כ"ב תמוז תש"פ
חיים ברקוביץ כ"ו טבת תשע"ג    00:51 ראש מועצת רכסים: לבטל את העלאת מחירי המים

ראש מועצת רכסים קורא יחד עם ראשי רשויות נוספים לבטל את העלאת מחירי המים, ואומר כי עליית מחירי המים משתקת את התושבים שרובם ממעמד הביניים.

התייקרות המים ב- 2.8 אחוזים לצרכן הביתי שאמורה להיכנס לתוקפה בימים אלו מעוררת את כעסם של ראשי הרשויות, שטוענים כי ההתייקרות 'משתקת את התושבים' ודורשים את ביטול הגזירה.

 

ההתייקרות הצפויה תגרום שצרכן ביתי ישלם 9.09 שקלים עבור קוב מים במדרגה ראשונה, (צריכה בהיקף של 3.5 קוב בחודש) במקום 7.56 שקלים כיום. מעבר למדרגה זו, כל קוב נוסף יעלה 14.66 שקל במקום 12.17 כיום. התייקרות זו ממשיכה שורה של התייקרויות שהתבצעו בשנים האחרונות במחירי המים: משנת 2010 חלה התייקרות של 36 אחוז בתעריף לצרכן ביתי.

 

ראשי רשויות רבים מחו על עליית מחירי המים הצפויים. בהם, יונה יהב ראש עיריית חיפה, הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים, אילן שוחט ראש עיריית צפת,  מאיר כהן ראש עיריית דימונה.

 

"אנחנו מקווים" אומר הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים, "שגם הפעם ראש הממשלה בנימין נתניהו יבטל את הגזירות שהוטלו על ידי האוצר, כמו בסיפור העלאת מחירי הדלק או ביטול המע"מ".

 

יונה יהב ראש עיריית חיפה הגיב גם בחריפות על ההחלטה להתייקרות המים: "רשות המים שופכת מים צוננים על תנור המחאה ושוכחת את הצורך הבסיסי של האנשים".

 

ברשות המים טוענים מאידך, כי התעריף היה אמור לעלות בשבעה אחוזים, אבל ההתייעלות במשק המים אפשרה לעלות את המחיר בשיעור נמוך יותר.

 

על פי רשות המים, ייקור המים נובע מהעלויות במחירי החשמל בשנה האחרונה, ועלויות שעדיין צפויות להתבצע יחד עם כמות המים המותפלים שהמדינה צריכה לרכוש בשנה הקרובה. בתאגידי המים מצדם מאשימים את חברת 'מקורות' ואומרים כי הייקור נובע מהעלויות שגובה 'מקורות' מהמדינה עבור הפקת המים.

 

הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים קורא לבטל את גזירת עליית מחירי המים:" עליית מחירי המים משתקת את התושבים שרובם ממעמד הביניים ומשתכרים קצת יותר משכר מינימום. צריך לדאוג שהעשירים ישלמו יותר והעניים ישלמו פחות".


רפורמה בתאגידי המים: מחירי המים יוזלו ב 5% י"ט סיון תשע"ג
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי