מרן הגראי"ל שטיינמן: יש ללמוד ג' ימים ולילות ברציפות

המודעה שפורסמה הערב. צילום: אתר לדעת
המודעה שפורסמה הערב. צילום: אתר לדעת
מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, הורה היום ללמוד ג' ימים ולילות ברציפות בשל מה שהוגדר 'סכנת הגיוס'.במודעה נכתב: "מי ייתן וע"י הזכות הגדולה של לימוד התורה ברציפות תופר עצתם".
ירוחם שמואלביץ א' כסלו תשע"ג 01:17
X

בהודעה שפרסמו היום בערב איגוד מנהלי הישיבות, הם מביאים קריאת קוד בשמו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א, שאותה כתב היום עבור בני הישיבות הגדולות.

 

על פי קריאתו של מרן שליט"א, יש ללמוד ג' ימים ולילות ברציפות במשמרות, זאת בעקבות סכנת הגיוס של בני הישיבות.

 

במודעה נכתב: "מרן שליט"א נוכח לראות כי משנאינו נשאו ראש ומנסים לבצע חס ושלום את זממם בפועל. מי ייתן וע"י הזכות הגדולה של לימוד התורה ברציפות תופר עצתם.

 

במודעה נכתב עוד כי מרן הוסיף כי במקומו תאשר לא ניתן לקיים משמרות 24 שעות, לכל הפחות יקיימו שעות רצופות של לימוד בזמני סדרי הישיבה, כי כל לימוד ברציפות, כוחו לפעול הרבה בשמים".הגראי"ל שטיינמן, לימוד רצוף, סכנת גיוסהוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.

הצג\הסתר כל התגובות
1. לא בגלל המלחמה ?!
15/11/2012
היה ונברא
פלא והפלא. קטונו מלהבין. כסומים בארובה. חסרי דעת אנו ומעוטי בינה אנחנו. לעת כזאת, לו היתה יוצאת קריאת התמדת שלושה ימים רצופים בגלל המצב בחזית, שהם נלחמים בחזית, ואנו נלחמים בעזר כח התורה , "וחובל עול מפני שמן", כדרשת חז"ל הידועה, וכן הדרשה הידועה על הפסוק "מגן אם ייראה ורומח בארבעים אלף בישראל" - ניחא, אבל בגלל "גזירת הגיוס" ?! ודווקא לעת כזאת ?! הרבה יותר מתמוה, ותימה על תימה, על נותני עצת אחיתופל זו, הכי תפלה וחסרת טעם,, דווקא עכשיו.
הגב לתגובה
קצת הסבר
15/11/2012
י. בהיר
ראשית, המכתב נכתב לפני תחלתו של מבצע "עמוד ענן", שהחל רק אתמול לקראת ערב. שנית, המסר של המכתב והענין החשוב שהעלית קשורים זה בזה. כיהודים מאמינים בני מאמינים אנו יודעים שרדיפת לומדי התורה היא בעצמה עלולה לגרום ח"ו להמעיט ההגנה על העם היושב בציון ועל החיילים היקרים המוסרים נפשם. לכן אין כאן שום סתירה, כי הלימוד יועיל לסיבה ולמסובב גם יחד.
הגב לתגובה
היא הנותנת
15/11/2012
אנא
המלחמה בלומדי התורה, מביאה עלינו את כל הצרות והאסונות, והלוואי ישכלו להבין אלו המנסים להיצר את לומדי התורה בארץ ישראל, כי הם הם הגורמים בידיים לכל הצרות והמלחמות האלו, ובשעת המפזרים כנס, ולכן צריך כעת להתחזק יותר בלימוד התורה כקריאתו של מרן רה"י, ובשעה שהקול קול יעקב וגו', והפלא ופלא איך שעוד בטרם בא לנו המלחמה צפה מרן רה"י ברוח קודשו במתרחש לבוא, ברוך שנתן עולמו לשומרים
הגב לתגובה
חבל מאד
15/11/2012
מתתיהו
מה חבל שהיה ונברא מנסה את כוחו בעת כזו קשה להוסיף שמן למדורה. וד"ל. אנא ממך תנייעס כמה שבא לך רק אל תעז לפגוע בגדולי ישראל!!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול

אושר מינוי ארדן לשר - "אני הולך לעבוד קשה"

מליאת הכנסת אישרה את מינויו של גלעד ארדן לשר לבטחון פנים, לעניינים אסטרטגים והסברה. גם השר זאב אלקין תמך במינוי. ארדן הסביר מדוע החליט להצטרף לממשלה. "הובטחו לי הכלים המתאימים".

הרה"ר: ההשמצות ברשת גובלות באיסור "לא תרצח"

מנהל סניף במשרד הפנים גרם השבוע למותו לאחר שהשמיצו אותו ברשת החברתית כי הפלה אנשים על בסיס גזעני. הגר"ד לאו אומר היום בתגובה: הצעד שהוא עשה צעד חמור ביותר של נטילת נשמה שאין שום היתר לו.

האדמו"ר מלעלוב בתפילה בקבר שמעון הצדיק

בערב חג השבועות הגיע האדמו”ר מלעלוב שליט”א עם חסידיו לתפילת בקבר שמעון הצדיק בירושלים. מהתפילה המשיך האדמו"ר למעמד המבחן הראשון במפעל התורה 'חביבותא דרבי שמעון' לחברי חבורת הבחורים.

צפו: המונים אמש בריקודים בקבר דוד המלך

אלו שלא הספיקו להגיע במהלך חג השבועות להר ציון, אל קבר דוד המלך, אשר יום השנה לפטירתו חל בחג, הגיעו אמש לקבר לתפילות ובקשות. מחוץ לציון נערכו ריקודי שמחה בליווי תזמורת. החגיגה נמשכה עד השעות המאוחרות בלילה.

הראשל"צ הג"ר יצחק יוסף ישבות בשכונת 'הר חומה'

התרגשות רבה בקרב תושבי השכונה לקראת הגעתו השבת פרשת 'נשא'. הראשל"צ נענה לבקשת הגר"א עמרמי רב קהילת 'חסדי שמואל' ומרבני השכונה. הראשון לציון אכן השיב בשמחה רבה כי אכן ישתדל להגיע למרות הלו"ז הצפוף.

רכסים: 'ערכת ליל שבועות' תחולק לבתי הכנסת

במועצה המקומית רכסים ישלימו היום את חלוקת עשרות ערכות "ליל שבועות" שיחולקו לגבאי בתי הכנסת והיכלי הישיבות ברכסים ויוצבו לרווחת אלפי הלומדים בליל חג השבועות. הערכות כוללות כיבוד עשיר.

מיום שני: מחיר העמדת רכב לטסט יופחת ל- 265 ש"ח

הפעימה השניה של הוזלת ה"טסטים" יוצאת לדרך מיום שני: מחיר העמדת רכב למבחן נהיגה מעשי יופחת ל- 265 שקלים בלבד. השר כץ: מדובר ביישום הפעימה השניה של הפחתת תעריפי ה"טסטים" המוזלים לעומת מחיר שהגיע לכ- 500 שקלים.

משרד הכלכלה: האשראי לעסקים קטנים ממשיך לעלות

משרד הכלכלה ל- OECD: "שיעור האשראי הבנקאי לעסקים קטנים ובינוניים ממשיך לעלות והגיע ב-2014 ל-47.3% מכלל האשראי הבנקאי לעסקים". כך עולה מנתוני הדיווח השנתי שהגישה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

ליברמן מציג: מתי קוראים את מגילת רות?

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן תקף את כוונת הממשלה החדשה לבטל את "חוק צוהר" להקלה בגיור, וציין את הסמיכות לחג השבועות בה קוראים את מגילת רות. אלא שליברמן כנראה לא ידע מתי קוראים את המגילה.

צפו בתיעוד: בר מצווה לבנו של אבא טורצקי

בנו של הרב אבא טורצקי, אלעזר מנחם, חגג אתמול בר מצווה באולמי שערי העיר בירושלים. באירוע השתתפו אדמו"רים, רבנים, חברי כנסת, אישי ציבור וקהל רב. הצלם שלומי כהן השתתף, ומגיש תיעוד.

האזינו: ראו באורי - הלהיט החדש של אודי דוידי

הזמר והיוצר אודי דוידי לא נח לרגע. קצת יותר משנה אחרי האלבום האחרון מחכה לשקט, הוא מבלה בימים אלה באולפני ההקלטות בדרך לאלבום שביעי וחדש. האזינו לסינגל מתוך האלבום הבא: "ראו באורי".

צפו: נשפנים מקליטים באולפן לקראת אלבום בעלזא

לאחר חג שבועות ולקראת חתונת נכד האדמו"ר מבעלזא שליט"א צפוי לצאת אלבום חדש של חסידי בעלזא. הנה טעימה קטנה ממה שהולכים לשמוע באלבום שעל העיבוד המוסיקלי מופקד המעבד המוכשר עמי כהן ועל המקהלה מנצח פנחס ביכלר ממקהלת מלכות.