י"א תשרי תשפ"א
תכנית שילוב
יעקב עזרא ט' סיון תשע"ח    15:00 נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם'

סולם זכיינית של משרד הרווחה להפעלת תכנית 'מסיכון לסיכוי' בירושלים. התכנית נועדה לשלב ילדים בעלי צרכים מיוחדים במעון רגיל. התכנית רשמה במשך השנים בהם היא מופעלת ב'סולם' הצלחה רבה.

ביקור לא שגרתי נרשם השבוע במעון קיד קט מבית 'סולם' (סיוע ועידוד לילד המיוחד) בירושלים. נציגי משרד ראש הממשלה הגיעו ללמוד מקרוב על התכנית מ'סיכון לסיכוי' שמופעלת במעון. 

הנציגות המורכבת מהצוות המקצועי המקים בקרית הממשלה החדשה מעון יום עבור ילדי העובדים, הגיע לסיור על מנת לעמוד מקרוב על הדרכים שבהם ניתן לשלב גם ילדים בעלי צרכים מיוחדים במעון שיוקם ע"י משרד ראה"מ.

לאחרונה הוזמנו צוות מעון 'סולם' למפגש במשרד רוה"מ, שם ביקשו ללמוד על הדרכים היעילות והנכונות לשילוב בעלי צרכים מיוחדים במעון רגיל, מתוך הנסיון העשיר של סולם בתחום.

סולם זכיינית של משרד הרווחה להפעלת תכנית 'מסיכון לסיכוי' בירושלים. התכנית נועדה לשלב ילדים בעלי צרכים מיוחדים במעון רגיל. ההצלחה של 'סולם' בהפעלת התכנית, יצרה לה שם בקרב בעלי המקצוע, ולפיכך הוחלט במשרד רוה"מ לקיים סיור במעון 'סולם', על מנת לחוות באופן אישי, ללמוד מכלי ראשון  ולקבל טיפים מקצועיים, על הדרך הנכונה ליישום התכנית.

התכנית מ'סיכון לסיכוי', נועדה לילדים בעלי עיכוב התפתחותי קל. המופנים על ידי קופות החולים או המרכזים להתפתחות הילד. במסגרת התכנית מקבלים הילדים סייעת שיקומית, טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאית תקשורת, בליווי עו"ס.

הצוות הטיפולי מדריך את צוות המעון ואת ההורים ובעבודה אינטנסיבית בס"ד מצמצם הפעוט את הפער ההתפתחותי בתוך מסגרת חברתית רגילה עם בני גילו. נוכחותם של אנשי המקצוע במסגרת המעון, תורמת גם לשאר ילדי הקבוצה, באיתור קשיים ובמתן דגש ותשומת לב להתפתחותם התקינה

התכנית רשמה במשך השנים בהם היא מופעלת ב'סולם' הצלחה רבה. מרבית הילדים הצליחו להדביק את הפער ההתפתחותי ועם סיום המעון השתלבו בהצלחה במסגרת לימודים רגילה.

הגב' אסתר ארנסטר מנכלי"ת 'סולם': "אני שמחה לראות שההשקעה וההצלחה שלנו בפרויקט מ'סיכון לסיכוי' מקבלת הדים, ובאים ללמוד מאתנו לשלב את התכנית במעונות אחרים בצורה המיטבית ביותר לטובת ילדים עם עיכוב התפתחותי. את הניסיון שרכשנו ביישום הפרויקט, שמחים לחלוק עם אחרים".שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי י"ד תמוז תשע"ח
סגר"ע כהן: על עיריית י-ם לדאוג לצרכי הילדים המיוחדים כ"א סיון תשע"ח
תלמידות קורס צילום של 'פרוג' ערכו יום צילומים לילדי 'סולם' כ"ח אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
תלמידות קורס צילום של 'פרוג' ערכו יום צילומים לילדי 'סולם' רחלי לוין
למדור לימודים ותעסוקה