בישראל הבהירו לפמליית אובמה: לא תכניסו חמץ

בישראל הבהירו לפמליית אובמה: לא תכניסו חמץ
המשלחת המקדימה שמתכננת את ביקורו של הנשיא האמריקאי, קיבלה דרישה מהמלון בו יתארח הנשיא כי הנשיא ופמלייתו לא יוכלו להכניס חמץ בזמן שהותם במלון, בשל הביקור שייערך שלושה ימים לפני חג הפסח. המשלחת קיבלה בהבנה את הדרישה.
ירוחם שמואלביץ ב' אדר תשע"ג 16:10

אתה יכול להיות אורח רם מעלה, נשיא המעצמה הגדולה, אבל בכל הקשור לכשרות אין פשרות. נשיא ארה"ב ברק אובמה, שמתכנן ביקור בישראל בעוד קצת יותר מחודש, וישהה במלון 'המלך דוד' בירושלים, התבקש שלא להכניס חמץ בשל חג הפסח.

 

אובמה שמגיע לישראל ב-ט' ניסן, יעזוב יומיים אחריי ב-יא ניסן, ומסתבר כי באותם ימים המלון עצמו כבר יהיה מוכשר לפסח.

 

לצידו של אובמה מגיעה משלחת גדולה, ולצד הסוויטה הנשיאותית שבמלון, חדרים רבים נוספים ישמשו את המשלחת, מה שאומר שכניסת חמץ למלון תהווה בעיה לא קטנה עבור צוות המלון שמכשירים את המלון ימים קודם לכן, ובכלל זה גם את המטבח.

 

בעקבות זאת נערכו שיחות עם אנשי המשלחת המקדימה והובהר להם כי המלון יהיה כשר לפסח, והם מתבקשים לנהוג בהתאם.

 

מנכ"ל מלון 'המלך דוד', חיים שקדי אמר לאתר לדעת, כי למשלחת המקדימה הובהר היטב עובדת היות המלון כשר לפסח, והם קיבלו זאת בהבנה ובאהדה. לדבריו "המלון אכן יהיה כשר לפסח בבוקר הגעת הנשיא למלון, והנשיא כמו גם פמלייתו, אנשי משרד החוץ הישראלי, אנשי המשטרה והאבטחה יאכלו כולם אוכל משובח שהינו כשר לפסח".

 

שקדי הוסיף ואמר לאתר לדעת, כי מאחר והמלון מתמלא לחלוטין לקראת חג הפסח, ורוב אורחיו שומרי מצוות, הרי כולנו כאן מחוייבים באופן מוחלט לנושא הכשרות. "מחשש שמא בטעות יגיע לסוויטה בה ישהה הנשיא, פריט חמץ כלשהו, הוחלט כי הסוויטה תנוקה היטב לאחר העזיבה, והמטבחון הצמוד אליה יוכשר שוב".ביקור נשיאותי, ברק אובמה, מלון המלך דוד, חמץ, פסחהוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.

הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול

ללום לברקת: בטל את 'יקיר העיר' מהרב ישעיהו ליברמן

ראש עמותת נוער כהלכה, עורך הדין יואב ללום פנה לראש עיריית ירושלים ניר ברקת בבקשה כי יבטל את ההחלטה להעניק להרב ישעיהו ליברמן את התואר 'יקיר העיר', בשל המכסות הקיימים בבית יעקב להגבלת מספר התלמידות הספרדיות.

התימנים איתנו? מסתמן: שני נציגים חדשים לרשימת יחד

לאחר שככל הנראה נכשלו הנסיונות לאיחוד טכני בין יחד - העם איתנו לעוצמה יהודית, ממשיכים במפלגתו של אלי ישי בנסיון לפרוץ ולהביא קהלי יעד חדשים למפלגה. בין השמות שהוזכרו, ברק צברי, סגן ראה"ע אלעד כנציג התימנים, ומיכאל עייש, המנהל את מוסדות 'יתד התשובה' בעיר צפת.

שבע ברכות לבן יו"ר ועד הישיבות עם הגר"ח - תיעוד

צפו בתיעוד משמחת השבע ברכות לבן הרב חיים אהרון קאופמן יו"ר וועד הישיבות בארץ ישראל, בהשתתפות מרן הגר"ח קניבסקי, מרן הגרי"ג אדלשטיין, הגר"י אדלשטיין, הגרמ"ה הירש, ורבים מגדולי ישראל ואישי הציבור, כפי שתיעד הצלם בעריש פילמר.

היערכות בלעלוב: האדמו"ר וחסידיו ימריאו לפולין

לקראת יומא דהילולא של מייסד שושלת חסידות לעלוב, ייצאו האדמו"ר מלעלוב יחד עם רבים מחסידיו להשתטח על ציונו הקדוש בפולין. עסקני החסידות כבר הקימו במקום אוהל ענק שיכיל את המתפללים הרבים.

ערבים נכנסו לשכונה החרדית והכו אברכים באלות

מספר צעירים רעולי פנים נכנסו הלילה לשכונה החרדית בהדר שבחיפה, הכו אברכים שיצאו משיעור 'דף היומי', וכשהם רעולי פנים החלו לצעוק 'איטבח אל יהוד', רק לאחר מרדף שארך מספר דקות, הצליחו לעצור חמישה מהם שהובאו לחקירה במשטרה, אחד האברכים הוכה עם מקלות בפניו.

מעמד קביעת המזוזות במרכז התעסוקה החדש של אהל שרה

בקביעת המזוזות התכבדו ראש העיר חנוך זייברט, המשגיח דישיבת סלבודקה הרה"צ רבי אברהם פולק שליט"א, יו"ר עמותת אהל שרה, חבר הכנסת הרב יעקב אשר, וידיד אהל שרה וחבר הנהלת קרן וואהל ר' דניאל דובר מלונדון.

באגד מבהירים: למרות השביתה - מחר תחבורה כרגיל

למרות איומי ההסתדרות על שביתת אזהרה בת יום אחד מחר בחברת אגד, מבהיר דובר החברה רון רטנר: הפרסומים הבלתי אחראים לפיהם לא יהיו אוטובוסים מחר הם חציית קו אדום של ההסתדרות וועד העובדים.

הכנסת אישרה סופית: שכר המינימום יעלה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להעלת שכר המינימום עד ל-5,000 ש"ח בחודש. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר בתגובה כי מדובר ב"בשורה חשובה לרבע מכוח העבודה בארץ".

סקר TGI: עלייה בכמות המאזינים החרדים לקול ברמה

למרות התהפוכות הרבות שעברו על תחנות הרדיו החרדיות בשנה האחרונה, מאבק שגרר התבטאויות של רבנים בעד ונגד התחנות, וכן מעברי שדרנים בין התחנות, שומר רדיו קול ברמה על המקום הראשון בין התחנות החרדיות, ואף רושם עלייה משמעותית בנתוני ההאזנה בתוך המגזר החרדי.

יהדות התורה בחרה את צוות ההסברה

אריה זיסמן, מנחם גשייד, אברהם רכשטפר ואברימי רוזנטל, הם ארבעת אנשי הקמפיין של יהדות התורה לקראת הבחירות לכנסת ה-20. במערכה קודמת היו שלושה נציגים לאגו"י ושלושה לדגל התורה, הפעם הוחלט לקצץ במספר המוחות שיעשו את הקמפיין. גורם במטה: "זה היה מיותר ריבוי האנשים בפעם הקודמת".

סינגל בכורה לילד הפלא נהוראי תורג'מן: ילד לעולם

סינגל בכורה לנהוראי תורג'מן, ילד הפלא (11) מחדרה. לראשונה הוקסמנו מקולו בלהיט של הזמר אלעד שער - "אב הרחמים".

הרב פנחס ברייער מגיש: 'הנני בידך'

מי לא מכיר את לחנו המוכר והמרגש של הרב פנחס ברייער 'השבעתי' שהצליח ופרץ את כל גבולות המגזר ונגע בכל מי שיש בקרבו לב יהודי חם ופועם. עכשיו המלחין הנודע עושה זאת שוב בשילוב כוחות עם אחיו הזמר אהרלה ברייער בלחן חדש ומרטיט במילים לא שגרתיות מחזקות ומעודדות כל נפש.