ה' תמוז תשע"ח
לדעת להתמודד
רחלי לוין כ"ט סיון תשע"ח    14:07 הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים

יועצות חינוכיות ביום העיון: "הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה', עושה הכל בכדי לדאוג לכל צרכי המטופל הדתי והחרדי ובני משפחתו". המפגש הייחודי נערך ביוזמת המחלקה לעבודה סוציאלית בבית החולים.

הצלחה רבה ליום העיון שנערך בהדסה עין כרם, ל-70 יועצות חינוכיות מהמגזר החרדי במטרה לחזק את שיתוף הפעולה בין בית הספר לבית החולים בדרכי התקשורת, התמיכה והטיפול הנכון בילדים צעירים שלמרבה הצער, אחד מן ההורים חולה במחלת הסרטן.

יום העיון זכה לברכת הדרך מצד פרופסור תמר פרץ, מנהלת מכון שרת וכן מצד גברת אלה אלגרסי, מנהלת אגף יעוץ שפ"י במשרד החינוך.

המפגש הייחודי נערך ביוזמת המחלקה לעבודה סוציאלית בבית החולים, הכולל את הסטודנטיות לעבודה סוציאלית- נילי רוזנפלד-צפר ואביב בראון, ובהדרכתן של תמר כהן ואילת שוורץ, עובדותסוציאליות במכון שרת.

האירוע נפתח בדברי ברכה של מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית אסטל רובינשטיין ומפקחת יעוץ חינוכי מחוז חרדי במשרד החינוך יהודית כהן וצוות מדריכות שפ"י בתחום מצבי משבר וסיכון שרה פינץ ומירי בינדר. כולן הציגו את המצב הייחודי והרגיש המתקיים בבית בו אחד מן ההורים חולה במחלת הסרטן ואת כל אשר עובר על המשפחה ושאר בני הבית, בדגש על הילדים ועל ההשלכות על התפקוד הרגשי, הלימודי והחברתי בבית הספר.

יום העיון הינו נדבך נוסף בדאגתה והשקעתה של הדסה בשיתוף הפעולה עם הקהילה החרדית הניכרת בקיום ימי עיון שונים, כנסים רפואיים לנשים או לחולים המתמודדים עם מחלות מסוימות, ופרויקטים שונים בתחום לב האישה ודאגה לבריאותו.

במהלך האירוע ניתן מידע ביו-פסיכוסוציאלי רלוונטי על ההשלכות של מחלת הסרטן שמופיעה אצל אחד ההורים – כפי שהן באות לידי ביטוי אצל הילדים בגילאי תלמוד תורה ובית הספר. ביום העיון החשוב ניתנו אף כלים ודרכים לטיפול הנכון בילדים להורים כאלו, העוברים בעצמם טלטלה קשה ביותר ועולמם חרב עליהם לנוכח המצב הקשה.

במהלךיום העיון ציינו המארגנות כי הן מקוות שיוזמה זו תהווה התחלה של שיתוף פעולה פורה בין היועצות והצוותים החינוכיים בתלמודי התורה ובבתי הספר במגזר החרדי לבין המטפלים בהדסה, במטרה לשפר את התקשורת בין הגורמים השונים לטובתן של משפחות צעירות שמתמודדות עם סרטן בכלל וילדים קטנים של חולי וחולות סרטן בפרט, וכל זאת תחת הקפדה יתרה על כל כללי הקדושה והצניעות.

בסיום המפגש המרתק, הודו היועצות החינוכיות על היום שנערך עבורן וסיפק כלים להתמודדות בשגרת יומן ואף העשיר את הידע הדרוש בהתמודדות בטיפול בילד/ה שלמרבה הצער אחד מן הוריו חלה במחלת הסרטן. "הגברת שיתוף הפעולה בין בתי הספר לעובדות הסוציאליות בבית החולים'הדסה', חשוב מאוד. בכלל, אנו עדות לכך, שהנהלת המרכז הרפואי 'הדסה', עושה בשנים האחרונות מאמצים רבים כדי לדאוג לתת מענה הולם ומותאם לכל צרכי המטופל הדתי והחרדי ובני משפחתו. הדאגה לקהילה ניכרת היטב, ונאחל לשיתוף פעולה בתחומים רבים אחרים גם בהמשך".הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
פרס מפעל חיים מטעם הוענק לפרופ' שמחה יגל מהדסה כ"ד ניסן תשע"ח
בשיירה מאובטחת נתניהו פונה לבית חולים הדסה י"א ניסן תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לילה של תקיפות תקיפה משמעותית של צה"ל הלילה ברצועת עזה
סיור מסוקים השר גלנט ובכירים חרדים בשטח העיר "דורות עילית"
קמפיין נגטיבי על רקע מתווה הגיוס מודעות ברחוב החרדי נגד ליברמן
יגיעו להסכמה? ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד
'פרי חיים' בתפילות בקברי צדיקים למען זוגות מעוכבי ילדים יעקב עזרא
150 מנות דם נתרמו במבצע לב מלכה בירושלים יעקב עזרא
ר"ע בית שמש אבוטבול סייר במטה הארצי של מד"א יעקב עזרא
מדריך: כך תישנו כמו שצריך בקיץ הקרוב תוכן שיווקי
הוסמכו 100 מתנדבים חדשים למד"א – הצלה יעקב עזרא
למדור בריאות