כ"ג אב תש"פ
חיים ברקוביץ י"ג חשון תשע"ג    14:40 מיזם חדש: נשות אלעד ירכשו ידע בסיס להצלת חיים

במסגרת מיזם משותף של 'רפואה וחיים' ו'מגן דוד אדום' יעשירו נשות אלעד את הידע הרפואי הדרוש להגנה על בטיחות ילדיהם, הקורס יתקיים ביום שני כ' בחשוון באולם ביה"ס אוהל מרים ויז'ניץ באלעד.

המיזם המשותף של 'רפואה וחיים' ומגן דוד אדום, מעורר הדים רבים, במסגרת שיתוף הפעולה עוברות אלפי נשות הציבור החרדי הדרכה והכשרה שתסייע בעדן להגן ולסייע על בטיחות ילדיהם ולהעניק להם סיוע ראשוני. ההדרכות כולן מועברות בידי פראמדיקיות של מד"א שהוכשרו על טהרת הקודש.

 

במד"א הוחלט לשבץ בהדרכות אך ורק נשים שהוסמכו בידי אגף ההדרכה וההסברה במד"א, והתכנים כולם מותאמים למגזר החרדי ויועברו על טהרת הקודש ובפיקוח הרבנים.

 

לאחר שקורסים כבר נערכו בערים שונות, הגיע תורם של נשות אלעד. ביום שני כ' בחשוון יתקיים קורס באולם בית הספר לבנות אוהל מרים באלעד.

 

במהלך הקורס יעשירו הנשים את הידע לשמירה על בטיחות ילדיהם ועל הדרכים להעניק עזרה ראשונה בסיסית בעת קרות אירוע שמסכן את בטיחות הילדים.

 

בקורס צפויות להשתתף נשים בכל הגילאים, כשהתעניינות מוגברת נרשמת מצד אימהות לילדים שמבקשות למקסם את ידיעתם הרפואית על מנת לשמור על בטיחות ילדיהם. כיום, עומדות נשים רבות חסרי אונים מבלי ידע מינימאלי בעזרה וסיוע בעת אירוע חירום רפואי, וקורסים אלו יעניק להן את הכלים הבסיסיים לסייע לבטיחות הילדים. קורס זה אף מעורר עניין רב בקרב מורות וגננות שמבקשות להתמקצע בתחום בטיחות הילדים, בשל עבודתם.

 

המדובר בבשורה של ממש, לאור העובדה כי במקרים רבים יכולות הנשים להציל את ילדיהן ואת קרוביהן בעת מתן טיפול רפואי בסיסי עד להגעת כוחות ההצלה. הדקות שעוברות מאז קרות אירוע החירום ועד להגעת כוחות ההצלה הינן קריטיות, והנשים שיעברו את ההדרכה הרפואית המקצועית של מד"א ובפיקוח הרבנים, יוכלו לרכוש כלים על מנת להעניק את העזרה הבסיסית לשמירה ולהגנה על בטיחות הילדים.   

 

מגן אלי יפה מנהל אגף ההדרכה וההסברה במגן דוד אדום מסר כי "ארגון מגן דוד אדום מעוניין להכשיר עוד ועוד אמהות על מנת שיהיה בידם הידע והכלים להגן על ילדיהם בעת קרות מצבי חירום רפואיים. לאור החשיבות הרבה, חברנו לארגון רפואה וחיים ובמסגרת שיתוף הפעולה יעבירו פראמדיקיות של מד"א את הקורסים לנשים ויכשירו אותן להתמודד עם מקרי החירום".

 

יו"ר ארגון 'רפואה וחיים' הרב ברוך הימל מסר כי "היות שארגון רפואה וחיים הוא גוף שאמון על כל נושאי הרפואה אנו מבינים את החשיבות שבדבר. בתוך שלל ומגוון הפעולות שנעשות בארגון, אנו שמים דגש גם על דרכי המניעה. במסגרת הפעילויות אנו מקיימים מיזם משותף עם ארגון נשות ויז'ניץ ומד"א על מנת לקיים הדרכות לאמהות ולנשים מבוגרות אף יותר על מנת שבעת שהן יתקלו במקרי חירום תהיה להם האפשרות להעניק סיוע רפואי בסיסי. אנו עדים למקרים רבים של הצלת חיים בזכות הידע וההכשרה המקצועית שניתנת בידי מד"א".

 

הרב הימל הוסיף "המשוב החיובי שקיבלנו לאחר הקורסים שהתקיימו בבני ברק, הוכיח לנו את נחיצות העניין ובקרוב צפויים קורסים בערים נוספות".


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי