צפו בכיפת ברזל של המקובלים: חבורת מקובלים ערכה תיקון בבאר שבע

צפו בכיפת ברזל של המקובלים: חבורת מקובלים ערכה תיקון בבאר שבע
מחזה לא שגרתי נראה הערב בבאר שבע, בעוד כולם מתכנסים בבתיהם מאימת הטילים, יצאה חבורת מקובלים לרחובה של עיר וערכה במקום תיקון מיוחד לעת מלחמה, כשתושבים רבים מצטרפים לתפילות.
חיים ברקוביץ ד' כסלו תשע"ג 22:12

בעקבות מטחי הטילים לעבר ערי הדרום, ומבצע "קשת בענן" בעזה, הגיעה חבורת מקובלים לעיר באר שבע, שם קיימו תיקון מיוחד לשעת מלחמה, בו נעשה שימוש על ידי גדולי המקובלים בזמן מלחמות ישראל בעבר, תושבים רבים הצטרפו לתפילה.

 

חבורת המקובלים, ביקור אמש בחצות לילה בציון הרשב"י במירון, ומשם המשיכו לקבר רחל ומערת המכפלה. והערב קיימו כאמור בבאר שבע את תיקון "עמוד האש" , תפילה מיוחדת לעת מלחמה שחוברה על פי מסורת גדולי מקובלי ארץ ישראל.

 

התפילה נסמכת על תיקון שערך המקובל הרב יהודה פתיא בעת מלחמת העולם השנייה כאשר עלה חשש לפלישת הצבא הגרמני לישראל. התפילה המדוברת אף נאמרה בזמן מלחמת המפרץ על ידי זקן המקובלים דאז הרב יצחק כדורי.

 

את התפילה במקום הוביל הרב לוי יצחק לינקר ממוסדות "אור הרשב"י – מירון" שקרא את סדר התפילה המיוחדת יחד עם מקובלים רבים ואזרחים שהצטרפו באופן ספונטני לתפילה במקום.

 

לאחר התפילה תקעו המשתתפים השופרות, וציינו כי “זוהי כיפת ברזל רוחנית שמצטרפת לתפילות והאחדות המיוחדת בימים אלו בקרב כל עם ישראל. לכל אחד יש את התפקיד שלו ואנו נלחמים באמצעות הנשק שניתן בידנו וכוחו גדול, התפילות של עם ישראל".


צילום: אילן סבח


עמוד ענן, תפילה, מקובלים, באר שבע, תיקוןהוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.

הצג\הסתר כל התגובות
1. מי זה החסיד הזה ?(ל"ת)
18/11/2012
חסיד

הגב לתגובה
2. זה לא הישיבה שהיה עליה תחקיר שהיא לא קיימת???
19/11/2012
ליטאי שפוי
היה תחקיר באחד מערוצי הטלויזיה. כמדומני שזה הם. אחרי כזה תחקיר אין ברירה חייבים לקיים פעילות, אז לוקחים כמה ילדים ומבוגרים מהסביבה, תולים שלט גדול ויפה מביאים שופרות ומתחילים. אה.. וכמובן שכחתי, מביאים גם מצלמת סטילס ווידיאו, בלי זה לא עשינו כלום.
הגב לתגובה
3. תיקון המקובלים
19/11/2012
יוסף טובי
היה ברוך ה חזק
הגב לתגובה
4. ברכות
19/11/2012
B.b
יישר כח למארגנים היה מאד מרגש
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול

שידור של ערוץ ההידברות ממירון

אתר לדעתץ בשיתוף פעולה עם ערוץ ההידברות, מתכבד להגיש בפניכם שידור חי ממירון.

הכנות לקראת ההדלקה

בעוד כשעה יתחילו ההדלקות במירון. כעת משלמים את ההכנות האחרונות. לפניכם קצת תמונות מצלם לדעת, הנמצא במקום.

תיעוד: בר מצוות לבן הרה״צ מרימינוב שליט"א

קהל רב, בראשות אדמו"רים רבנים וראשי ישיבות הגיעו להשתתף בשמחת הבר מצוות לבנו של הרה"צ מרימנוב שליט"א. צפו בתיעוד גלרייה משמחת הבר מצווה.

תיעוד: האדמו"ר משומרי אמונים באתרא קדישא מירון

האדמו"ר משומרי אמונים הגיע לאתרא קדישא מירון, כמנהג אבותיו הק' להקדים לעלות בתוך ג' ימים לפני ההילולא, אחר התפילה הדליק האדמו"ר את המדורה על גג הציון, והגיע לבקר אצל הגה"צ גאב"ד מירון שליט"א.

ראש עיריית חיפה: לא יצליחו להרדים אותנו

יונה יהב אמר היום בפתח ישיבת הנהלת העיר בהתייחס לסערה סביב נושא זיהום האויר בעיר ואמר "כללי המשחק השתנו. בכל הנוגע לבריאות ילדנו, כשיש ספק – אין ספק! לא יצליחו להרדים אותנו".

הצלחה רבה לערב שיווק הפרויקטים החדשים בעמנואל

למעלה מ-100 מתעניינים השתתפו בערב השיווק שנערך ליישוב עמנואל. ראש המועצה גרשי הרחיב על המהפכה התורנית בעיר ועל איכות החיים המוצעת. למתעניינים הוצגו הפרויקטים של חברת 'ש.א.ג (ולול) בניה ופיתוח בע"מ' וקבוצת "הרי זהב".

משרד החקלאות פירסם את מחירי הירקות המיובאים בשנת השמיטה

מדובר בשמיטה הראשונה בה מפרסם המשרד את המחירים לטובת ציבור שומרי השמיטה. הנתונים מפורסמים אחת לחודש. הפרסום כולל את מחירי היבוא של התוצרת בכניסה לישראל ללא מכס והמחירים הסיטונאיים לשמיטה.

בעל השליטה ב'קול ברמה' מכר את חלקו ברדיו

גבי אדרי, שהיה בעל השליטה ברדיו 'קול ברמה' כשהחזיק ב-51% ממניות הרדיו, מכר את חלקו לאיש עסקים המקורב לצבי עמר השותף ברדיו קול ברמה. עד להסדרת האזרחות של הבעלים החדשים, המניות יישמרו בנאמנות אצל אריאל דרעי - מנכ"ל התחנה.

מי הזמר שביטל הופעה בתוניסיה בגלל אזהרת המסע?

צמד זמרים עלו לתוכנית חידודון בהגשת עמי מיימון וסיפרו על הופעה המתוכננת להם בתוניסיה בל"ג בעומר. אחד מהם ביטל את ההופעה והשני דווקא מתכנן לנסוע כרגיל. האזינו לקטע במלואו.

רבנים ואישי ציבור השתתפו בברית לבן היחצ"ן אבי יוספי

קשת רחבה של רבנים ואישי ציבור, לצד בני המשפחה, נטלו חלק בשמחת הברית לבנו של היחצ"ן אבי יוספי. בין המשתתפים: הגר"א עמרני - רב שכונת הר חומה, יו"ר לב מלכה ר' אהרן הברמן, חברי עיריית ירושלים, יוסי דייטש, יצחק פינדרוס וישראל קלרמן, ח"כ גילה גמליאל. מוטי גולד הגיע לאחל מזל"ט. לרך הנולד קוראים 'אמיתי'.

חדש ללג בעומר: לכל ישראל האיר בסוד תורה הבהיר

לרגל ל"ג בעומר יצא לאור שיר חדש בשבח רבי שמעון בר יוחאי ובגודל הלימוד בספר הזוהר הקדוש. "לכל ישראל האיר בסוד תורה הבהיר - יפקון ביה מן גלותא ברחמי". האזינו לשיר.

צפו: ליפא שמעלצר מתכונן להופעה בל"ג בעומר

גדול הזמר ליפא שמעלצר מזמין אתכם בסרטון וידאו להשתתף בתוכנית מיוחדת בשידור חי ביום ל"ג בעומר יחד עם חיים ישראל ובליווי תזמורתו של יואלי דיקמן. ומדוע הוא מזמין במנגינת אבל של לוויות?