י"ד אדר תשפ"א
לדעת להתמודד
רחלי לוין כ"ט סיון תשע"ח    14:07 הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים

יועצות חינוכיות ביום העיון: "הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה', עושה הכל בכדי לדאוג לכל צרכי המטופל הדתי והחרדי ובני משפחתו". המפגש הייחודי נערך ביוזמת המחלקה לעבודה סוציאלית בבית החולים.

הצלחה רבה ליום העיון שנערך בהדסה עין כרם, ל-70 יועצות חינוכיות מהמגזר החרדי במטרה לחזק את שיתוף הפעולה בין בית הספר לבית החולים בדרכי התקשורת, התמיכה והטיפול הנכון בילדים צעירים שלמרבה הצער, אחד מן ההורים חולה במחלת הסרטן.

יום העיון זכה לברכת הדרך מצד פרופסור תמר פרץ, מנהלת מכון שרת וכן מצד גברת אלה אלגרסי, מנהלת אגף יעוץ שפ"י במשרד החינוך.

המפגש הייחודי נערך ביוזמת המחלקה לעבודה סוציאלית בבית החולים, הכולל את הסטודנטיות לעבודה סוציאלית- נילי רוזנפלד-צפר ואביב בראון, ובהדרכתן של תמר כהן ואילת שוורץ, עובדותסוציאליות במכון שרת.

האירוע נפתח בדברי ברכה של מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית אסטל רובינשטיין ומפקחת יעוץ חינוכי מחוז חרדי במשרד החינוך יהודית כהן וצוות מדריכות שפ"י בתחום מצבי משבר וסיכון שרה פינץ ומירי בינדר. כולן הציגו את המצב הייחודי והרגיש המתקיים בבית בו אחד מן ההורים חולה במחלת הסרטן ואת כל אשר עובר על המשפחה ושאר בני הבית, בדגש על הילדים ועל ההשלכות על התפקוד הרגשי, הלימודי והחברתי בבית הספר.

יום העיון הינו נדבך נוסף בדאגתה והשקעתה של הדסה בשיתוף הפעולה עם הקהילה החרדית הניכרת בקיום ימי עיון שונים, כנסים רפואיים לנשים או לחולים המתמודדים עם מחלות מסוימות, ופרויקטים שונים בתחום לב האישה ודאגה לבריאותו.

במהלך האירוע ניתן מידע ביו-פסיכוסוציאלי רלוונטי על ההשלכות של מחלת הסרטן שמופיעה אצל אחד ההורים – כפי שהן באות לידי ביטוי אצל הילדים בגילאי תלמוד תורה ובית הספר. ביום העיון החשוב ניתנו אף כלים ודרכים לטיפול הנכון בילדים להורים כאלו, העוברים בעצמם טלטלה קשה ביותר ועולמם חרב עליהם לנוכח המצב הקשה.

במהלךיום העיון ציינו המארגנות כי הן מקוות שיוזמה זו תהווה התחלה של שיתוף פעולה פורה בין היועצות והצוותים החינוכיים בתלמודי התורה ובבתי הספר במגזר החרדי לבין המטפלים בהדסה, במטרה לשפר את התקשורת בין הגורמים השונים לטובתן של משפחות צעירות שמתמודדות עם סרטן בכלל וילדים קטנים של חולי וחולות סרטן בפרט, וכל זאת תחת הקפדה יתרה על כל כללי הקדושה והצניעות.

בסיום המפגש המרתק, הודו היועצות החינוכיות על היום שנערך עבורן וסיפק כלים להתמודדות בשגרת יומן ואף העשיר את הידע הדרוש בהתמודדות בטיפול בילד/ה שלמרבה הצער אחד מן הוריו חלה במחלת הסרטן. "הגברת שיתוף הפעולה בין בתי הספר לעובדות הסוציאליות בבית החולים'הדסה', חשוב מאוד. בכלל, אנו עדות לכך, שהנהלת המרכז הרפואי 'הדסה', עושה בשנים האחרונות מאמצים רבים כדי לדאוג לתת מענה הולם ומותאם לכל צרכי המטופל הדתי והחרדי ובני משפחתו. הדאגה לקהילה ניכרת היטב, ונאחל לשיתוף פעולה בתחומים רבים אחרים גם בהמשך".אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים ה' תמוז תשע"ח
הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
פרס מפעל חיים מטעם הוענק לפרופ' שמחה יגל מהדסה כ"ד ניסן תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות