י"ד אב תש"פ
צילום: סטודיו פלוס
מראה כהן
שלמה רייכמן כ"ד ניסן תשע"ח    12:45 מרן הגר"ש כהן: "מרגש לראות את מהפכת התורה בבית שמש"

מרן הגר"ש כהן שליט"א שיבח את ראש העיר הרב משה אבוטבול ואמר "בני הישיבות בעיר לומדים ממנו, איך הוא בן תורה ותלמיד חכם ועם זאת ראש העיר"? שמחת חג.

אלפים התכנסו בחול המועד ברמת בית שמש למעמד הסיומים של בני הישיבות הספרדיות בעיר, שסיימו יחדיו 350 סיומי מסכת, לכבוד המעמד החגיגי הגיע נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן שליט"א לפאר את המעמד ולשאת דברי חיזוק ואגדה בפני משתתפי המעמד המרגש.

מעמד הסיומים נערך ביוזמת איגוד בני  הישיבות הספרדיות בבית שמש, ובשיתוף פעולה עם האגף לתרבות תורנית בעיריית בית שמש בראשות הממונה הרב יגאל חדד ובניהולו של הרב מרדכי חייאיוב, תנועת אל המעיין, והאגף לתרבות תורנית במשרד החינוך. את המעמד ליוותה תזמורתו המורחבת של ישראל זלושינסקי יחד עם הזמרים שמחה פרידמן, אריה קרלנסקי ואברהם משה ברדוגו.

על בימת הכבוד ישבו רבני הקהילות וראשי הישיבות הספרדיות בעיר שאף הם נשאו דברים לכבודו של יום, וכן הגאון רבי יעקב כהן שליט"א ראש ישיבת נזר התלמוד בביתר עלית ובנו של מרן הגר"ש כהן.

ראש העיר הרב משה אבוטבול קידם בברכה את פניו של מרן הגר"ש כהן, ואף ערך בעצמו סיום מסכת אותו למד בחודשים האחרונים עם החברותא שלו הרה"ג רבי שלמה גבאי ראש כולל תורת אברהם.
בדבריו הביע ראש העיר את שמחת תושבי העיר בכך שמרן הגר"ש כהן הגיע לכבד את בני הישיבות בעיר, ואמר כי זה כלל לא מובן מאליו לראות את מאות בני הישיבות הספרדיות בעיר, זוהי המהפכה האמיתית של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, ולכך מרנין לראות את מרן ראש הישיבה יוצא במיוחד ומגיע לבית שמש בכדי לחזק את בני הישיבות והוריהם ולהיות עמם ביום חגם.

ראש העיר אמר כי נאמר בסיום מסכת סוטה 'משמת בן עזאי מתו השקדנים', שכן בן עזאי לא נשא אשה, ומשכך יכל יותר לעסוק בתורה בלי עול של כלכלת הבית וחינוך הילדים, ולכך בני הישיבות צריכים לדעת כי השקדנות נמצאת אצלם, ולנצל כל זמן פנוי ללימוד התורה.

מרן הגר"ש כהן שליט"א אמר בפתח דבריו כי הוא נרגש לראות את בני הישיבות ביום חגם, בחורים היודעים לנצל כל רגע ובמיוחד גם בין הסדרים בכדי ללמוד מסכתות ולסיימם. "אשריכם תושבי בית שמש שיש לכם כאלו בני ישיבות, בחורים שלומדים תורה בהתמדה, מרגש לראות את המפכה שיש בבית שמש, איך היא הופכת להיות כרך של תורה, שלכך כמובן שותפים קברניטי העיר ובראשם ראש העיר הרב משה אבוטבול, שהוא לא רק ראש העיר אלא גם בן תורה ותלמיד חכם, וברור שכשרואים איך ראש העיר שקוע בתורה ומתהלך בדרכי תורה זה משפיע על בני הישיבות".

בהמשך הדברים עמד על החשיבות ללמוד תורה מתוך יראת שמים, ואמר כי מי שלומד תורה עם יראת שמים זה משפיע על כל הליכותיו, התורה שלו הופכת קודש, מעשיו הופכים קודש וכל מצוותיו נעשים מתוך יראת שמים צרופה לא כמצוות אנשים מלומדה.

מרן הגר"ש הוסיף ואמר בדבריו כי יש מעלות רבות בסולם, יש דרגות בעבודת השי"ת, ולמרות שבחור צעיר לא יכול ללכת בגדולות, אבל עם זאת עליו לדעת כי יש מעלות נוספות בכדי שיוכל לשאוף לכך בבוא היום, אבל אחד שלא יודע שיש דברים נשגבים אין לו שאיפות.

בסיום הדברים הודה מרן הגר"ש כהן לכל העושים למען בני הישיבות ולהגביר את שאיפותיהם ללמוד ולסיים מסכתות, ובראשם ראש העיר הרב משה אבוטבול, חבר מועצת העיר הרב יגאל חדד מחזיק תיק תרבות תורנית, הרב גולן שליט מנהל לשכת ראש העיר, הרב מנחם שבתאי מרכז הפרויקטים, והבחור נתנאל אלחרר יו"ר איגוד בני הישיבות בבית שמש.

המעמד הסתיים בריקודים מרגשים יחד עם ראשי הכוללים ורבני הקהילות שירדו מבימת הכבוד לתוך הקהל ורקדו יחדיו עם מאות הבחורים חתני התורה ומסיימי המסכתות.

בין הרבנים שהשתתפו במעמד, הרבנים הגאונים: רבי דוד בניזרי ראש כולל אור החיים, רבי פנחס אביטן ראש ישיבת קניין התורה, רבי יוסף דהן רב קהילת נחלת החיים, רבי אפרים מדר ראש מוסדות ברית כהונה, רבי אשר אביטן ראש מוסדות נווה אשר, רבי שמעון מורסיה רב קהילת אור מאיר, רבי אליה רפאל הכהן ראש מוסדות אהלי יוסף רמב"ש ג', רבי חיים זמורה יו"ר ישיבות בין הזמנים ברמב"ש, רבי ברוך צדוק מגיד מישרים בקריה החרדית, רבי יואל יוסף ראש מוסדות זכות אבות, רבי בצלאל קדוש ראש ביהמ"ד חניכי הישיבות. את מעמד הנחה בטוב טעם הרב שלמה כרמלי  ר"מ בישיבה לצעירים בית שמש.

סקר: 68% בעד משה אבוטבול לראשות בית שמש י"ז שבט תשע"ח
"ללכד את השורות סביב ראש העיר המכהן בבית שמש" ז' שבט תשע"ח
בית שמש: נחנך פארק מגדל המים החדש בעיר ז' טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אשריהם ישראל
09/04/2018
ישראל

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי