י"א תשרי תשפ"א
כוח התנועה
רחלי לוין כ"ג סיון תשע"ח    14:09 מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים

הלהקה "מחול על גלגלים" מביאה אל הבמה שפה אומנותית, ועוצמה רגשית של ניצחון הרוח על הגוף, של הרצון על המגבלה. הופעותיה של הלהקה מעניקה משמעות חדשה לתנועה/

"המוגבלות היא עוד אתגר-אתגר שאפשר לנצח" במילים הללו ביטאה יהודית כבת 12 הסובלת מנכות ומרותקת לכיסא גלגלים, את תחושותיה כתלמידה בבית הספר למחול "מחול על גלגלים".

לפני כעשור החליטו במנהל הקהילתי רמת שלמה, להפוך את החלום למציאות ולהקים להקת מחול מקצועית,המשלבת בנות הסובלות ממגבלות בתנועה ומרותקות לכיסאות גלגלים, עם תלמידות מחול שאינן מוגבלות, הנעות בצוותא, בריקוד אומנותי משולב.

בתחילה היו בנות בודדות שהצטרפו ללימודים בבית הספר למחול. עם הזמן גדל מספרן של התלמידות, ושמו של בית הספר יצא בכל הארץ. פעם בשבוע מגיעות 30 בנות המתניידות בכיסאות גלגלים, ו-30 בנות המהלכות על רגליהן, ומבצעות תרגילים כגיאוגרפיים  מורכבים ומרהיבים.

התרגילים מתבצעים בדינמיקה מלאה בין הילדה הנעה באמצעות כיסא הגלגלים, לשותפתה המהלכת על רגליה.  הילדות ושותפותיהן למחול, לא מוותרות על ימי הלימודים. לחלקן שאינן מתניידות בכוחות עצמן, נדרש מאמץ רב להגיע אל בית הספר, אך למרות זאת הם עושות הכול כדי לא לפספס את תרגלי המחול.

השילוב המרתק הזה הביא ליצירתה של להקמת מחול מקצועית, שיש לה כלים לבצע הופעה מרהיבה על במה עם מוטיב אומנתי ייחודי. הלהקה "מחול על גלגלים" מביאה אל הבמה שפה אומנותית, ועוצמה רגשית של ניצחון הרוח על הגוף, של הרצון על המגבלה.

הופעותיה של הלהקה מעניקה משמעות חדשה לתנועה, ויוצרת תחושת התרוממות רוח בקרב הקהל שמגיע להופעות.

בית הספר פועל במסגרת מוקד צמי"ד (ילדים צרכים מיוחדים) במנהל הקהילתי ברמת שלמה וממומן בחלקו על ידי עיריית ירושלים. מידי שנה מפיקה עיריית ירושלים, פסטיבל צמי"ד בין-לאומי,שבו יוצרים בעלי מוגבלויות, מציגים לקהל הרחב את היכולות שלהם בתחומים השונים של אומניות הבמה.  להקת "מחול על גלגלים" נבחרה להופיע ב-8 שנים האחרונות באירוע המרכזי בפסטיבל

השנה תופיע הלהקה במופע הדגל "הסיבוב הבא" בפסטיבל צמי"ד בתאטרון ירושלים. המופע "אגדה ומחול מספרים רגעים בסיבובים של החיים" יתקיים ביום רביעי ל'בסיון (13.6.18) באולם הנרי קראון בתאטרון ירושלים.

כוריאוגרפיה מיכל הברי; ניהול אומנותי שושי ברוידא; קטעי קישור אסתי בר נתן; הפקה: מוקד צמי"ד מנהל קהילתי רמת שלמה. המופע לנשים ונערות. כרטיסים למופע ניתן לרכוש בטלפון -0542359999תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
תלמידות קורס צילום של 'פרוג' ערכו יום צילומים לילדי 'סולם' רחלי לוין
למדור לימודים ותעסוקה