האם עצי המשכן וקורות בית ראשון מושמדים באש?

האם עצי המשכן וקורות בית ראשון מושמדים באש?
קורות עץ שתוארכו לימי בית הראשון, שעל חלקם נמצאו סימנים שמדובר בקורות המשכן, ועצי הלבנון שקיבל שלמה המלך מחירם מלך צור, נשרפו והושמדו הבוקר בהר הבית. צפו בשריפת העצים.
חיים ברקוביץ י"ט חשון תשע"ג 12:58
X

קורות עץ שתוארכו לימי בית ראשון, והסימנים מעידים עליהם כי מדובר בעצי המשכן ועצי הלבנון, נשרפו הבוקר בהר הבית על ידי ערביי המקום.

 

מדובר בקורות עץ שחלקם תוארכו לימי בית ראשון, ונמצאו עונים להגדרות עצי הלבנון ששלמה המלך קיבל מחירם מלך צור, ועל אחרים נמצאו שרידי זהב שמעלים את הסברה כי מדובר בקורות המשכן.

 

בעבר כבר ניסו הערבים להיפטר מהם פעמים רבות. הקורות הועברו ממקום למקום בהר הבית ונחשפו לגשם ושמש, חלקים הושלכו והוצתו להסקה תחת דודי בדיל שהוואקף התיך במקום, ולאחר עתירות ופניות התחייבה רשות העתיקות לשמור ולהגן עליהם.

 

אירגוני המקדש תמהים על שריפת הקורות והעצים בהר הבית, וקוראים לממשלה להגן על קדשי ישראל, "אין מקום לשריפת עצים בהר הבית, גם לו לא היה בהם ערך היסטורי, וגם אם מקורם בבנייה המוסלמית שנבנתה על חורבותינו, והוחלט לזורקם ולהשליכם אסור לזהם בשריפתם את האתר הקדוש. השריפה המסתורית, וללא שניתנה שום הודעה לציבור, מעלה חשש כבד שמדובר בכוונה להשמיד את שרידי המקדש והמשכן ולהעלים את שורשי העם היהודי מן המקום הקדוש".

 

משה פייגלין הביע זעזוע מהמתרחש בהר, תחת עיניהם העצומות של ממשלות ישראל, שהפנו עורף לסלע קיומינו בארץ, והביע תקווה שהעם בישראל יבחר במנהיגות יהודית שתגן על הר מקדשנו ותחזיר לשם את בית חיינו.הר הבית, משכן, עצי הלבנון, שריפההוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.

הצג\הסתר כל התגובות
1. מזעזע
04/11/2012
87
שועלים הילכו בו
הגב לתגובה
2. מקור
04/11/2012
אלי
http://myrightword.blogspot.com/2012/11/the-burning-of-historic-wooden-temple.html#links
הגב לתגובה
3. זה אומר ש:
04/11/2012
מני
שריפת בית אלוקינו נמשכת עד היום הזה ממש!!
הגב לתגובה
4. אל תגזימו
04/11/2012
ימיני
עצים מבית ראשון! עצים מהמשכן! באמת, אל תגזימו. מי תיארך אותם? בית ראשון נחרב ונשרף, הר הבית נחרש בעונותינו הרבים, ועד עכשיו מתגלגלים עצים מהמשכן? נו, זו סיבה למסיבה לימין הקיצוני לקום ולצעוק, אבל קצת שפיות לא תזיק לנו.
הגב לתגובה
5. עצי המישכן
04/11/2012
דרשן כהן פנחס אלחנן
הר הבית לא בידינו
הגב לתגובה
6. לא הבנתי מה הרעיון לשרוף(ל"ת)
04/11/2012
הרשל'ה מזרחי

הגב לתגובה
7. לא הבנתי מה הרעיון לשרוף(ל"ת)
04/11/2012
הרשל'ה מזרחי

הגב לתגובה
8. אפשר להרגע
05/11/2012
דוד
עצי המשכן לא שירפו כי עצי שיטים עומדים היינו עומדים לעולם. כך הובטח לנו בתורה. עצי הלבנון שמהם נבנה בית ראשון נשרפו זה מכבר עם חורבן הבית העצים שהערבים שורפים כנראה שזה פיגומים שעטפו את תיפלתם מאז השיפוצים לפני חמש שנים.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול

נמשתה גופתו של בחור הישיבה שטבע בבית זית

אחריי שעתיים של חיפושים באמצעות צוללנים במאגר 'בית זית', לפני זמן קצר נמשתה גופתו של בחור הישיבה שטבע שם למוות. מדובר בבחור מרמת שלמה בירושלים, בן למשפחה מוכרת בעיר.

ברקת דחה את הדיון בספורטק ובבית כנסת

בסיומה של דרמה במהלכה נראה היה כי הנציגים החרדיים בעיריית ירושלים יפוטרו מהקואליציה החליט ראש העיר לדחות את הדיון לאישור התקציב לפרוייקט הספורטק. במקביל נקם ראש העיר בנציגים החרדיים.

האדמו"ר מבעלזא הגיע למערת המכפלה

לקראת חתונת נכדו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א, הגיע הערב האדמו"ר אל מערת המכפלה כשהוא מלווה בחסידיו. ההגעה היא המשך למסע בעיירת בעלזא שם השתטח על קברי אבותיו.

שמחת האירוסין בבית פרמישלאן - בוטושאן - גלריה

שמחת האירוסין לבנו של האדמו"ר מפרמישלאן עם בת האדמו"ר מבוטושאן, נכדת האדמו"ר מאלכסנדר זצוק"ל. צפו בתיעוד גלריה משמחת האירוסין כפי שתועד על ידי הצלם בעריש פילמר.

משרד התחבורה אישר: שדרוג התחבורה בבית שמש

בין השיפורים המשמעותיים: תגבור קווי הפנים בתוך בית שמש, הקו לבני ברק יפוצל לשני קווים נפרדים האחד מרמה ג' וא' והשני ומרמה ב' והקריות החרדיות ויופעל ע"י חברת 'סופרבוס', הקו לאלעד ימשיך לשכונות החרדיות בפ"ת.

ביתר: 35 תושבים הצטרפו למשטרת ישראל

בשל האירועים האחרונים שהתרחשו בעיר ביתר עילית, יצאו במשטרה בקריאה לתושבי העיר להתנדב למשמר השכונתי על מנת להגביר את תחושת הבטחון בעיר. לאחר סיום הקורס, הם פתחו בסיורים ראשוניים.

צפו: וולוו הדגימה כמה היא בטוחה ודרסה צופים

הדגמת מערכת הבטיחות של חברת הרכב 'וולוו' הפכה לסרטון ויראלי שעשוי לפגוע ביצרנית הרכב שביקשה להציג בטיחות ואי פגיעה בעצמים, אך בפועל דרסה את הצופים. צפו בסרטון

עובדי הרכבת הודיעו: מיום ראשון שביתה ברכבת

ועד עובדי רכבת ישראל הודיע כי במסגרת סכסוך עבודה, הוא מודיע על שביתה של תנועת הרכבות החל מיום ראשון הקרוב. הדבר בא בעקבות מה שהם מגדירים הפרת הסכמים מצד הנהלת הרכבת. שביתה זו מצטרפת לשביתת הפתע של הנמלים אמש.

מזהים? מיהו הח"כ שלכד נחש הלילה

באמצע הלילה התגלה נחש בכניסה לבניין בו מתגורר הח"כ החרדי בשכונת רמות הירושלמית. הח"כ הפעיל לא איבד עשתונות, ובתום מרדף קצר, ובעזרת מקל שבידו, הצליח לרוצץ את ראשו של הנחש. מזהים?

הרב קריספל חיתן את בתו

הרב אמיר קריספל מזכירו של מרן הגר"ע יוסף זצוקל"ה, חיתן את בתו וכולם הגיעו לאחל מזל טוב. רבנים, חברי כנסת, אישי ציבור ואנשי עסקים. גם לדעת היה שם.

מאחורי הקלעים: היסטוריה מוזיקאלית בבעלזא

בימים אלו מגיעה הפקת הענק 'חביבין' – ניגוני חסידי בעלזא, לישורת האחרונה. זאת כמובן, לקראת החתונה הגדולה בחצר שתתקיים שבוע הבא. כל מה שרציתם לדעת על האלבום המושקע בתופסת הצצה חטופה אל מאחורי הקלעים – בסרטון שלפניכם.

פרויקט "רילקס" עם ברוך לווין ושמחה ליינר - המיקס

בימים אלו, רואה אור האלבום החדש והשלישי בסדרת פרויקט "רילקס". כשהפעם צורפו לפרויקט שניים מהקולות הטובים ביותר במוסיקה החסידית-יהודית: ברוך לווין ושמחה ליינר. האזינו לסמפלר מתוך האלבום.