י' חשון תשפ"א
חיים ברקוביץ א' אדר תשע"ג    23:51 שבת גיבוש והתאחדות נערך למתנדבי "איחוד הצלה - בני ברק"

למעלה ממאה מתנדבי "איחוד הצלה - בני ברק" ומשפחותיהם יחד עם הנהלת הארגון הארצי, רבנים, ואישי ציבור התאספו לשבת בסוף השבוע האחרון פרשת משפטים - שקלים בכפר הנופש "כינר גליל" השוכן למרגלות הכנרת.

כמיטב המסורת גם השנה התקבצו בצוותא חדא למעלה ממאה מתנדבי "איחוד הצלה - בני ברק" ומשפחותיהם יחד עם הנהלת הארגון הארצי, רבנים, ואישי ציבור בסוף השבוע האחרון פרשת משפטים - שקלים בכפר הנופש "כינר גליל" השוכן למרגלות הכנרת.

 

לשבת גיבוש והתאחדות שנתית כדי לפוש מעט מעבודת הקודש אותה הם מבצעים במהלך כל השנה 24 שעות ביממה בשבתות ובחגים ולצבור כוחות מחודשים להמשך הדרך בבחינת וקווי ה' יחליפו כח.

 

על הפקת השבת עמלו במשך מספר חודשים צוות מתנדבי הסניף בראשותם של יו"ר סניף איחוד הצלה בני ברק ר' אפי פלדמן והמתנדב המסור יוני מרטין.

 

את פירות העמל ראו וחשו המתנדבים כבר מרגע צאתם לדרך, החל ממערך ההסעות למקום, קבלת הפנים המאירה בדלפק המיוחד שהוקם בכניסה למלון. חדרים ערוכים להפליא בכל טוב, מתנות הייחודיות למתנדב ולבני משפחתו.

 

לקראת השבת הופק מגזין צבעוני יוקרתי העונה לשם ״האיחוד״, אשר מקיף מספר רחב של נושאים ומדורים בנושא הצלה, רפואה, הלכה למעשה ועוד. נושאים מרתקים השייכים הלכה למעשה למתנדבים ביום יום, בכתיבת המגזין השתתפו רבנים, פרופסורים ואישי ציבור רבים.

 

עם כניסת השבת מיד לאחר תפילת המנחה פתח הרב מרדכי ברזילי ממייסדי "הצלה" בארה"ק בדברי פתיחה והודה להשי"ת על אשר אחרי עשרות שנים מפתיחת ארגון ההצלה המקומי הראשון זוכה הוא לראות את הגשמת החזון כאשר כלל הארגונים חברו יחדיו לארגון ארצי גדול וחזק אשר מנהל ביד רמה ומספק למתנדביו את כל צרכיהם להצלת חיים ובנוסף משקיע רבות ברווחת המתנדב ובני משפחתו.

 

במהלך סעודת ליל שבת הביא את דבר המתנדבים בסניף הרב נפתלי הלפרין - רכז ההלכה הארצי בארגון אשר בעצמו מתנדב פעיל בסניף בני ברק "הנה מה טוב ומה נעים שבת מתנדבים גם יחד", כשהוא מביע את העידוד והכוחות ששואפים המתנדבים משבת עילאית זו.

 

לאחריו נשאו דברים סמנכ"ל הארגון אלי פולק שמלווה את התפתחות הסניף מאז הקמתו ושרגא הופמן - מנהל אגף המתנדבים שעוזר רבות לסניף.

 

לאחר סעודת השבת פנו כלל המשתתפים ל"עונג שבת" בשירה וזמרה לקל חי בהנחייתו של אורח הכבוד ח"כ הרב משה גפני שפתח את דבריו בדברי תורה מפרשת השבוע ובמשך שעות ארוכות ריתק את הקהל באקטואליה ובנושאים העומדים על הפרק - בסיום דבריו הבטיח לעמוד לימין הארגון והסניף ככל שיידרש.

 

בסעודת רעוא דרעוין, נשא דברים הרה"ג רבי אברהם ישעיהו קרליץ שליט"א מזכיר ועדת הרבנים של איחוד הצלה שהודה למתנדבים על פועלם והיענותם לכל קריאה וקריאה, לכל אירוע ואירוע, קטן כגדול, גם בשעות לא סימפטיות, בעבודת הקודש שלהם, וקרא למתנדבים להתחזק בעבודת הקודש ולא להיתפס לשאננות, המערכת מצפה מאיתנו הרבה, ועלינו להוכיח להם שאנו מסוגלים לכך.

 

לאחריו נשא דברים יו"ר הארגון זאב קשש שהודה למתנדבים ולנשותיהם על ההקרבה הרבה והמסירות המיוחדת שלהם לנושא, היום כבר אפשר להגיד בגאווה עצומה שסניף בני ברק למרות כל הקשיים שעמדו בדרכו הוא אחד הסניפים החשובים בארץ והוכיח לא פעם שכל מטרתו היא לסייע לתושבי העיר בני ברק במגוון תחומים, הגיבוש המיוחד של המתנדבים הוא סמל ודוגמה לכולנו, בימים האחרונים זכינו לקדש שם שמים והגענו להסדר בבני ברק ואנו נעשה ככל שביכולתנו להמשיך את האחווה והרעות עם כלל הארגונים.

 

לקראת נעילת השבת נטל את רשות הדיבור ראש הסניף אפי פלדמן: "כל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל" הצלחתו של סניף בני ברק ושל הארגון בכלל הינה בזכות שהוא מנוהל ע"י רבני הארגון שליט"א, הם המתווים את הדרך ועל פיהם יישק כל דבר.  

 

זכינו שמורינו הרה"ג רבי יהודה סילמן שליט"א ומורינו הרה"ג רבי שריאל רוזנברג שליט"א, שמנווטים את דרכי פעילותינו וכל הנעשה בסניף הוא תחת הדרכתם. קשיים רבים הועמדו בפנינו ובזכות הציות המוחלט לרבנים זכינו ואנו רואים את פירות ההשקעה, כל מי שנוטל חלק בפעילותינו החשובה זוכה לסייעתא דשמיא מיוחדת, ישנם בסניף מתנדבים רבים שהיו זקוקים לישועה ובעקבות ההתנדבות זכו לסיוע משמים וראו הצלחה.

 

הוא בישר למתנדבים כי מפיק השבת אשר השקיע רבות למען הצלחתה המתנדב המסור יוני מרטין מונה כעוזרו הפרלמנטרי של ח"כ יעקב אשר ואיחל לו הצלחה, בדבריו קרא לכלל המתנדבים להתחזק ביתר שאת לטובת הקריאות בשעות הפחות נוחות ולסייע בתורנויות השבת והלילה. בסיום דבריו הודה לכל אלו שבאו והשתתפו בשבת גיבוש המיוחדת הזאת, לאורחי הכבוד הרב גפני והרב קרליץ, להנהלת הארגון הארצי.

 

את השבת נעל מפיק השבת יוני מרטין אשר הודה להנהלה ולכל המסייעים להפקת השבת, בינהם החברות המובילות במשק ומספר נדיבים שנטלו את חסותם על מימון השבת. הוא הזמין את הנהלת הארגון להעניק תעודות הוקרה למתנדבים המצטיינים של השנה האחרונה.

 

בתחושה ששבת הגיבוש הזאת הייתה מיוחדת במינה, שבת של התעלות ורוממות רוחנית, שבת של איחוד לבבות ודיבוק חברים, שבת של בבחינת קווי ד' יחליפו כוח, בגאווה של קדושה על היותם חברים ומתנדבים בסניף "איחוד הצלה - בני ברק" ובאנרגיות טובות מחודשות התפזרו המתנדבים איש איש לביתו תוך אמירת שבחים ותודות לצוות שעמל כה רבות להצלחת השבת.


כונני מד"א הצלה פתח תקווה השתתפו בשבת גיבוש בצפון ה' אדר ב תשע"ו
עובדי רדיו קול ברמה התגבשו בשבת אחדות כ"ב אלול תשע"ה
200 מתנדבי הצלה גוש דן - כונני מד"א שבתו בצפון ט"ו אייר תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי