בישראל הבהירו לפמליית אובמה: לא תכניסו חמץ

בישראל הבהירו לפמליית אובמה: לא תכניסו חמץ
המשלחת המקדימה שמתכננת את ביקורו של הנשיא האמריקאי, קיבלה דרישה מהמלון בו יתארח הנשיא כי הנשיא ופמלייתו לא יוכלו להכניס חמץ בזמן שהותם במלון, בשל הביקור שייערך שלושה ימים לפני חג הפסח. המשלחת קיבלה בהבנה את הדרישה.
ירוחם שמואלביץ ב' אדר תשע"ג 16:10
X
הלוואה בערבות המדינה

אתה יכול להיות אורח רם מעלה, נשיא המעצמה הגדולה, אבל בכל הקשור לכשרות אין פשרות. נשיא ארה"ב ברק אובמה, שמתכנן ביקור בישראל בעוד קצת יותר מחודש, וישהה במלון 'המלך דוד' בירושלים, התבקש שלא להכניס חמץ בשל חג הפסח.

 

אובמה שמגיע לישראל ב-ט' ניסן, יעזוב יומיים אחריי ב-יא ניסן, ומסתבר כי באותם ימים המלון עצמו כבר יהיה מוכשר לפסח.

 

לצידו של אובמה מגיעה משלחת גדולה, ולצד הסוויטה הנשיאותית שבמלון, חדרים רבים נוספים ישמשו את המשלחת, מה שאומר שכניסת חמץ למלון תהווה בעיה לא קטנה עבור צוות המלון שמכשירים את המלון ימים קודם לכן, ובכלל זה גם את המטבח.

 

בעקבות זאת נערכו שיחות עם אנשי המשלחת המקדימה והובהר להם כי המלון יהיה כשר לפסח, והם מתבקשים לנהוג בהתאם.

 

מנכ"ל מלון 'המלך דוד', חיים שקדי אמר לאתר לדעת, כי למשלחת המקדימה הובהר היטב עובדת היות המלון כשר לפסח, והם קיבלו זאת בהבנה ובאהדה. לדבריו "המלון אכן יהיה כשר לפסח בבוקר הגעת הנשיא למלון, והנשיא כמו גם פמלייתו, אנשי משרד החוץ הישראלי, אנשי המשטרה והאבטחה יאכלו כולם אוכל משובח שהינו כשר לפסח".

 

שקדי הוסיף ואמר לאתר לדעת, כי מאחר והמלון מתמלא לחלוטין לקראת חג הפסח, ורוב אורחיו שומרי מצוות, הרי כולנו כאן מחוייבים באופן מוחלט לנושא הכשרות. "מחשש שמא בטעות יגיע לסוויטה בה ישהה הנשיא, פריט חמץ כלשהו, הוחלט כי הסוויטה תנוקה היטב לאחר העזיבה, והמטבחון הצמוד אליה יוכשר שוב".ביקור נשיאותי, ברק אובמה, מלון המלך דוד, חמץ, פסחהוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.

הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול

הליכוד לש"ס: "תפנימו את תוצאות הבחירות"

בשס דרשו לקבל את סגנות יו"ר הכנסת לח"כ יצחק וקנין אך בליכוד הבהירו להם כי עליהם להפנים שהם ירדו מכוחם בבחירות האחרונות. הפשרה המסתמנת: רוטציה עם נציג יהדות התורה על הסגנות.

המשטרה תמליץ להגיש כתבי אישום בפרשת ישראל ביתנו

המשטרה תמליץ להגיש כתבי אישום נגד עשרה בכירים לפחות ממפלגת "ישראל ביתנו" בפרשת השחיתות בה חשודים רבים מבכירי המפלגה. מוקדם יותר אמר המפכ"ל כי ישנם שישה עדי מדינה בפרשייה זו.

תיעוד: שמחת הברית לנין מרן הגר"ח קנייבסקי

ביום שישי התקיימה שמחת הברית לנינם של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ומרן ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי שליט"א. נכד הגאונים רבי ירוחם פוברסקי ר"י סלאנים והגר"ז ברוורמן ר"י סאדיגורא.

המונים השתתפו בהילולת הרה"ק מקוברין זצוק"ל

קהל רב השתתף אמש בכנס התחזקות וסעודת הילולא לרגל יומא דהילולא של הרה"ק רבי משה מקוברין זיע"א, הסעודה נערכה ע"י נכדו הגה"ח רבי שלמה זלצמן אב"ד נווה ירק. ובהשתתפות האדמו"ר מזוויעל ורבנים חשובים.

המשטרה עצרה חרדים שיידו אבנים בשבת בירושלים

שני צעירים שיידו במהלך השבת אבנים על מונית שהסיעה תיירים בשכונת שמואל הנביא בירושלים. באירוע לא היו נפגעים. שני החרדים שנחשדו בידוי האבנים הובאו לחקירה בעצם יום השבת.

צפו: הפסיכים של בית שמש צעקו 'נאצי' על חייל חרדי

ללא טיפת בושה תקפו אתמול במהלך יום השואה, קיצוניים בבית שמש חייל חרדי שעבר בדרכו למרכז המסחרי. "נאצי, תסתלק מפה, חרד"ק", ושלל ביטויים נוספים. לעברו של החייל גם ירקו מספר קיצוניים, והדבר כמעט והוביל לאלימות פיזית. צפו בתיעוד המקומם.

משרד הבינוי יוצא במכרז להגדלת מלאי הדיור הציבורי

משרד הבינוי מבקש להגדיל את קצב רכישת הדירות לדיור הציבורי ויוצא במכרז חדש ורחב למתן שירותים במלאכת רכישת הדירות. במשרד מאמינים כי קצב רכישת הדירות יוכפל בהגדלת ההיצע.

משרד הבינוי: פקידי האוצר מהלכים אימים על הצבור

מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו מתריע מפני ניסיון נוסף של פקידי האוצר לדחוף הצעות חדשות ורעות בתחום מיסוי המקרקעין, שעלולות לזעזע את שוק הנדל"ן בישראל. זאת, בתגובה לסקירה השבועית של משרד האוצר.

אחרי שנתיים: נתניהו נבחר שוב לאחד מ"המשפיעים"

אחרי שנתיים בהם נעדר ראש הממשלה בנימין נתניהו מרשימת מאה האנשים המשפיעים בעולם, נבחר היום ראש הממשלה שוב לרשימה היוקרתית של טיים. ומה כתב עליו ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק?

גיליון מיוחד על מרן הגר"ש וואזנר - סיקור ענק מחייו

מערכת הציבור החרדי יצאה היום בגליון מיוחד על מרן הגר"ש ואזנר זצוק"ל, עם סיקור ענק ממראות חייו, לצד עיתון מיוחד ממראות פסח תשע"ה. עכשיו בדוכני העיתונים.

שמעון טובול בסינגל 'אחד יחיד' - גרסה ווקאלית

פותחים את ימי העומר: שמעון טובול, כוכב עולה בשמי המוסיקה החסידית, משיק את להיט החתונות החדש שלו "אחד יחיד" שיצא רק לפני כחודש וכבר הספיק להתנגן בחתונות רבות בגירסא ווקאלית לעומר.

צפו: הקומזיץ' הגדול של רדיו 'קול ברמה' במנהרות הכותל

אמש (ד') במנהרות הכותל נערך הקומזיץ' הגדול של רדיו "קול ברמה" בהנחיית שדרן הרדיו החסידי יוסי גיל והמוזיקאי יהושע פריד.