י' ניסן תש"פ
חובת ההשתדלות
יעקב עזרא י"א ניסן תשע"ח    16:50 גדולי הרבנים: הצטרפות ל"ערבים לבריאות" היא מחובת ההשתדלות

לאחר שליבן ובירר את כל הפרטים הנחוצים בעניין הפוליסה של "ערבים לבריאות", וקיבל את התשובות שהתיישבו על ליבו, ולאחר שהיועץ המיוחד עמד על פרטי הפוליסה, ואישר בפני הגאון הרב ברנדסדורפר כי אכן יש בזה תועלת מרובה.

השבוע נכנסו נציגי ארגוני הצלת חיים בארה"ק, ויוזמי פרויקט "ערבים לבריאות" לבית ההוראה "היכל הוראה של הגאון רבי משה ברנדסדורפר שליט"א  גאב"ד "היכל הוראה" בירושלים, לדון עמו בפרטי היוזמה שתכליתה להציל את המשפחה מקריסה כלכלית ומההוצאות המרובות לרפואה, בעת מחלה ח"ו של אחד מבני המשפחה, הנזקק לטיפול רפואי בעלות גבוהה.

עובר לביקור, ביקש הגאון שליט"א, לקבל לידיו את בכתובים את פרטי התכנית והיוזמה, שתכליתה להציל משפחות מקריסה כלכלית, בעת מחלה ח"ו של אחד מבני המשפחה. הגאון שליט"א,העלה שאלות ותהיות לגבי פרטי התכנית, והביא אל החדר יועץ שהתמחה בנושא, והוסיף גם הוא לברר וללבן את פרטי היוזמה.

לאחר שליבן ובירר את כל הפרטים הנחוצים בעניין הפוליסה של "ערבים לבריאות", וקיבל את התשובות שהתיישבו על ליבו, ולאחר שהיועץ המיוחד עמד על פרטי הפוליסה, ואישר בפני הגאון הרב ברנדסדורפר כי אכן יש בזה תועלת מרובה.

שיתף הגאון שליט"א, את הנוכחים בלבטים שהיו מנת חלקו בימים האחרונים, מאז קיבל את פרטי התכנית הוא שקל בדעתו, מחד הוא נחשף למקרים רבים של הימנעות מטיפול רפואי בשל מצב כלכל יקשה, או למקרים שבהם המשפחה קורסת מהעול הכלכלי הכבד של טיפול רפואי יקר. ומאידך, עניין הביטוח היה דעת אביו מרן הגאון הגדול רבי מאיר ברנדסדורפר  בעל ה"קנה בושם" זיע"א, שביטוח חיים הוא בחינת אל תפתח פה לשטן, מה שאין כן בביטוח רפואי.

שח הגאון שליט"א, כי באמת דבר זה כבר מובא בפוסקים כמובאר בש"ך ביו"ד סימן רמ"ג, שממנו עולה ברור, שלא רק שאין איסור בזה, אלא חובה ודבר מצווה הוא. שכתב שם בש"ך על מה דאיתא בשו"ע שתלמיד חכם שתורתו אומנותו, אעפ"י שעוסק במלאכתו אם הוא כדי חייו, נקרא ת"ח לעניין שפטור מן המס.

וכתב שם הש"ך ס"ק ז' וז"ל: "ודבר פשוט הוא שיבואו על האדם כמה מקרים מחלאים וזולתם שיצטרך בהם להוצאה מרובה". רואים מפה אמר הגאון שליט"א, שחובה על האדם להשתדל שיהיו בידיו צרכי רפואה. ואמר הגאון הרב ברנדסדורפר שליט"א, שהייתה לו קורת רוח מרובה מדברי הש"ך,שלפיהם יש חובה להשתדל בעניין הוצאות בריאות, ופשוט ש"ערבים לבריאות" שמציעים בסכום מוזל להצטרף לביטוח בריאות, חובה על האדם לעשות כן כמשמעות מדבר הש"ך שדבר זה הוא בכלל כדי חייב

בתשובה לשאלת נציגי "ערבים לבריאות" האם אדם שאין בידו כסף לשלם את הביטוח, יכול לשלם אותו מכספי מעשר, השיב הגאון שליט"א, כי ראשית יש להפריש את מעשר הכספים,ולאחר שהפריש אם אין בידו לשלם, יכול לקחת מכסף המעשר עבור זה, כך הורה מרן הגאב"ד "המנחת יצחק" זיע"א לאברכים שלא גומרים את החודש מהמשכורת שלהם.השוואת ביטוח לרכב - מדוע לשלם יותר? ט' תמוז תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. שוב: הרב של האינטרנט מוש'לה
28/03/2018
בני הקהילה
אני לא מכיר עוד רב\מו"צ חרידי ירושלמי\חסידי\ליטאי\ספרדי שמפרסם עצמו כ"כ כמוהו
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות