י' חשון תשפ"א
תמונת ארכיון. צילום: אלי סגל.
בהמתנה ובדריכות
ירוחם שמואלביץ כ"ח סיון תשע"ח    13:11 "קשה לי לראות את גדו"י מסכימים למסמך שמטיל סנקציות"

גורם ביהדות התורה אומר לאתר לדעת, כי בהכירו את גדולי ישראל ולאור ישיבות שנערכו בעבר, קשה לי לראות את גדולי ישראל נותנים הסכמת לחוק שיטיל סנקציות כלכליות. בתוך כך כינוס המועצת כנראה רק בשבוע הבא, מזכיר המועצת לאחד הח"כים: כל עוד לא קיבלתם את המסמך לא נתחיל אפילו לחשוב על כינוס המועצת".

מזכירת מועצת גדולי התורה הרב שטרן הבהיר לחברי כנסת מאגו"י, כי כל עוד לא יובא מסמך ההבנות לידיהם, הוא לא יתחיל בהליך של כינוס מועצת גדולי התורה.

בשיחה עם גורם ביהדות התורה, הוא אמר לאתר לדעת כי כינוס המועצת לא ייערך לפני שבוע הבא, למרות סד הזמנים הלחוץ עד תום כינוס הקיץ של הכנסת.

לדבריו, אם בתחילה עוד היו מי שחשבו שאולי עוד ביום חמישי הקרוב תיערך ישיבה של המועצת, נכון לעכשיו הדבר לא נראה ריאלי. "המסמך יוגש רק ביום שלישי ליועץ המשפטי לממשלה, ורק לאחר מכן אנחנו נקבל זאת. צריך ללמוד את המסמך ועימו לגשת לגדולי ישראל, ולכן אני לא מעריך שזה יקרה לפני שבוע הבא".

אותו גורם אמר לאתר לדעת כי בהכירו את גדולי ישראל, ולאור מה ששמע בעבר מהאדמו"רים, קשה לו לראות כיצד יאפשרו אישור מסמך בו יהיו סנקציות כלכליות על הישיבות.

כזכור, על פי דרישת מועצת גדולי התורה בעבר, חוק הגיוס צריך לעבור עד תום כנסת הקיץ של הכנסת בקריאה שניה ושלישית, והדבר עוגן גם בהסכם מול ראש הממשלה בעת המשבר שהיה בתחילת חודש ניסן.

בשל כך,  ולאור העובדה שגם החלטת בג"צ לפני כשנה דורשת את תיקון החוק עד חודש ספטמבר, נראה כי הזמן דוחק ואילו ההליך יתחיל בימים הקרובים עוד ניתן יהיה להשלימו.

דרישת החוק כי כל תזכיר חוק יופץ למשרדים השונים ורק לאחר 21 ימים ניתן יהיה להתחיל בהליך חקיקתו. כאשר תום כנס הקיץ של הכנסת הוא בעוד חמישה שבועות ביום רביעי בתאריך ו' אב. מה שאומר שאם החוק יונה מחר (שלישי במזכירות הממשלה) כי רק ביום שני יט' בתמוז ניתן יהיה להתחיל את הליך החקיקה בכנסת, אז יובא החוק לדיון והצבעה בקריאה ראשונה.

כל זה בהתחשב שאכן החוק יקבל את אישורם של גדולי ישראל והמפלגות החרדיות יצביעו עליו. בקואליציה גם לוקחים בחשבון את העובדה שהאופוזיציה תבקש להאריך בדיון ולנסות לקיים פיליבסטר.מועצת גדולי התורה של אגו"י הורו לפרוש אם אין שינויים א' תמוז תשע"ח
המועצת איפשרה להעביר את החוק רק בטרומית כ"ה אדר תשע"ח
מועצת גדולי התורה קיבלה את הצעת הפשרה השנייה כ"ה אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים