ב' חשון תשפ"א
צילום: יחצ
התואר החרדי
ירוחם שמואלביץ ג' ניסן תשע"ח    13:07 קמפוס שטראוס מציג: מצויינות בביוטכנולוגיה, ניהול ותקשורת

בתום השקעה לימודית אינטנסיבית ורחבת-היקף, שנמשכה כארבע שנים - התכנסו בקמפוס שטראוס קבוצות-נחשון לטקס שבסיומו קיבלו את התארים המיוחלים ובתעודות דיפלומה.

בתום השקעה לימודית אינטנסיבית ורחבת-היקף, שנמשכה כארבע שנים - התכנסו בקמפוס שטראוס קבוצות-נחשון של עשרות בוגרי החוגים בביוטכנולוגיה, בניהול ובתקשורת, לערב חגיגי ומכובד, לטקס שכולו התרגשות והצטיינות, בו שובצה אבן דרך היסטורית – כאשר בשיאו ובסיומו התעטרו בתארים המיוחלים ובתעודות דיפלומה.

'קמפוס שטראוס' הוא מוסד חרדי ללימודים גבוהים, הפועל תחת חסותו המקצועית-אקדמית של מכללת הדסה. הקמפוס נוסד ומנוהל בידי צוותים חרדיים, בעלי אוריינטציה חרדית מושלמת. כאלה אשר לנגד עינם עומד כל העת קו-מנחה מרכזי: שימור האווירה הרוחנית והמחנכת של הסביבה ממנה מגיעים התלמידים, עד כדי עמידה על קוצו של יו"ד בכל גדרי ההלכה וערכי היהדות האותנטית.

עטויים בתלבושות הבוגרים, התקבצו הסטודנטים באולם הכינוסים, כשבראשם רבנים, אישי ציבור, ראשי מכללת הדסה, מנהלי קמפוס שטראוס, וכמובן בני-משפחותיהם המאושרים.

הגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של גילה, פתח בדברי תורה ואגדה, ואחר אמר, כי מי שייסד את קמפוס שטראוס, הם יהודים יראי שמים שכוונתם לסייע בידי מי שהחליטו לעבור לעולם המעשה, לאחר שפרנסת ביתם היתה דחוקה. מטרת התלמידים ומטרת הקמפוס: לאפשר קיום משפחות של תורה ויראה, מתוך שלוה ורוגע. היום איננו נמצאים בתקופת המן והשלו, ועל מציאות כזו של ימינו, מובטח לנו מהבורא "וברכתיך בכל אשר תעשה". בפנותו לבוגרים המסיימים את לימודיהם, אמר הרב שלזינגר, כי אל להם לשכוח שהתורה היא העיקר, וכי בשבילה נברא העולם.

מר יוסי ליפשיץ, המשנה לראש מנהל אקדמי במכללת הדסה, הביא בראשית נאומו את ברכתו לטקס של נשיא הדסה, פרופ' ברטולד פרידלנדר, ונשא גם הוא דברי ברכה לבוגרים.

הרב יעקב ירוסלבסקי מנכ"ל קמפוס שטראוס, הביא בדברי ברכתו את פירושו האקטואלי של הנצי"ב עה"פ בפרשה "ובלב כל חכם לב, נתתי חכמה" שאין הקב"ה נותן סייעתא דשמיא לקלוט ידיעות ונתונים, בלי שיהיה לאדם שכל לשמור אותם ולנתבם כראוי. הוא הביע הוקרה לכל מי שחלק ונחלה לו בהגיעם של הבוגרים המצטיינים, לאן שהגיעו הערב.

פרופ' יוסי פרוסט, ראש החוג לניהול השמיע דברי ברכה קצרים לבוגרים ואיחל להם הצלחה בהמשך דרכם בעולם הניהול.

פרופ' אליק הוניגמן, ראש החוג לביוטכנולוגיה במכללת הדסה גילה, כי בתחילת הדרך, לשני הצדדים היו חששות. החשש בצד של הדסה היה, כיצד ניתן בכלל ללמד תלמידים שלא הורגלו לחשיבה מדעית. "אולם, המציאות באה ופוגגה לנו במהרה את החששות. ההתמדה והרצון לדעת ראויים לציון. הבוגרים כאן, אינם נופלים ברמתם האקדמית מבוגרי מוסדות דומים". בסיום, הודה למר שי טייב שהיה הרוח החיה בחוג.

ד"ר ברוך לשם, מרצה בחוג לפוליטיקה ותקשורת בקמפוס שטראוס, הצטרף לדברי קודמו וציין, כי קבוצת בוגרי החוג לתקשורת, מקבלי הדיפלומות הערב, היא הטובה ביותר שהיתה לו בהדסה ובעברית.

מ"מ וסגן ראש עיריית ירושלים, הרב יצחק פינדרוס, ציין בדבריו, כי המציאות של הציבור החרדי באר"י, מציבה בפניו אתגרים גדולים, שיש להיערך אליהם נכונה. הוא פנה לבוגרים ואמר, כי "החשש שקיים מפני לימודים מתקדמים, שמא הם יובילו לאיבוד הזהות התורתית, תלוי בכם, ועל כן מצופה מכם שתקדשו ש"ש בכל הליכותיכם, ואז יוכח, כי הלימודים, הם אך מנוף למציאת מקור תעסוקה".
חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי, שנשא דברי ברכה אמר, כי המאבק לשילוב חרדים בסקטור הממשלתי והציבורי, רק בתחילתו. התנגדות המל"ג לאפשר לימודים נפרדים בתואר שני, היא רק מפחד, שמא העתודה החרדית תכבוש עמדות מפתח. הם אומרים זאת בקולם, "אז אני בא כאן לומר בקול ברור, שנלחם על הצביון שלנו גם בעבור אלו שיוצאים בעל כורחם לשוק העבודה או ללימודים".

הר"ר בנימין חינקיס, השמיע דברים כנציג הבוגרים, בהם העלה ממד ודימוי אקטואלי מפרשת השבוע על המנורה, ועל משקלה כיכר זהב, וציין, כי קמפוס שטראוס היא מקשה אחת מעם ישראל, "והתפקיד שלנו כבוגרים הוא להעלות אור במנורה הטהורה".

בשלב זה של האירוע החגיגי, נרשם רגע השיא, כאשר הבוגרים נקראו לקול תשואות בני משפחותיהם ועמיתיהם ללימודים, לקבל את תעודות התואר המיוחלות והנכספות מידיהם של ראשי קמפוס שטראוס ומכללת הדסה, אשר היו נרגשים לא-פחות מהפרק ההיסטורי המבורך שחתמו הערב.

"הלימודים בקמפוס שטראוס עומדים בכל קריטריון אקדמי" ט"ז כסלו תשע"ח
קמפוס שטראוס: הדרך שלך ללמוד ולהתפרנס בכבוד ו' חשון תשע"ח
בקרוב 42 אופטומטריסטיות החרדיות הראשונות בישראל ט' תמוז תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה