ב' חשון תשפ"א
מסע שורשים
יעקב עזרא כ"ב סיון תשע"ח    18:20 ירושלים: הושקה תוכנית סיורי תלמידים בעקבות גדולי הדורות בהר הזיתים

הפרויקט ביוזמת מועצת בתי העלמין ירושלים, בשיתוף המשרד לשווין חברתי והמשרד לענייני י-ם. מחנכים רבים הודו להנהלת מועצת בתי העלמין על המטען הרוחני איתו שבו התלמידים לספסל הלימודים.

מעמד רב רושם נערך במשכן הכנסת לרגל ההצלחה הגדולה בפיילוט הראשון של הבאת תלמידי מוסדות חינוך למסע חינוכי בעקבות גדולי הדורות בהר הזיתים. עד כה הגיעו 2,500 תלמידים חרדים מתלמודי התורה, בתי ספר לבנות וסמינרים.

הפרויקט שהושק הינו הודות לשיתוף הפעולה הדוק בין הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים יחד עם המשרד לשווין חברתי בראשות השרה גילה גמליאל, המשרד לענייני ירושלים בראשות השר זאב אלקין, ואגף לחינוך חרדי בעיריית ירושלים, שבמסגרתו יצאו במיזם משותף לזכות את כל תלמידי מוסדות החינוך להגיע להר הזיתים, מקום בו נטמנו גדולי ישראל בכל הדורות -תלמידי הגר"א, חכמי ספרד וגדולי עולם החסידות, ועד לגדולי ישראל מהדורות האחרונים.

את המעמד המכובד פתח יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין שבירך על היוזמה הברוכה בהבאת תלמידים חרדים להר הזיתים. "בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה גדולה שמתרחשת בהר הזיתים בכל המובנים. אנשים כבר פחות נרתעים לעלות להר הזיתים ורואים את האלפים שמגיעים לפקוד את ציון רבותיהם ובני משפחותיהם כל ימות השנה ".

השרה גמליאל שבזכות פועלה, הפרויקט רקם עור וגידים כובדה לשאת דברים, ודיברה על  המטרה הערכית החשובה, שהמשרד לשוויון חברתי מעודד ומטפח במיזם עידוד העלייה להר הזיתים לפקוד את קברי גדולי ישראל".

השר לענייני ירושלים ומורשת זאב אלקין, דיבר אף הוא על המחויבות שלנו להר הזיתים והיכולת החשובה לפתח את ירושלים והר הזיתים . "אני שמח ונרגש לפעול ולסייע לכל הפעילות הברוכה הנעשת בהר הזיתים ע"י מועצת בתי העלמין ירושלים שבראשות המנכ"ל הורוביץ".  

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס: "מיזם הסיורים של מועצת בתי העלמין מביא בכל שנה עשרות אלפי מבקרים להר הזיתים. חשיפתם של בני נוער ילדים ומבוגרים מקשרת עבר והווה. למפעל המבורך הזה יש שותפה מרכזית השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ושר ירושלים ומורשת זאב אלקין".

מנכ"ל מועצת בתי העלמין היהודיים בירושלים הרב הלל הורוביץ: הודה לשרים זאב אלקין וגילה גמליאל ולהנהלת המשרדים, בראשם מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי אבי כהן ואחראית במשרד על כלל המגזר החרדי הגב' תמי שטיינברגר, ומנכ"ל משרד ירושלים ומורשת רן ישי יחד עם הסמנכ"לית הגב' שרית גולדשטיין על תמיכתם ועזרתם לקיום הסיורים. "המיזם הנפלא הזה הוא חלק מהפעילות הרחבה של מועצת בתי העלמין בירושלים לחיזוק הביטחון והעלייה להר הזיתים".

מחנכים ואנשי חינוך רבים הודו להנהלת מועצת בתי העלמין על המטען הרוחני איתו שבו התלמידים לספסל הלימודים. יש לציין, כי מועצת בתי העלמין מציעה תכנית מסע ערכי ובה תוכן רוחני מפוקח שיותאם לכל שכבת גיל אשר תפגיש את התלמידים במסע מרתק ומעניין במיוחד בהר הזיתים עם גדולי ישראל בשרשרת הדורות.בעקבות החשש מגניבות: המשטרה תגביר את הסיורים ברמה ג' י"ז כסלו תשע"ד
חילונים יתחפשו לחרדים ויסיירו בשכונות החרדיות בירושלים ט' אדר תשע"ג
ההסברה בעולם: השר אדלשטיין יקיים סיור בדרום לעיתונאים הזרים א' כסלו תשע"ג
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי