מרן הגראי"ל שטיינמן: יש ללמוד ג' ימים ולילות ברציפות

המודעה שפורסמה הערב. צילום: אתר לדעת
המודעה שפורסמה הערב. צילום: אתר לדעת
מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, הורה היום ללמוד ג' ימים ולילות ברציפות בשל מה שהוגדר 'סכנת הגיוס'.במודעה נכתב: "מי ייתן וע"י הזכות הגדולה של לימוד התורה ברציפות תופר עצתם".
ירוחם שמואלביץ א' כסלו תשע"ג 01:17
X

בהודעה שפרסמו היום בערב איגוד מנהלי הישיבות, הם מביאים קריאת קוד בשמו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א, שאותה כתב היום עבור בני הישיבות הגדולות.

 

על פי קריאתו של מרן שליט"א, יש ללמוד ג' ימים ולילות ברציפות במשמרות, זאת בעקבות סכנת הגיוס של בני הישיבות.

 

במודעה נכתב: "מרן שליט"א נוכח לראות כי משנאינו נשאו ראש ומנסים לבצע חס ושלום את זממם בפועל. מי ייתן וע"י הזכות הגדולה של לימוד התורה ברציפות תופר עצתם.

 

במודעה נכתב עוד כי מרן הוסיף כי במקומו תאשר לא ניתן לקיים משמרות 24 שעות, לכל הפחות יקיימו שעות רצופות של לימוד בזמני סדרי הישיבה, כי כל לימוד ברציפות, כוחו לפעול הרבה בשמים".הגראי"ל שטיינמן, לימוד רצוף, סכנת גיוסהוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.

הצג\הסתר כל התגובות
1. לא בגלל המלחמה ?!
15/11/2012
היה ונברא
פלא והפלא. קטונו מלהבין. כסומים בארובה. חסרי דעת אנו ומעוטי בינה אנחנו. לעת כזאת, לו היתה יוצאת קריאת התמדת שלושה ימים רצופים בגלל המצב בחזית, שהם נלחמים בחזית, ואנו נלחמים בעזר כח התורה , "וחובל עול מפני שמן", כדרשת חז"ל הידועה, וכן הדרשה הידועה על הפסוק "מגן אם ייראה ורומח בארבעים אלף בישראל" - ניחא, אבל בגלל "גזירת הגיוס" ?! ודווקא לעת כזאת ?! הרבה יותר מתמוה, ותימה על תימה, על נותני עצת אחיתופל זו, הכי תפלה וחסרת טעם,, דווקא עכשיו.
הגב לתגובה
קצת הסבר
15/11/2012
י. בהיר
ראשית, המכתב נכתב לפני תחלתו של מבצע "עמוד ענן", שהחל רק אתמול לקראת ערב. שנית, המסר של המכתב והענין החשוב שהעלית קשורים זה בזה. כיהודים מאמינים בני מאמינים אנו יודעים שרדיפת לומדי התורה היא בעצמה עלולה לגרום ח"ו להמעיט ההגנה על העם היושב בציון ועל החיילים היקרים המוסרים נפשם. לכן אין כאן שום סתירה, כי הלימוד יועיל לסיבה ולמסובב גם יחד.
הגב לתגובה
היא הנותנת
15/11/2012
אנא
המלחמה בלומדי התורה, מביאה עלינו את כל הצרות והאסונות, והלוואי ישכלו להבין אלו המנסים להיצר את לומדי התורה בארץ ישראל, כי הם הם הגורמים בידיים לכל הצרות והמלחמות האלו, ובשעת המפזרים כנס, ולכן צריך כעת להתחזק יותר בלימוד התורה כקריאתו של מרן רה"י, ובשעה שהקול קול יעקב וגו', והפלא ופלא איך שעוד בטרם בא לנו המלחמה צפה מרן רה"י ברוח קודשו במתרחש לבוא, ברוך שנתן עולמו לשומרים
הגב לתגובה
חבל מאד
15/11/2012
מתתיהו
מה חבל שהיה ונברא מנסה את כוחו בעת כזו קשה להוסיף שמן למדורה. וד"ל. אנא ממך תנייעס כמה שבא לך רק אל תעז לפגוע בגדולי ישראל!!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול

השנה הקשה ביותר לחרדים - ליצמן מסכם שנה

חבר הכנסת יעקב ליצמן מסכם את השנה שחלפה, ומגדיר אותה כשנה הקשה ביותר לציבור החרדי מאז נכנס לפעילות ציבורית, ומסביר מה הייתה הסיבה לכך שאויבי הציבור החרדי לא יכלו עלינו בשנה זו, לפי דעתו, גדולי ישראל וכוח האחדות.

93% מהציבור החרדי מרוצה מנציגיו בכנסת

כך עולה מסקר מדד השלום, זאת בניגוד ליש עתיד, שרק ארבעים אחוז מאלה שהצביעו להם בכנסת, מרוצים מתפקוד המפלגה. עוד בסקר: ההשפעה של צוק איתן ודאעש על הביטחון הלאומי, יותר אנשים מאמינים כי בשנה הקרובה המצב ישתפר.

על מה בכה מרן כאשר היה אונן?

במהלך מעמד עצרת זיכרון למרן הגר"ע יוסף זצ"ל, סיפר בנו רבי דוד יוסף, כי לאחר פטירת אביו של מרן, היה מרן מאוד נסער, לשאלתי למה הוא נראה כך, ענה מרן: קשה לי שאסור לי ללמוד. - צפו בגלריה מהעצרת.

הראב"ד: יש גזירות שמרגיזים את הקב"ה

בלילה הראשון של סליחות דיבר הגר"מ שטרנבוך לבחורי ישיבתו ואמר כי הגיור, הגיוס, השבת וחוסר האחדות מרגיזים את הקב"ה, ולכן אנו צריכים לעורר רחמי שמים מרובים. צריך להיזהר בתפילה בכוונה, ולהקפיד יותר על עניית אמן.

יוסי דייטש וברקת חנכו מחדש את שכונת זכרון משה

לאחר ששכונת גאולה לאורך מלכי ישראל שופצה ותוקנה, חנך ראש העיר ניר ברקת ומ"מ יוסי דייטש, הממונה על המע"ר (מרכז עסקים ראשי) החרדי, עוד שכונה בירושלים ששודרגה ושופצה בעלות עשרות מיליוני שקלים: זיכרון משה ודוד ילין.

קבינט הדיור אישר: מעל מיליארד שקל לחידוש שער העיר לירושלים

היום נחתם הסכם פיתוח אזור הכניסה לעיר שאושר על ידי קבינט הדיור. מטרת ההסכם הינה לאפשר את פיתוחו של אזור הכניסה לעיר, בשטח כ-211 דונם, ולהפכו לרובע עירוני המותאם לפעילות עסקית אינטנסיבית הכולל שימושים מעורבים.

אשראי ישיר בסכום של עד 400 אלף שקל בלחיצת כפתור

בנק הפועלים הכריז השבוע על מהלך חסר תקדים בבנקאות בישראל ומשיק מוצר חדש "אשראי ברגע לעסקים" – הלוואה עד 400 אלף שקל לעסקים קטנים, בלחיצת כפתור באתר הבנק וללא צורך להגיע לסניף.

סדרות היין האיכותיות של יקבי ברקן זכו לפרסים בינלאומיים

עם סיום השנה יקבי ברקן מציגים את סדרות האיכות שזכו בשנה החולפת לפרסים יוקרתיים בינלאומיים ● מרכז המבקרים המפואר ייפתח גם בימי חול המועד סוכות.

משה אבוטבול כובד בכתיבת 'משה' - גלריה

ממשה עד משה: בהכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד בבית שמש, כובד ראש העיר משה אבוטבול בכתיבת המילה 'משה' בפסוק המסיים את ספר התורה. - צפו בתיעוד.

השר ארדן: חובת התקשורת לסקר באופן שוויוני את המגזר החרדי

שר התקשורת גלעד ארדן השתתף בטקס סיום קורס תקשורת עבור הציבור החרדי ואמר שישמח שהשידור הציבורי החדש ישלב בתוכו עיתונאים חרדים. "לצערי, במשך שנים, המגזר החרדי סובל מהדרה בתקשורת בישראל- קולו כמעט ואינו נשמע".

האזינו: ניגון קדיש החדש של צאנז קלויזנבורג

הניגון החדש קדיש - הקפה, שהולחן ע"י ראש המשוררים בחצר הקודש הרה"ח מוה"ר אברהם יצחק בריסק הי"ו גבאי בית המדרש הגדול, מבוצע ע"י חברי מקהלת חסידי צאנז קלויזענבורג לקראת הימים נוראים ושמחת תורה הבעל"ט. - האזינו

גיל בן חיים מגיש 'אבינו מלכנו' - האזינו

בשלהי חודש אלול, אחרי עשור של שתיקה, משחרר הזמר והיוצר גיל בן חיים שיר חדש: אבינו מלכנו – בכדי לעורר לנו את הלב ולהכין אותו לימי התשובה. - האזינו.