ו' סיון תש"פ
אילוסטרציה צילום: לדעת
לפני הזריחה
שלום בר ששת כ"א אייר תשע"ח    12:58 עשרה עצורים בהם בכיר בעיריית בית שמש בחשד לשחיתות

עשרה חשודים בהם בכיר בעיריית בית שמש נעצרו לפנות בוקר על ידי המשטרה בחשד לשחיתות ומעשי מרמה. מדובר בחקירה שמתנהלת מזה מספר חודשים, ואשר הפכה לגלוייה הבוקר. בעקבות המעצר אומר ראש העיר: "אני בטוח בניקיון כפיהם, סומך על רשויות החוק ומקווה לחפותם של העצורים". בשעה 12 יובאו העצורים להארכת מעצר בבית המשפט.

המשטרה עצרה לפנות בוקר עשרה חשודים לחקירה באזהרה, וכן עיכבו חשוד נוסף בחדש למעורבות בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, לצד עבירות מס ועבירות נוספות, כאשר מדובר בעובדים בעיריית בית שמש, בהם בכיר בעירייה.

מדובר בחקירה שמתנהלת במשטרה מזה מספר חודשים, ואשר בעיר בית שמש דיברו בנושא בחודשים האחרונים, כאשר מוקד החקירה זהו שטח ציבור בשכונת 'נחלה ומנוחה' כאשר על פי החשד שטח שהיה מיועד למבנה דת הוסב לטובת דיור פרטי.

במשטרה אישרו את דבר המעצרים ואמרו כי במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל נגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית ומעיבות על ניהול שגרת חיים תקינה לאזרחים נורמטיביים, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לכאורה לביצוע עבירות נוספות, פתחו הבוקר היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 ורשות המיסים בחקירה משותפת גלויה, בתום תקופה ארוכה במהלכה התבצעה פעילות סמויה.

עוד נאמר בהודעת המשטרה כי בשעות האחרונות נעצרו 10 חשודים לחקירה באזהרה ועוכב חשוד נוסף בחשד למעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. בין העצורים עובדי ציבור בכירים ברשות מקומית. מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף פעולה מלא עם חקירות מס הכנסה ירושלים ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מחוז ירושלים ומתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית.

על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, קיבלו לכאורה במסגרת תפקידם טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם. החשודים הובאו לחקירה במשטרה במשרדי להב 433 ובשעה 12 בצהרים יובאו החשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

בעקבות המעצר, אומר הבוקר ראש העיר משה אבוטבול, כי שמע על המעצרים שהיו הלילה ובהיכרות עם חלק מהעצורים הוא בטוח בניקיון כפיהם. "העירייה סומכת על רשויות החוק שיסיימו את החקירה בהקדם ומקווה ומצפה לחפותם של העצורים".

ר"ע בית שמש הגיע להתברך אצל האדמו"ר מקרעטשניף כ"ח שבט תשע"ח
עיריית בית שמש זכתה שוב בפרס ניהול תקין כ"ה כסלו תשע"ח
פרוייקט סיכום שנה: ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול כ"ט אלול תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מישהו יודע מה עלה בגורלם של זייפני הבחירות
06/05/2018
כוח

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי