י"ב תמוז תש"פ
לימודים
תוכן שיווקי א' אייר תשע"ח    17:08 שאלת המיליון דולר: איך עושים כסף ?

ההשתדלות הטובה ביותר להגדיל את הסיכוי להרוויח משכורת גבוהה היא לבחור תחום לימודים נחשק, מתגמל ומאתגר. החל מהנדסת מחשבים, דרך מנהל עסקים ועד בינוי – הנה כמה מקצועות רווחיים.


סקירה של המקצועות הכי רווחיים בשוק מספקת נתונים מתעתעים. מצד אחד, סקירה מן הסוג הזה בהחלט יכולה לעזור לסטודנטים שנמצאים בתחילת דרכם ומתלבטים מה ללמוד. היא מעניקה אינדיקציה מסוימת לתהליכים ומגמות בשוק העבודה ובעזרתה אפשר לנבא את הביקוש להעסקת עובדים. מצד שני, המשק בארץ ובעולם משתנה במהירות ומה שרלוונטי כיום עלול להיות מיותר כבר בעתיד הקרוב והנראה לעין.

הפתרון הוא להתמקד במקצועות רווחיים שכבר הוכיחו את עצמם לאורך תקופה ארוכה. כך ניתן ליהנות מכל העולמות ולהגדיל את הסיכוי להרוויח משכורת גבוהה. בתוך כך, רצוי להביא בחשבון גם שיקולים אישיים ולבחור תחום לימודים לפי עניין ואתגר.

תוכנה ומחשבים: המקצועות הרווחיים בעולם

תחום התוכנה עומד בראש רשימת המקצועות הרווחיים בישראל ובמדינות מפותחות אחרות ברחבי העולם. ארכיטקט מערכות תוכנה מרוויח שכר ממוצע של 32 אלף ש"ח עוד לפני שהוא צובר ניסיון, מה גם שמהנדסי תוכנה זוטרים מקבלים שכר גבוה והמון תנאים. לשם השוואה, מפתח אלגוריתם מרוויח כיום 25 אלף ש"ח בממוצע ומהנדס חומרה כ-24 אלף ש"ח.

עוד בתחום המחשבים, שווה לעקוב אחר מקצועות האינטרנט כמו מנהלי מוצר, שיווק דיגיטלי וניהול פרויקטים. מנהל מוצר מרוויח כ-20 אלף ש"ח במשרת שכיר, בעוד מי שיש לו רק בשיווק דיגיטלי וניהול פרויקטים יכול להציע את שירותיו באופן עצמאי ולהגיע למשכורות של 30-32 אלף ש"ח בחודש.

מנהל עסקים ותפקידים בכירים

התחום של מנהל עסקים שומר על מעמדו כבר עשרות שנים בכל רשימה של מקצועות רווחיים. הסיבה לכך היא לא רק שבתחום הזה יש אפשרויות קידום מהירות, אלא גם ששכר הבכירים הוא הגבוה ביותר במשק. בנוסף, מי שרוצה להשאיר לעצמו מרווח מסוים של גמישות יכול ללמוד את התחום הזה ולהחליט רק בהמשך באיזה ענפים הוא ישתלב.

סמנכ"ל פיתוח בחברה פרטית מרוויח כיום כ-35 אלף ש"ח וסמנכ"ל כספים כ-32 אלף ש"ח. אמנם לא תמיד בעלי התפקידים הבכירים האלה מגיעים מהתחום של ניהול עסקים, אך אין ספק שהוא יכול לעזור להם במרוץ לפסגה.

בינוי, בניין ותשתיות

יש קטגוריה של מקצועות שבהם המשכורות הגבוהות הן פונקציה של ביקוש בשוק. הדוגמא הכי טובה לכך היא התחום של בינוי, בניין ותשתיות. כל עוד יהיה בישראל מצב של חוסר בהיצע הנדל"ן והדירות – מנהלי פרויקטים בבינוי ותשתיות ימשיכו להרוויח משכורות גבוהות.

כיום המשכורת הממוצעת בענף עומדת על 20 אלף ש"ח לתפקיד ראשון, בעוד קבלנים מנוסים מגיעים למשכורות של עשרות ומאות אלפי שקלים בממוצע. היתרון הוא שוק עבודה דינאמי ומאתגר, אך החיסרון הוא חוסר יציבות מסוימת.תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה