י' חשון תשפ"א
סיבוב פרסה
ירוחם שמואלביץ י"ז ניסן תשע"ח    17:30 דרעי על ביטול הגירוש: ההסכם הטוב ביותר שיכלנו להגיע

רה"מ נתניהו ושר הפנים דרעי קיימו מסיבת עיתונאים בה הודיעו על ביטול הסכם הגירוש של המסתננים למדינה שלישית. בדבריהם אמרו כי הגיעו להסכם עם האו"ם על השארתם של חלק מהמסתננים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי, כינסו לפני זמן קצר מסיבת עיתונאים במהלכה הודיעו כי החליטו לבטל את הליך הגירוש המדובר למסתננים מאפריקה, וזאת בשל ביטול ההסכם עם מדינה שלישית שאליה הגיעו להסכם בעבר.

ראש הממשלה אמר בפתח דבריו כי זהו יום חשוב היום. "לפני שמונה שנים הגבול עם אפריקה היה פרוץ לחלוטין ולפי כל הערכות היינו מגיעים לקצב של מאה אלף מסתננים בללתי חוקיים בשנה ובתוך עשור היינו מגיעים למיליון. הסיבה כי ישראל מפותחת מאוד ואפשר להגיע אליה רגלית מאפריקה, מה שהיה גורם למשמעות לעתיד שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית".

"אני הוריתי על בניית גדר, וליוויתי אותה, הייתי יורד כל שלושה חודשים לוודא שהיא מוקמת וזה עשה חרף ביקורת אדירה". "הסבירו לנו שזה לא יעבוד וזו ברכה לבטלה. אני לא קיבלתי את ההסברים הללו והמכשול הוקם". "עד השלמת הגדר קצת פחות מ-60 אלף הצליחו להכנס, ורבים מהם השתכנו בשכונות של דרום תל אביב ובמוקמות אחרים, אנחנו לא ויתרנו, נקטנו מדיניות נחושה הוצאנו למעלה מ-20 אלף, נשארו כ-30 אלף. אני הלכתי לשכונות ראיתי את הסבל של האנשים ביקרתי בבתים שוחחתי עם האנשים וראינו את מלוא הבעיה".

"אמרנו שחייבים להוציא את היתרה שנמצאים שם. כדי להוציא אותם הייתה בעיה, כי בית המשפט אסר עלינו הלכה למעשה להוציא למדינה שאינה מוכנה לקבל אותם ללא הסכמתם, היינו צריכים לחפש וחיפשתי מדינה ועמלתי על כך קשה מאוד שיסכימו לקבל את האנשים בלי שיסכימו לעבור. זו הייתה פריצת דרך שנתנה תקווה, התחלנו להוציא אנשים אליה ומהר מאוד התברר שהמדינה השלישית אינה עומדת בלחץ ולכן מן הרגע שהתברר בשבועות האחרונים שהמדינה השלישית אינה קיימת כאופציה נכנסו למלכודת. אם היינו מחכים לתשעה בחודש לבג"צ והבג"צ היה אומר אין מדינה, כולם היו נשארים כאן".

דרעי אמר בפתח דבריו במסיבת העיתונאים: "אנחנו לא רגילים לעבוד בחג אבל זה נושא חשוב ולאומי ממדרגה ראשונה שאנחנו שוקדים ביחד עם רה"מ והמלל משרד המשפטים ומשרד החוץ בדיסקרטיות כדי להגיע להסכם הזה. בדבריו אמר כי כבר כשנכנס למשרד הפנים הוא מצא עובדה – גדר שחסמה באופן טוטאלי לעומת אלפים שנכנסו לפני כן, ומצד שני כ-60 אלף מסתננים שהיו כאן.
"הוגשו עתירות לעליון ועד התשיעי לחודש היינו אמורים להביא את המסמכים והראיות שלצערי אין לנו אותם".

"אני מקווה שכל הארגונים והאנשים שיצאו ונתנו והטיפו לנו בצדק מבחינתם למה אתם מגרשים הקיבוצים ערים מבוססות שיתנדבו ויצאו בשלטים אני רוצה לקלוט".

דרעי ונתניהו הודיעו נחלק אישורי שהייה למסתננים ט' אייר תשע"ח
נתניהו חזר בו והודיע כי הוא משעה את ההסכם י"ז ניסן תשע"ח
ליצמן נגד גירוש מסתננים העובדים בסיעוד ז' אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אני תושב תל אביב
02/04/2018
שונא סודנים
נתניהו בגד במי שבחר בו ובסקרים הוא יורד עכשיו ב10 מנדטים. עשה טעות איומה ונוראה ובהיסטוריה לא יסלחו לו על זה. דרעי כנ"ל.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה