ט' חשון תשפ"א
צדק חברתי
יעקב עזרא כ"ד ניסן תשע"ח    15:37 פרס מפעל חיים מטעם הוענק לפרופ' שמחה יגל מהדסה

עם היבחרו לקבלת אות ההוקרה המרשים, פרסם הארגון האמריקאי כי "פרופ' יגל, מעבר להיותו רופא מצוין, הוא מורה ויועץ של תלמידי רפואה רבים ומלווה אותם במהלך כל שלבי לימודיהם. ביחידת האולטרה-סאונד שלו הוא מלמד טכניקות לבדיקת אולטרסאונד.

החברה האמריקאית לאולטרסאונד ברפואה AIUM, מן המשמעותיות בעולם בתחום זה, העניקה בניו יורק פרס מפעל חיים לפרופ' שמחה יגל, מנהל האגף לנשים ויולדות במרכז הרפואי הדסה וראש היחידה לאולטרסאונד.

על פי פרסומי החברה האמריקאית, הפרס היוקרתי המוענק כתואר "עמית כבוד", מעניק הכרה לאותם אנשים שתרמו באופן משמעותי לתחום האולטרסאונד. "הארגון גאה לזהות את הרופאים, החוקרים, הסונוגרפים ואנשי החינוך מקבלי הפרס הלאומי לשנת 2018, אשר זוכים להכרה על ידי הארגון על ההנהגה, החדשנות והתרומה בתחום האולטרסאונד הרפואי".

פרופ' יגל בילה את רוב שנותיו כרופא בבתי החולים של הדסה. הוא הצטרף לצוות המחלקה למיילדות ולגינקולוגיה בהדסה הר הצופים בשנת 1981 לאחר שירותו בצה"ל, בהשימש כרופא, בהמשךהקים בה את יחידת האולטרסאונד ומילא שורת תפקידים נרחבת, עד לתפקידו הנוכחי כמנהל האגף ב- 5 השנים האחרונות.

עם היבחרו לקבלת אות ההוקרה המרשים, פרסם הארגון האמריקאי כי "פרופ' יגל, מעבר להיותו רופא מצוין, הוא מורה ויועץ של תלמידי רפואה רבים ומלווה אותם במהלך כל שלבי לימודיהם. ביחידת האולטרה-סאונד שלו הוא מלמד טכניקות לבדיקת אולטרסאונד .

הוא מנחה סטודנטים, סונוגרפי ומתמחים במחלקה ואף מתמחים מבתי חולים אחרים. בנוסף, פרופ' יגל מלמד גם טכניקות אולטרה-סאונד מתקדמות בבית הספר לאולטרסאונד של החברה הישראלית לאולטרה-סאונד של מיילדות וגניקולוגיה בבית החולים מאיר בכפר סבא".

עוד ציין הארגון, כי "מסירותו של ד"ר יגל לתחום המיילדות והגינקולוגיה אינה ניתנת לערעור. ב -1994 הוא ייסד את המעבדה לחקר שילית האדם, הוא חבר מייסד של החברה הישראלית לאולטרסאונד במיילדות ובגינקולוגיה, וכיהן כנשיאה במשך שנים. החברה הישראלית פועלת ללא לאות לקביעת אמות מידה רפואיות בישראל ותורמת רבות לקידום תחום ההדמיה ברפואת נשים בעולם".

פרופ' יגל פרסם יותר מ -300 מאמרים מחקריים בסיסיים וקליניים בכתבי עת מובילים, ביניהם Science, Lancet, Nature Medicine, כתב העת New England Journal of Medicine, כתב העת האמריקני לגנטיקה ולגינקולוגיה, כתב עת לאולטרה-סאונד ברפואה, ועוד רבים אחרים.

עם בחירתו לקבלת הפרס היוקרתי, אמר פרופ' יגל:"כבוד גדול הוא לי לקבל הוקרה על הבמה הבינלאומית הכל כך מכובדת של החברה האמריקאית לאולטרסאונד ברפואה, הוקרה אשר מוענקת על עשייה בת כמה עשורים במסגרת פעילותי במרכז הרפואי הדסה".

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה אמר: "פרופ' שמחה יגל הוא מן המובילים שבין אנשינו, וכמי שמצעיד זה שנים את אגף נשים ויולדות בבית החולים הדסה לשיאים ברמה הבינלאומית, הן בטיפול החדשני והן במחקר הנרחב – כחוקר עצמאי וכמנטור וחוקר מלווה, הרי שפרס עמית כבוד מטעם הארגון האמריקאי לאולטרסאונד הוא אכן שלב טבעי בקריירה שלו".אלעד מצטרפת לערים שהסדירו את תחום מודעות הרחוב ל' סיון תשע"ח
השב"כ סיכל כוונה להתנקש בחיי רה"מ ור"ע ירושלים כ"ב סיון תשע"ח
נחשף הסכם התיווך של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל כ"ט אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות