י"א תשרי תשפ"א
חיוך מיוחד
רחלי לוין כ"ח אייר תשע"ח    11:24 תלמידות קורס צילום של 'פרוג' ערכו יום צילומים לילדי 'סולם'

בשבוע שעבר התקשרו מ'סולם' (סיוע ועידוד לילד המיוחד) להורים וסיפרו על היוזמה של בית הספר לעיצוב 'פרוג', שצלמות הלומדות בקורס הצילום שלהם, תבואנה לצלם את הילדים שמולאים להם 3 ביום צילומים לקראת ל"ג בעומר. בצירוף אלבום תמונות מעוצב.

אין דבר מרגש מחיוך של ילד, על אחת כמה וכמה חיוך נדיר של ילד מיוחד. תלמידות קורס הצילום של 'פרוג' חוו את הרגע המרגש הזה, ביום צילומים לילדים המיוחדים של 'סולם' - סיוע ועידוד לילד המיוחד. בסבלנות וברגישות, ובסיוע הצוות החינוכי של 'סולם' השכילו הצלמות להפיק חיוך מאוזן לאוזן מהילדים בני ה-3 שסובלים מעיכוב התפתחותי וחלקם נמצאים על הרצף האוטיסטי. לאחר הצילומים קיבלו הילדים ובני המשפחה אלבום מעוצב עם תמונות איכותיות שלהם.

"אלקנה אובחן על הרצף האוטיסטי. במשך השנה אנחנו עסוקים בלשרוד את היום-יום. במרוץ אחרי הטיפול הטוב ביותר בעבורו, כמעט ונשכח מאתנו יום ההולדת 3 שלו החל בחודש הקרוב. אצל האחים של אלקנה הלכנו לסטודיו מיוחד ועשינו יום צילומים, אצל אלקנה בגלל מצבו המיוחד ובעיית התקשורת ממנו הוא סובל, לא חלמנו על זה אפילו", סיפרה אמו.

בשבוע שעבר התקשרו מ'סולם' (סיוע ועידוד לילד המיוחד) להורים וסיפרו על היוזמה של בית הספר לעיצוב 'פרוג', שצלמות הלומדות בקורס הצילום שלהם, תבואנה לצלם את הילדים שמולאים להם 3 ביום צילומים לקראת ל"ג בעומר. בצירוף אלבום תמונות מעוצב.

ההורים הנרגשים שמחו לשמוע על היוזמה החשובה, ובאו עם הילדים לבית 'סולם' לחוות ביחד אתם את החוויה המרגשת של תמונות החלאקה. הגננות גם הם התרגשו וחלקן ויתר על יום חופשי רק בשביל להיות עם הילדים ברגעי האושר.

לצלמות הצטרפה גם מנכלי"ת 'פרוג' טובי דיקמן, שלא הסתירה את ההתרגשות לנוכח התקשורת המקצועית שהצליחו הצלמות המקצועיות אסתר רייס, מרים כהן, ללי מינצר ורותם סולימני  ליצור עם הילדים המיוחדים, ששיתפו פעולה בשמחה ובהתרגשות עם הצילומים.

"ביום הצילומים הגעתי ל'סולם' וראיתי את הצלמות שנסחבו עם כל הציוד הנלווה, למרות שעשו זאת בלי לקבל תמורה על העבודה שלהם. הם התמסרו לילדים בצורה שלא תאמן, והצליחו להוציא מהם חיוכים מדהימים. אלקנה שלי היה מרוגש כמו שלא ראיתי אותו הרבה זמן", תיארה בהתרגשות אמו של אלקנה.

טובי דיקמן מנכלי"ת בית הספר לעיצוב 'פרוג': "יש רגעים בחיים, שמעניקים משמעות אחרת לעשייה שלנו. אנחנו מלמדים צילום מקצועי ואיכותי בשביל הפרנסה או בשביל האובי, היכולת לקחת את העשייה הזאת ולכוון אותה לטובת הילד המיוחד, יוצקת משמעות אחרת. התרגשתי לראות את הילדים המיוחדים האלה הנשמות הטהרות, שבעזרת הצוות של 'סולם' והסבלנות וההשקעה של הצלמות, מחייכים למצלמה ונהנים מכל רגע. כמה נחת יש ברגעים אלו!".

הרבנית אסתר ארנסטר מנכלי"ת 'סולם': "לראות את הרגישות של הצלמות של 'פרוג' ואת היחס שהפגינו כלפי הילדים המיוחדים שלנו, מלמדת שב'פרוג' נותנים להם מקצוענות עם נשמה. השמחה של הילדים וההורים היא משהו שריגש את כול הצוות של 'סולם'. אני מודה להנהלת' פרוג' שנרתמה למיזם החשוב הזה, שכולו נתינה מכל הלב לעלות חיוך על פניהם של הילדים המיוחדים".התושבים החרדים הופתעו - סרט חילוני יצולם תחת חלונם י"א אדר תשע"ד
סדרת טלויזיה מפורסמת צולמה היום בבורו פארק כ"ה טבת תשע"ג
סדרת הטלויזיה מצולמת בלב השכונה החרדית ט"ז אלול תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה