י"ג חשון תש"פ
זריזים מקדימים
יעקב עזרא ד' ניסן תשע"ח    14:39 'הדסה' מכרה את החמץ אצל הרב שלמה משה עמאר

רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין: "פסח בהדסה כמו בבית- הקפדה יתרה על כל הלכות, וכן על כל החומרות הנהוגות בימי הפסח". יצוין, שכמידי שנה, גם השנה, כל הכלים חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד, לשיפור הכשרות המהודרת בתכלית הכשרות.

רבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר הגיע למרכז הרפואי הדסה בכדי לראות את הכנות הרבות שנעשו לקראת הפסח במטבחי הדסה. במהלך ביקורו מינתה הנהלת הדסה את הרב כשליח למכור באמצעותו את החמץ של המרכז הרפואי- הדסה עין כרם והדסה הר הצופים, לאחר עריכת השטר כנהוג- נמכר החמץ לנכרי.

מצד הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' נטלו חלק: רב המרכז הרפואי הרב משה קליין שליט"א, מנהלת בית החולים 'הדסה הר הצופים' ד"ר תמר אלרם והאמרכל הראשי מראודי שאולוף.

נציגי הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' הודו להרב עמאר על שזיכה אותם למכור את החמץ וסקרו בפני הרב את הכנות הרבות במרכז הרפואי 'הדסה'לקראת חג הפסח.

לאחר מכן ערך הרב הראשי סיור במטבח בית החולים וראה את הפעילות הענפה עליה עמלים לקראת חג הפסח, תוך כדי הקפדה יתרה על כל הלכות והחומרות הנהוגות בבתיםרבים בישראל בימי הפסח.

כל זאת, הינו חלק מהמפכה הגדולה שבוצעה בחמש שנים האחרונות בהכוונתו של הרב קליין, והפיכתו כקשוב יותר לכל צורכי הציבור החרדי והדתי, וכיום כל גדולי ישראל מכל העדות והחוגים מרגישים בהדסה כבביתם האישי, ואוכלים את האוכל המוגש וכן מורים למשפחתם לאכול בלכתחילה שלכתחילה.

בכלל, במהלך חג הפסח הארוחות שיינתנו במחלקות בבית החולים, וכן למבקרים הינן כשרות למהדרין ללא קטניות. החלטה זו אינה מונעת מהמטופלים הנצרכים לדיאטות כאלה ואחרות גם אם הן מורכבות מקטניות מלקבל אותן עפ"י הנחיית צוות הדיאטניות ועל פי שקול דעתן.

כמידי שנה, גם השנה, כל הכלים חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד, לשיפור הכשרותה מהודרת בתכלית הכשרות. מנהלי שירותי המזון וצוותם עמלו רבות ע"מ להכין תפריט משובח העומד בדרישות ההלכתיות שיתנו מענה גסטרונומי משובח כיאות לימי החג. בליל החג תוגש קערת הסדר המסורתית לצד מאכלי החג לחולים שיישארו במרכזים הרפואי.

כל האוכל המוגש בבית החולים בחג הפסח, הוא כבכל ימות השנה- בישול לחומרא כשיטת מרן הבית יוסף. בכל המטבחים ישנם משגיחים יר"ש הנמצאים מפתיחת המטבח בשעות הבוקר המוקדמות ועד לסגירתו.

במחלקת יולדות המוצרים הינם בד"ץ 'העדה החרדית', ובשל העובדה כי בחג הפסח יש הנוהגים חומרות יתירות בכל הקשור למזון, ינתנו במחלקת היולדות בעין כרם ובהר הצופים ערכות סגורות לארוחת צהריים בהכשר הבד"ץ 'העדה החרדית' למעוניינות בכך.

כשרות רוב המוצרים הניתנים בשאר המחלקות היא של בד"ץ 'העדה החרדית 'ובד"צים מהודרים.הרבנים ושר האוצר מכרו את החמץ של המדינה י"ג ניסן תשע"ז
גם למשטרה יש מה למכור - חמץ כמובן ז' ניסן תשע"ז
הרבנים הראשיים לישראל הורו לבטל את אגרת החמץ ב' ניסן תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות