כ"ט שבט תש"פ
חיים ברקוביץ י"ט חשון תשע"ג    19:24 הרב פירר: "אני בעד חיסון נגד שפעת"

העסקן הרפואי הרב אלימלך פירר, אומר בפגישה עם משלחת קופ"ח 'מאוחדת', כי הוא תומך בצורך להתחסן נגד שפעת. הנתונים הסטטיסטיים מכל העולם מצביעים על כך, שהחיסון מונע תחלואת חורף והידבקות במחלה.

משלחת מטעם מאוחדת בראשותם של ד"ר דוד מוסינזון מנהל החטיבה הרפואית, ד"ר דוד מורל מנהל היחידה לתיאום מגזרים, טל שאול מנהל מחוז ירושלים והר"ר משה ברים, מנהל השיווק במחוז ירושלים, נועדה עם הרב פירר, במשרדי "עזרה ומרפא" בבני ברק. הפגישה הוקדשה לדיון בשאלה כיצד לעודד את ציבור המבוטחים להתחסן נגד השפעת העונתית.

 

במהלך הפגישה אמר הרב פירר כי הוא תומך בצורך להתחסן נגד שפעת. הנתונים הסטטיסטיים מכל העולם מצביעים על כך, שהחיסון מונע תחלואת חורף והידבקות במחלה. עבור אלה המצויים בקבוצות הסיכון החיסון יכול לא רק למנוע תחלואה, אלא גם להציל חיים.

 

טל שאול, מנהל מאוחדת מחוז ירושלים ציין, כי הציבור החרדי, כמו גם ציבורים אחרים, אינו מודע דיו לחשיבות קבלת החיסון נגד שפעת. מתבקש הצורך, שבעלי סמכות המהווים אוטוריטה בתחום הרפואה ודעתם מוערכת בעיני הציבור – יעודדו את הציבור להתחסן נגד שפעת.

 

נציגי מאוחדת העלו את התחזיות של רשויות הבריאות, בארץ ובעולם, באשר להתפרצות השפעת במהלך חודשי החורף.

 

 ד"ר מוסינזון ציין, כי החיסון נגד שפעת, מומלץ וניתן חינם לכלל האוכלוסייה, ובייחוד לקבוצות הסיכון, בני 65 ומעלה והחולים במחלות כרוניות. "חשוב לחסן גם את הילדים כדי שהם לא יעבירו את המחלה לשאר בני המשפחה".

 

ד"ר מורל הדגיש כי, שפעת יכולה להיות מחלה מסוכנת ולגרום לסיבוכים קשים לנמנים על קבוצות הסיכון.  החיסון הוכיח עצמו כיעיל, אינו גורם לתופעות לוואי, מגן על בריאותנו ובריאות ילדינו, הטעים ד"ר מורל.


כשפירר הפתיע רגע לפני 'כל נדרי' י"א תשרי תשע"ו
הארץ ממליץ: הדלקת משואה ע"י הרב אלימלך פירר ג' אייר תשע"ה
הרב אלימלך פירר יקבל השנה את עיטור הנשיא ח' תשרי תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. חיסון שפעת ורב פירר
07/11/2012
רופא ותיק
עם כל הכבוד לרב פירר הוא ניזון ממה שרופאים וסוחרי תרופות אומרים לו. אני בתור רופא ותיק ובעל אכפתיות אמיתי על מטופלים שלי לא סומך על סוחרים כלל וכלל. וגם לא על דיווחי מחקרים של אגודות רופאים כי אני יודע 100% שהם אף פעם לא נותנים המידע השלם מהמחקר, וגם רוב המחקרים לא נעשים בשלמות או ביושר! עובדות בשטח והמידע הנסתרת ע"י החברות יצור מהציבור מוכיחים שחיסון שפעת מועיל רק באחוזים מעתים והתופעות לוואי יותר מצוי מהתועלת ואפילו בהרבה מקרים מסוכנים ואף קטנליים. אני לא לוקח חיסון זה, לא נותן לבני משפחה ולא לחברים ולא ממליץ למטופלים שלי. בגלל שהקו"ח דורש אני פשוט שואל למטופל "האם את/ה מעונין בחיסון שפעט?" תדעו שכל הענין של חיסונים זה עסק של המון הון של רווחים אדירים כל הדרך. גם הקו"ח מריווח טוב מהממשלה על זה. החברות וממשלות מרוויחים טוב וחלק הכסף הולך למחקר וייצור אמצעי לוחמה ביולוגי!!!! אני לא מוכן לממן את זה!
הגב לתגובה
2. עובדה היא שאין חולים אחר החיסון
07/11/2012
חכם בלילה
זה שכבוד הרופא כותב שפעעט, אינו חידוש, כמו יתר המרשמים שאנו מקבלים מידי רופאים נאורים.... ודי לחכימא, אבל ההכרח לא יגונה להודיע, שכל המתחסן - אינו חולה בחורף בשפעת. היש למישהו מהמעייינים הנכבדים כאן מידע אחר ?!
הגב לתגובה
תגובה למספר 1
07/11/2012
דרשן כהן פנחס אלחנן
אני חוש שהרופא צודק במאה אחוזים אני לצערי חולה בעשר שנים האחרונות לא קבלתי חיסון לשפעת יושבים בבית 3 עד 5 ימים ורפואה לכל חולי עמו ישראל ואימרו אמן.
הגב לתגובה
הצחקת אותי
08/11/2012
מחוסן
למדת שבע שנים רפואה ואפילו לכתוב עברית אינך יודע , איך נסמוך על חוות דעתך ?!
הגב לתגובה
חסרים רופאים מחו"ל???
11/11/2012
ממש
ובשביל חוצניק הוא כותב מעולה!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות