנייתם החלה כבר לפני למעלה מעשרים שנה, אך בשלבי בנייה ראשוניים הופסקה. המבנים עמדו שוממים במרכז עמנואל והניסיונות לקדם את הפרויקט כשלו שוב ושוב. בעידודו של האדמו"ר מסלונים נכנסנו לעובי הקורה, לפני כשנתיים רכשנו את שלדי המבנים, יצרנו קשר עם קבלנים מהשורה הראשונה ולמעשה כמעט ובנינו אותם מחדש באיכות ובסטנדרטים גבוהים. המבנים אוכלסו בתוך זמן קצר כשמאחורינו מעודד ומחזק האדמו"ר".

 

"כעת", מוסיף הרב זינגר, "אנחנו חונכים באופן רשמי את הפרויקט במעמד אישים בכירים ואנחנו נמצאים לפני בנייתו של המבנה השלישי. ניתן לראות בזה נקודת ציון משמעותית ביותר עבור עמנואל שבמשך כשלושים שנה לא נבנו בה מיזמים חדשים".

 

דברים ברוח זו נאם במהלך האירוע גם ראש מועצת עמנואל, הרב עזרא גרשי: "אנחנו רואים בפרויקט הבנייה הזה נחשון ששבר את ההקפאה. המבנים הללו הם כמו צמחים שפורחים מאדמה הקפואה זה שלושים שנה. אני חייב להודות שכאשר הגיע אלי הרב זינגר והקרן שהוא עומד בראשה עם הרעיון הייתי מאוד מסופק בסיכוי להביא לשינוי, ובכל זאת נתנו הזדמנות שהוכיחה את עצמה מעל ומעבר. היוזמים ידעו ללחוץ במקומות הנכונים ולהוביל את המהלך בצורה מדודה ונכונה שבסופו של יום הביאה לאיכלוס כמעט מלא של המבנים, וכעת אנחנו עומדים לפני בניית הבניין השלישי, מושג שעבורנו הוא יותר מאשר ציון מספר בעלמא. 'הבניין השלישי' מסמל עבורנו גאולה!".

 

הרב גרשי מוסיף ומספר על המיזמים הבאים המתוכננים לקום בעמנואל ומתאר פרויקטים נוספים לבנייה רוויה ולצמודי קרקע. המיזם כולל בשלב הראשון 517 יחידות דיור שקיבלו את האישורים הנדרשים. במיזם 102 יחידות דיור צמודות קרקע בדרכן לצאת לשיווק. 282 יחידות דיור נוספות קיבלו את אישורו של שר הביטחון. אתר נוסף ובו 131 יחידות דיור נמצא בשלבי תכנון, וכל זאת לבד מדירות שנבנו לאחרונה ועוד 165 דירות שכבר קיבלו את כל האישורים הנדרשים. "המציאות כעת היא שבעמנואל כמעט ואין דירות להשכרה. המציאות השתנתה מהקצה אל הקצה, ולהערכתנו בתוך זמן מה גם מחירי הדיור כאן יעלו לרמות המקובלות במקומות מקבילים. ביחס למקובל כיום בעמנואל מדובר יהיה במהפכה".

 

עוד הוסיף הרב גרשי וציין גם את תנופת הבנייה התעשייתית הצפויה להתרחש בעמנואל בתוך זמן קצר. "אנחנו מודעים לחשיבותה של תעשייה במקום כמה שיכול להחזיק את המקום. אזור תעשייה נותן חוסן כלכלי ולכן אנחנו משקיעים בכך רבות. מלבד אזורי התעשייה הפעילים 120 דונם שמיועדים לתעשייה קיבלו אישורי תב"ע מתוך 470 דונם "עם קו כחול" וכעת הביקוש גובר על ההיצע. כמו כן יוקם כאן מפעל ראשון מסוגו למחזור פסולת. מדובר במתקן ענק שיטפל ב-500 טון פסולת מדי יום ויהפוך אותה לקומפוסט שישווק לחו"ל ולגז ולייצור חשמל".

 

במכתב ברכה שכתב יו"ר מועצת יש"ע בתקופת הבנייה, דני דיין: "שמחתי מאד לשמוע על הבניה החדשה בעמנואל, מדובר בהתפתחות חשובה ביותר, במיוחד לנוכח העובדה כי בעמנואל לא נבנו בתים חדשים, קרוב לשלושים שנה".


עוד כתב דיין במכתבו: "מתוך מגמה זו של אחדות והצטרפות יחד למשימת ההתיישבות, רואה אני נכון לציין כי הרחבה של ההתיישבות החרדית במרחבי יהודה ושומרון, תוך זיהוי פוטנציאל איכות החיים והנוחות שמאפיינות את עמנואל, עשויה גם לתרום תרומה מכרעת לעתיד האזור כולו, שהוא החיבור העדין והחשוב כל כך בין עברו של עם ישראל לעתידו בארצו. בברכה שתזכו להיות מוסיפים והולכים, לבנות ולעשות, עמנואל חייבת לקבל את מקומה המיוחד בשרשרת הישובים באזור מחד ובין הערים החרדיות מאידך".

 

על החיים בפרויקט 'נופי עמנואל' מספר פנחס לוריא, מראשוני המצטרפים למיזם: "זכיתי להיות מהראשונים שהצטרפו ורכשו דירה. עוד קודם לנישואי, מיד כשהציגו בפנינו את הפרויקט זיהיתי את הפוטנציאל שבו. הצטרפה לכך האהבה שלי לחבל הארץ הזה ורכשתי דירה. היום אני יכול לומר שהפרויקט עלה על כל ציפייה. האוויר, האווירה, הנוף, האוכלוסייה הטובה, כל אלה ועוד מהווים את כל מה שחלמתי עליו והרבה מעבר. חברים לא מאמינים שדירה כזו, במקום כזה, עלתה לי במחיר כזה".

 

באירוע חנוכת המיזם נשא את נאומם ודברי ברכה גם הגאון הרב קוק שליט"א שברך על התרחבותה של עמנואל ואת כל הנוגעים למיזם וגם הביא פילפול הלכתי מדוע יש לברך גם 'הטוב והמטיב' ולא 'שהחיינו'.

במהלך הטקס חולקו תעודות הוקרה למשתתפי ראשי המיזם ולראש המועצה כאות הערכה על פועלם להצלחת הפרוייקט.


נתניהו התקבל במשמר של כבוד בארמון האליזה כ"ב סיון תשע"ח
מחר יאשרו בבניית מאות יחי"ד בעמנואל וביתר עילית כ"ב טבת תשע"ח
ראש מועצת עמנואל גרשי זומן לשימוע לפני כתב אישום ח' כסלו תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי