י"ח אב תשע"ט
חיים ברקוביץ י"ט חשון תשע"ג    19:30 רשת 'שובו' קיימה ערב הוקרה לגר"א פאם מארה"ב

רשת בתי הספר 'שובו' קיימה ערב הוקרה לגר"א פאם מארה"ב על מסירותו לשגשוג הארגון שנוסד ע"י אביו , הגאון הרב אברהם פאם זצ"ל.

באירוע חגיגי שהתקיים בהשתתפות חברי הנהלת 'שובו' ורבני בתי הספר של הרשת, נחלק כבוד והוקרה לאורח הכבוד מארה"ב הרה"ג רבי אהרן פאם שליט"א, על מסירותו הרבה עבור רשת הקירוב שנוסד ע"י אביו, הגאון הגדול הרב אברהם פאם זצ"ל.

 

בראש חברי ההנהלה עמדו הרב אברהם בידרמן יו"ר שובו בארה"ב, הרה"ג רבי משה זילברברג שליט"א מההנהלה הרוחנית של שובו, ומנכ"ל 'שובו' בישראל הרב חיים מיכאל גוטרמן.

 

רבני בתיה"ס שנטלו חלק באירוע טרחו ובאו מערי הפריפריה הרחוקות ברחבי הארץ בהן פועלות בתי הספר 'שובו', מנצרת בצפון ועד באר שבע שבדרום.

 

בתום סבב ביקורים של הגר"א פאם בבתי הספר של הרשת ברחבי הארץ, במהלכם רווה נחת והנאה רבה בראותו את פירות אביו הגאון זצ"ל, שעמל ביגיעה רבה תוך שהקדיש במשך שנים רבות מחייו לטובת הפרויקט, התקיימה התכנסות במלון רמדה בירושלים.

 

הגאון הרב משה זילברברג שליט"א, מחברי הנהלת 'שובו' הביע את שמחתו הרבה לראות את הרב אהרן פאם לאחר שלא ראהו מזה תקופה ארוכה, וכן שמחתו הרבה בראותו את רבני בתי הספר החדשים. על שמחתו הכפולה בירך הרב ברכת שהחיינו בשם ומלכות וריגש ביותר את הקהל הקדוש.

 

מנכ"ל הארגון הרב גוטרמן פתח בהודאה ליו"ר המשותף של הנהלת שובו בארה"ב הרב יוסף הוך שיזם את ערב ההוקרה לר"א פאם. אח"כ הוא הגיש סקירה נרחבת על הגידול המבורך של 'שובו' במהלך השנים, בתארו את מסירות נפשו של הגר"א פאם זצ"ל להבטיח את שגשוגו והצלחתו של ארגון ההצלה ליהודי רוסיה.

 

כמו כן תיאר הרב גוטרמן את "ניסי שובו" – סיפורים מאלפים על הסייעתא דשמיא המלווה את פעילות הארגון לאורך שנים. דוגמא אחת שהובא התייחס לפתיחת ביה"ס בערד לפני מספר שנים. ערב לפני פתיחת שנה"ל הנהלת בית הספר היתה חייבת לגייס סכום של 25,000$ באופן מיידי על-מנת לאפשר את פתיחת ביה"ס ושנה"ל. באופן ניסי, באותו לילה ממש אורח לא צפוי הגיע לביתו של הרב גוטרמן ובידו מעטפה. תרומה לשובו – בדיוק על-סך 25,000$.

 

הרב גוטרמן סיים את דבריו והזכיר כי שאל את הגר"א פאם זצ"ל בתום עשור של פעילות שובו, "במה עלינו להתמקד בעשור הבא?". התשובה היתה נחרצת: "יש להתמקד עכשיו גם בבני המשפחה של התלמידים. חובת 'שובו' לא רק להשקיע בחינוך הילדים, אלא אף לפעול בקרב ההורים והמשפחות".

 

הרב פאם הוסיף כי "ההתמודדות מתחילה בכיתות הלימוד, אך משם היא ממשיכה לבתי התלמידים והמשפחות". כתוצאה מכך רבני בתי הספר מעבירים כיום עשרות שיעורים שבועיים וחודשיים, מארגנים סמינרים ומתפקדים למעשה כרבני קהילה לכל דבר ועניין, כאשר הקהילה מורכבת מהורי תלמידי בתי הספר.

 

מצגת קצרה המחישה את הגידול המבורך של 'שובו' בשני העשורים האחרונים. חברי הצוות והרבנים כאחד השתוממו לראות תמונות היסטוריות של בנייני בתי הספר עוברים שיפוצים נרחבים, ההופכים בניינים שוממים ומוזנחים לקמפוסים מרהיבים.

 

דברי סיום נאמרו ע"י אורח הכבוד, הרב אהרן פאם שליט"א. בדבריו התייחס להנהגות ומעשים טובים אותם ראה באביו הגדול זצוק"ל. "אבי לא רק למד תורה עם התלמידים אלא גם למד עמם דרך החיים – חסד ומידות". הרב פאם ציין את דברי הרד"ק על הפסוק "ויטע אשל בבאר שבע", "אשל" ר"ת של אכילה, שתיה, ולויה. אברהם אבינו ע"ה נטע אשל בלימוד תלמידיו כיצד לקיים חסד זה.

 

הרב פאם ברך את רבני בתיה"ס של 'שובו' שיזכו לקיים את תפקידם על הצד הטוב ביותר, ואת הילדים שימשיכו במסעם הרוחני. שכולם – רבנים, תלמידים והורים – יקיימו יחד את חזון הגאון הגר"א פאם זצ"ל "וכל בניך לימודי השם".


רבים בשמחת בית השואבה של 'שובו בנים' י"ט תשרי תשע"ח
ילדי כיתה א' הגיעו ל'חומש סעודה' אצל הרב ברלנד כ"ג תמוז תשע"ז
הרב ברלנד: מי שלא מסוגל לקבל בזיונות שיעזוב אותנו א' אדר תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה