י"ד אב תש"פ
הנשיא פרס עם השופט רובינשטיין צילום: מארק ניימן לע"מ
ירוחם שמואלביץ י"ט שבט תשע"ג    19:59 נשיא המדינה קיבל את תוצאות הבחירות מהשופט רובינשטיין

נשיא המדינה שמעון פרס, קיבל הערב את תוצאות הבחירות באופן רשמי. לאחר קבלת דבריו אמר: "האחריות המוטלת עליי לפי החוק כבדה מאוד, ובכוונתי לקיימה תוך נאמנות מלאה לחוק ומחויבות לאזרחי המדינה, כדי לאפשר הקמתה של ממשלה שתשקף את רצון העם בהקדם האפשרי".

נשיא המדינה שמעון פרס קיבל לידיו הערב בטקס רשמי בבית הנשיא  את תוצאות הבחירות מידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט רובינשטיין. בתום הטקס בתום הטקס יחל הנשיא בסבב התייעצויות עם נציגי המפלגות שנבחרו לכנסת ה-19 כשהליכוד ביתנו ויש עתיד יהיו המפלגות הראשונות כשיגיעו להתייעצות עוד הערב.

 

נשיא המדינה נשא בטקס נאום מיוחד בו אמר: "מערכת הבחירות התנהלה באורח מעורר כבוד, ללא תופעות של אלימות והפרות סדר ואני מברך את אזרחי ישראל על מימוש חובתם האזרחית בכבוד ועל השתתפותם בפועל בעיצוב עתיד המדינה. מערכת הבחירות היא גם מערכת מחנכת, בסגנון ובתוכן. זהו שיעור לאומי בדמוקרטיה. בדמוקרטיה ישנן כידוע דעות שונות ומפלגות שונות אבל בשעת הצורך היא יודעת להתעלות ולהתלכד כעם אחד".

 

הנשיא התייחס לסבב ההתייעצויות עם נציגי המפלגות אשר יחל מיד בתום הטקס ואמר: "כשהנחתם את תוצאות הבחירות לפניי, עליי לפתוח מיד על פי החוק בסבב התייעצויות עם נציגי הרשימות שנבחרו לכנסת החדשה. לאחר ההתייעצויות עליי לקבוע על מי להטיל את משימת הרכבת הממשלה. אני מקווה שגם יסכים לכך. החוק מחייב זאת. אני מודע לכך שהאחריות המוטלת עליי לפי החוק היא כבדה מאוד, ובכוונתי לקיימה תוך נאמנות מלאה לחוק ומחויבות לאזרחי המדינה, כדי לאפשר הקמתה של ממשלה שתשקף את רצון העם בהקדם האפשרי.  אשתדל לעשות זאת בדחיפות הנדרשת מבלי לקפח את האפשרות המלאה של כל אחת מהסיעות להשמיע את עמדתה במלואה. אני רואה בזאת זכות גדולה וחובה מפורשת כאחד".

 

השופט רובינשטיין אמר לנשיא כי הוא מתכבד להביא יחד עם חבריי לנשיאות ועדת הבחירות המרכזית את תוצאות הבחירות לכנסת ה-19 כפי שפורסמו ברשומות היום, שמונה ימים אחרי הבחירות כמצוות החוק. ברשותך נתונים תמציתיים קצרים באשר להשתתפות בבחירות.

 

רובינשטיין אמר לפרס כי ראשית מספר בעלי זכות הבחירה היה 5,656,705 מתוכם הצביעו 3,833,646 . כ67.79% קרוב ל68% . זה אחוז גדול מאחוז הבחירות לכנסת ה-18 שעמד על 64.7% אנחנו מבקשים לייחס  חלק מהעלייה המסוימת הזאת לעדות שבאה מכבודך, אדוני הנשיא ומידה רבה למסע ההסברה שערכה וועדת הבחירות לעידוד ההצבעה ולמילוי החובה הדמוקרטית שבמסגרתו הוקמה "משטרת הקיטורים" אז, רק מי שהצביע יכול לקטר.  במערכת הבחירות נתקלנו בגילויי גזענות, אני רוצה להרים קול ולהדליק נורות אדומות אל מול תופעות כאלה במדינת ישראל. צריך לדעתי, להיות קונצנזוס כלל ישראלי להקיא אותן, מדינת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית שקמה לאחר השואה ומבלי שהשווה אין שום מקום לדברים האלה".


"אופיה של השבת בישראל מצדיק עיון נוסף בבג"צ" י"ח תמוז תשע"ז
מכה לנתניהו בבג"צ: לא יוכל לכהן כשר בהיותו רה"מ כ' תמוז תשע"ה
בג"צ שוב בהתנגשות מול בית הדין הגדול - הפעם בנושא ברית מילה ב' תמוז תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ?? ???????? ???? ??? ????
31/01/2013
??? ??? ??????
הפעם היחידה שיש לנשיא עבודה, גם זה צריך להיות קל?
הגב לתגובה
2. רובנשטיין מאוד השמין(ל"ת)
31/01/2013
מנחם

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה