ה' תמוז תשע"ח
מחיר החופש
לוי אשכנזי כ"ו אדר תשע"ח    19:22 ועדת שרים החליטה: חופש הצבעה על חוק הגיוס

האם צץ לו משבר חדש? וועדת שרים לחקיקה החליטה כעת פה אחד לאפשר חופש הצבעה סיעתי בנוגע לחוק הגיוס, ובכך לאפשר לשרה סופה לנדבר להצביע נגד החוק ולא לגרום לפיטוריה. סיכומים נוספים התקבלו בין כלל מרכיבי הקואליציה.

עד שזה לא נגמר, זה לא נגמר. וועדת שרים לחקיקה התכנסה בשעה שבע בכנסת והחליטה פה אחד לאפשר חופש הצבעה בנוגע לחוק הגיוס.

על פי ההחלטה יינתן חופש הצבעה סיעתי כאשר כל מפלגה תחליט בהתאם להחלטת יושב ראש המפלגה - לגבי חוק הגיוס. על פי ההחלטה, לאחר אישור החוק בקריאה טרומית הליך החקיקה יימשך לאחר הבאת חוק ממשלתי של משרד הביטחון, בהסכמת כל סיעות הקואליציה ובתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה.

החלטה זו באה בכדי לאפשר לשרה סופה לנדבר להצביע נגד החוק, כאשר הוחלט כי החלטת הוועדה תיהיה בכפוף לשני תנאים. הראשון שכל חברי הכנסת מאותה המפלגה יצביעו על פי החלטת יו"ר המפלגה. וכן שיו"ר המפלגה יודיע את החלטתו ליו"ר הקואליציה בתוך חצי שעה מתום ישיבת וועדת השרים ובמידה ולא נמסרה ההודעה, תחשב הודעת יו"ר המפלגה כמי שהודיע שהחלטתו להצביע בעד החוק.

עוד הוחלט הערב כי עם תחילת מושב הקיץ יגיש שר הביטחון לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק ממשלתית לעניין הגיוס בהתאם להמלצת הוועדה שהתקיימה במשרד הביטחון, ולא יאוחר מארבעה שבועות אחר תחילת המושב. לאחר שההצעה תאושר בוועדת השרים לחקיקה ותעבור קריאה ראשונה בכנסת היא תמוזג עם הצעת חוק של חבר הכנסת בן צור לצורך הכנתה לקריאה שנייה ושלישית. הנוסח לקריאה שניה ושלישית יגובש בהסכמת כל מרכיבי הקואליציה.

עוד הוחלט כי לא יובאו לוועדת השרים לחקיקה הצעות חוק ממשלתיות או פרטיות או מטעם ועדה בעינייני דת ומדינה מטעם מי מחברי הקואליציה ולא תהיה דרישה לקידום הצעות כאלה לרבות הצעות שכבר נדונות בכנסת. אולם הדבר לא יחול על נושאים חדשים שיעלו בעקבות פסיקות של בג"ץ שתינתנה לאחר גיבוש הסכם זה.

כמו כן הוחלט הערב בין כלל מרכיבי הקואליציה כי  ההצבעה על חוק הלאום בקריאה הראשונה תתקיים בתום ההצבעה על התקציב. אם לא ניתן יהיה להעלות לסדר היום את חוק הלאום בתום ההצבעה על התקציב, תתקיים ההצבעה כחוק ראשון ביום הראשון של מושב הקיץ הקרוב. ראשי המפלגות מחוייבים לוודא כי כל הח"כים של הקואליציה יהיו נוכחים בהצבעה ויתמכו בחוק, שכן הוא מחייב רוב של 61 חברי כנסת. הנוסח לקריאה שניה ושלישית יגובש בהסכמת כל מרכיבי הקואליציה.

ובנוסף הוחלט כי כחלק מהסיכום בין כלל מרכיבי הקואליציה כל ראשי המפלגות מתחייבים לפעול במשותף על מנת שהממשלה תמשיך לפעול לאורך זמן.

פרקליט המדינה על חוק ההמלצות: "זו סתימת פיות" ט"ז חשון תשע"ח
משבר בין הליכוד והבית היהודי - וועדת שרים מושבתת ט' חשון תשע"ח
הפוליטיקאים החרדים ניצחו את ליברמן חוק הגיור עלה א' תמוז תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לילה של תקיפות תקיפה משמעותית של צה"ל הלילה ברצועת עזה
סיור מסוקים השר גלנט ובכירים חרדים בשטח העיר "דורות עילית"
קמפיין נגטיבי על רקע מתווה הגיוס מודעות ברחוב החרדי נגד ליברמן
יגיעו להסכמה? ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד
תקיפה משמעותית של צה"ל הלילה ברצועת עזה שלום בר ששת
השר גלנט ובכירים חרדים בשטח העיר "דורות עילית" אלי שכטר
על רקע מתווה הגיוס מודעות ברחוב החרדי נגד ליברמן ירוחם שמואלביץ
ישי קורא לדרעי: בוא נסכים על מועמד ספרדי לאלעד ירוחם שמואלביץ
היערכות בכפר תפוח לקראת פינוי מספר מבנים ירוחם שמואלביץ
למדור אקטואליה