י"ג אדר ב תשע"ט
ייצוא ייבוא
תוכן שיווקי א' אייר תשע"ח    17:04 מדריך: כל מה שצריך לדעת על ייצוא

כל מי שחי בישראל צריך להכיר את תחום הייצוא בפרט והענף של סחר בינלאומי בכלל. אז מאיפה מתחילים וכיצד זה ייראה בעתיד? הנה המדריך המלאהיכרות עם תחום הייצוא חיונית עבור מי שרוצה להכיר על בוריו את הענף של סחר בינלאומי. הייצוא הוא המרכיב הכי חשוב של סחר מן הסוג הזה, מה גם שיש לו השפעה ישירה על המשק בישראל. בנוסף, היכרות עם התחום יכולה לעזור למי שמעוניין להשתלב בסחר בינלאומי, להפיק רווחים מיוזמות עסקיות ולקבל את תמיכת המדינה והרשויות.

באופן כללי, ייצוא הוא השם הכולל של הסחורות והשירותים המועברים בדרכי סחר בין מדינות. בחלוקה לקטגוריות קל לאפיין בצורה שונה ייצוא תעשייתי, חקלאי, ביטחוני, שירותים, כוח אדם, חומרי גלם ובשנים האחרונות גם תוכנות ונכסים רוחניים. המאפיין המשותף לכולם הוא הביקוש למוצרים מצד מדינות מסוימות, לעומת היצע שלהם שקיים במדינות אחרות.

מה ההבדל בין שירותי ייצוא?

כל פעולה של העברת סחורות ושירותים בין מדינה למדינה יכולה להיחשב ייצוא. העניין הופך להיות מורכב ומבלבל יותר כאשר בודקים כיצד מתבצע בפועל סחר בינלאומי, ובאיזה אופן שיקולים אסטרטגיים, מדיניים ופוליטיים משפיעים על היצוא והייבוא בכל מדינה.

כך למשל ישראל יכולה לבצע את היבוא דרך הים והאוויר בלבד. אין לישראל אפשרות לייצא מוצרים פיזיים דרך היבשה, בגלל שהיא מוקפת מדינות עוינות שאין לה איתן שום סוג של יחסים מוצהרים.

לשם השוואה, גם ארצות הברית מבצעת ייצוא דרך האוויר והים בלבד אבל זה מטעמי גאוגרפיה. באירופה לעומת זאת מבצעים הרבה יצוא ויבוא דרך היבשה ועל בסיס מערכת מסועפת של כלי תחבורה, תשתיות, כבישים, רכבות ועוד.

חוץ מזה, כדאי לדעת שליצוא יש השפעה על מאזני התשלומים של המדינות המשתתפות בסחר בינלאומי ועל יתרות מטבע החוץ שלהן. מהבחינה הזו הייצוא הוא סוג של כלי שבו משתמשת המדינה דרך אנשי העסקים, היזמים והאזרחים. אותם גורמים משתפים פעולה בייצוא כי מהלך של כל אחד מהם משפיע גם על כל השאר.

איך ייראה הייצוא בעתיד?

הפרטים לעיל יכולים פחות או יותר לשרטט את גבולות הגזרה של תחום הייצוא בעתיד. מצד שני, לא בטוח שניתן לנבא מה יוליד יום ואולי גם אין סיבה לעשות את זה. על קצה המזלג אפשר להצביע על שורה ארוכה של שינויים שהתחולל בשנים האחרונות בענף של סחר בינלאומי, בעיקר בשל חדירת האינטרנט והפיכת העולם לכפר גלובאלי אחד גדול.

כעת כל שנותר הוא לבדוק היכן עוד ניתן לחדש ומה אפשר לעשות על מנת להפיק תועלת ותשואה ממהלכי ייצוא. קבלת החלטות על בסיס ניסיון היסטורי ללא ספק משפרת את סיכויי ההצלחה, עוזרת להשיג את ברכת הדרך מהמדינה ומונעת הוצאות מיותרות מצד היזמים והיצואנים.תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות אשר הלפרין
מאגר המידע של "כל זכות" - לשירות יעיל ונגיש מערכת אתר לדעת
מסתבר: הקפדה על רווחת הפרות – מונעת חשש מטרפות ירוחם שמואלביץ
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה אשר הלפרין
מדריך: איך בוחרים מוביל למעבר דירה? תוכן שיווקי
למדור כלכלה