י"ד אב תש"פ
חיים ברקוביץ ג' טבת תשע"ג    15:04 נחנך כביש הטבעת הצפוני בביתר עילית שידלל עומסי התנועה

שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין, חנכו את כביש הטבעת הצפוני בביתר עילית שישמש כדרך מהירה וידלל את עומסי התנועה.

שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין, חנכו את כביש הטבעת הצפוני בביתר עילית שישמש כדרך מהירה וידלל את עומסי התנועה.

 

בטקס השתתפו, מנכ"ל משרד התחבורה בפועל, מר עוזי יצחק; מר יהודה אלבז, מנהל אגף תחבורה ציבורית; גב' קרן טרנר, סמנכלי"ת בכירה לפיתוח תשתיות ובכירים נוספים.

 

שר התחבורה ישראל כץ הבטיח בטקס חנוכת הכביש, כי "משרד התחבורה יבחן בחיוב את הבקשה להמשך סלילת כביש הטבעת שאנו חונכים היום עד לכביש הכניסה לעיר. בכך, יהפוך כביש הטבעת לכביש עורקי שיקצר את זמן ההגעה לשכונות הפנימיות של ביתר עילית, וידלל את עומסי התנועה הקיימים היום בכבישי העיר".

 

כץ הוסיף כי "נמשיך ללוות את פרוייקט הקמת הגשר עילי שיחבר בין גבעות א' וב' בעיר. הקמנו בשנה האחרונה שלושה מעגלי תנועה (ככרות) בצמתים המסוכנים בעיר. שדרגנו את הכניסה לעיר מכביש 375 והצבנו 42 סככות (תחנות) אוטובוס חדישות בשכונת 'הגפן' ו'התמר' שבגבעה ב' ו-20 מסכים דיגיטאליים. בשנה הקרובה נמשיך במימון מגרש זה"ב לילדי העיר עד להשלמתו. נציב עוד 30 סככות חדישות. עוד 20 מסכים דיגיטאליים ולראשונה בעיר ביתר עילית נתקין 22 עמדות הטענה לכרטיס רב קו בכל שכונות העיר"

 

ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, הודה במילים חמות על פועלו של השר כץ לפיתוחה התחברותי של העיר וציין, כי השר כץ וצמרת משרד התחבורה קשובים מאוד לצרכיהם של תושבי העיר וזו ההזדמנות להודות בשם כל תושבי העיר על העבר ובעז"ה גם על העתיד.

 

ראש העיר הזכיר את שדרוג צומת הכניסה לעיר - כביש 375, מצומת סואן ומסוכן שגבה קורבנות בנפש ל"ע, למעגל תנועה בטוח. כן ציין את שלושת הצמתים בתוך העיר שהוסבו לככרות.

 

ראש העיר אמר, כי כביש הטבעת הצפונית  ישמש מעתה כדרך מהירה ללא פסי האטה וללא מעברי חציה ויקצר באופן משמעותי את היציאה מהעיר משכונות 'הדקל' ו'הדס' שבגבעה א'. וביקש כי השר וצמרת משרדו יקדמו את סלילת כביש 11 מאזור התעשייה 'ערבה' לכניסה לעיר ואת סיוע משרדו ושילוב הרשויות האזוריות הנוספות בקידום סלילת קטע מכביש 39 המתוכנן מצומת ראם (מסמיה) לירושלים.

 

רובינשטיין הזכיר לשר כץ כי בביקורו הקודם הודיע, כי יפעל לקדם את הקמת המקטע שבין צור הדסה וביתר עילית לירושלים מבלי להתייחס לכביש כולו שעלותו מיליארדי שקלים.

 

בסיום הטקס  בחנו המשתתפים את ההדמיה שעוצבה כמודל לגשר העילי בין הגבעות א' וב', את התוואי ועלויות הביצוע ואת השיפורים הביטחוניים והבטיחותיים של הגשר.

 

ראש העיר אמר, כי העיר ביתר הנה בעלת רמת מינוע מהנמוכות ביותר בישראל וממילא צרכי התחבורה הציבורית לשינוע התושבים היקפם ונפח פעילותם, הם מהגבוהות ביותר בישראל ועל משרד התחבורה להמשיך ולהתייחס כך לעיר ולתושביה.

 

כן העלה הרב רובינשטיין את הצורך בפיתוח קווי תחבורה ציבורית בסופי-שבוע מהעיר לערים חרדיות כמו אשדוד קרית גת ועוד, וכן את הצורך הדחוף בהקמת מגרשי למידה לזה"ב שכן תושבי העיר ובמיוחד הילדים המהווים יותר מ- 60% מאוכלוסיית העיר, אינם נחשפים להסברה המועברת בכלי התקשורת הכלליים.

צילום: יהודה קלמן

ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים י"ב תמוז תשע"ח
ילד בן תשע מביתר עילית נהרג מפגיעת אוטובוס ג' סיון תשע"ח
שריפה במרכז המסחרי בביתר עילית כ"ט טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ביתר העיר האובה ביותר.(ל"ת)
17/12/2012
nhrh

הגב לתגובה
2. צריך לדאוג גם לאזרח הקטן
20/12/2012
ביתר עילי
לא יתכן שנציגי ציבור ידאגו רק לקומבינטורים למיניהם תמורת דירות וכו' בפרויקטים שונים על חשבונם של האזרחים הפשוטים שאינם רוצים להשתמש בשיטות פסולות, "נגיב בבחירות"
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי